تقاضا برای مسکن کاهش می یابد زیرا خریداران بر روی نرخ بهره پایین شرط بندی می کنند


ارقام نشان می دهد که خریداران خانه خرید خانه های جدید را تا زمانی که بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را کاهش ندهد به تعویق می اندازند.

شرکت کرست نیکلسون مستقر در بریتانیا پس از اینکه اعلام کرد سرعت فروش از عید پاک به دلیل نوسان نرخ‌های وام مسکن کاهش یافته و خریداران اکنون انتظار کاهش هزینه‌های وام در اواخر سال جاری را دارند، مجبور شد یک هشدار سود صادر کند.

در همین حال، نظرسنجی از نقشه برداران رسمی نشان داد که تقاضا برای خانه در اردیبهشت کاهش یافته است.

بازارهای مالی پیش بینی می کنند که بانک انگلستان ممکن است در ماه آگوست یا سپتامبر نرخ بهره را کاهش دهد.

Crest Nicholson زیان پیش از مالیات 30.9 میلیون پوندی را برای شش ماه منتهی به پایان آوریل گزارش کرد که شامل تأثیر هزینه های استثنایی بود، در حالی که سود 28.4 میلیون پوندی در مدت مشابه سال گذشته بود.

توسعه‌دهنده گفت که در حالی که «فصل فروش بهاره شروع خوبی دارد»، افزود: «تحرک پس از عید پاک اندکی کاهش یافته است که نشان‌دهنده نوسانات نرخ‌های وام مسکن است و انتظار می‌رود که نرخ پایه در اواخر سال نسبت به سال گذشته کمتر شود. قبلاً انتظار می رفت.”

در ادامه این بیانیه آمده است: “انتخابات عمومی در آینده باعث ایجاد ابهامات کوتاه مدت می شود، اما انتظار می رود در ماه جولای و زمانی که نتایج مشخص شود، این وضعیت کاهش یابد.”

این شرکت اکنون انتظار دارد سود تعدیل شده تمام سال بین 22 تا 29 میلیون پوند باشد. تحلیلگران انتظار داشتند که این شرکت سودی در حدود 38 میلیون پوند اعلام کند.

سهام کرست نیکلسون تقریباً 12 درصد سقوط کرد و به 212.4p رسید.

یک نظرسنجی توسط مؤسسه سلطنتی نقشه‌برداران خبره (RICS) نشان داد که تقاضا در ماه می کاهش یافته است.

تارنت پارسونز، اقتصاددان ارشد در RICS، گفت که بهبود اخیر در بازار مسکن “به نظر می رسد اخیراً معکوس شده است” که او علت آن را افزایش نرخ وام مسکن طی دو ماه گذشته عنوان کرد.

با این حال، او پیش‌بینی کرد که این امر “به جای مختل کردن بهبود اندک در آینده، به تاخیر می‌اندازد”.

در واقع، پاسخ دهندگان همچنان روند مثبت تری را در فروش در سال آینده پیش بینی می کنند، اگرچه این احتمالاً به این دلیل است که بانک انگلستان قادر به کاهش نرخ بهره در ماه های آینده است.

کسانی که با RICS مصاحبه کردند گفتند که تقاضا در جنوب شرقی و جنوب غربی انگلیس ضعیف ترین بود.

در مقابل، قیمت ها در اسکاتلند و ایرلند شمالی همچنان بالا بود.

دیدگاهتان را بنویسید