ایلان ماسک می گوید رای گیری در مورد قرارداد دستمزد تسلا به نفع او پیش می رود


ایلان ماسک، رئیس تسلا گفت که رای سهامداران در مورد پرداخت رکورد به مولتی میلیاردر و طرح انتقال دفتر مرکزی قانونی شرکت به تگزاس “در حال حاضر با اختلاف زیادی در حال گذر است.”

سهامداران تسلا به چندین پیشنهاد رأی داده اند، از جمله پیشنهادی که می تواند قرارداد دستمزد آقای ماسک را که در سال 2018 برای اولین بار به ارزش 56 میلیارد دلار (43.8 میلیارد پوند) ارزش داشت، تأیید کند.

این شرکت قرار است در جلسه روز پنجشنبه در مورد نتایج رای گیری رسمی اعلام کند.

تسلا بلافاصله به درخواست بی بی سی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

آقای ماسک در پستی در پلتفرم شبکه اجتماعی X که قبلاً توییتر نام داشت، از حامیان خود تشکر کرد.

با این حال، کارشناسان حقوقی می گویند مشخص نیست که آیا دادگاه دومین رای غیرالزام آور را می پذیرد و به شرکت اجازه می دهد بسته پرداخت را بازگرداند یا خیر.

در اوایل سال جاری، یک قاضی دلاور پس از شکایت یک سرمایه گذار کوچک، قرارداد غرامت را باطل کرد.

قاضی حکم داد که این مبلغ “ناعادلانه” است و روند تعیین بسته تحت سلطه آقای ماسک “عمیقاً ناقص” است.

تسلا این تصمیم را “اساساً ناعادلانه و ناسازگار با اراده سهامداران” خواند.

شرکت سپس این معامله را برای رای‌گیری دیگر گذاشت – و از سهامدارانش خواست از طرحی برای ادغام مجدد شرکت در خارج از دلاور حمایت کنند.

هیئت مدیره گفت که آقای ماسک سزاوار این بسته است زیرا تسلا به اهداف بلندپروازانه خود تحت رهبری او دست یافته است و باید مطمئن شود که او به شرکت متعهد باقی می ماند.

مدیران تسلا همچنین در پست‌های رسانه‌های اجتماعی از این بسته حمایت کردند و گفتند که آقای ماسک برای موفقیت این شرکت بسیار مهم است.

در همین حال، آقای ماسک به برخی از سهامدارانی که از او حمایت کردند، قول یک تور خصوصی از کارخانه تسلا در تگزاس را داد.

این بسته که ارزش تخمینی 300 برابر حقوق پردرآمدترین رئیس ایالات متحده در سال گذشته را دارد، از حمایت 73 درصد از سهامدارانی برخوردار شد که شش سال پیش رای دادند.

دیدگاهتان را بنویسید