ولز فارگو کارگران را به دلیل جعل کیبورد اخراج می کند


ولز فارگو در هفته‌های اخیر شاهد اخراج گسترده‌ای بوده است که برخی از کارکنانش با استفاده از صفحه کلید جعلی کار می‌کنند تا شرکت را فریب دهند و فکر کنند که کار می‌کنند.

سومین بانک بزرگ آمریکا این احکام را در پرونده های کارگزاری با سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (فینرا) فاش کرد.

این شرکت به سؤالات در مورد چگونگی کشف مشکل ادعایی یا اینکه آیا این مشکل به کار از راه دور مرتبط است پاسخی نداد.

قوانین جدیدی از این ماه در ایالات متحده به اجرا درآمد که به این معنی است که دفاتری که کارگزاران برای کار از خانه استفاده می کنند باید هر سه سال یکبار بازرسی شوند.

Laurie Kite سخنگوی ولز فارگو گفت: “ولز فارگو کارکنان خود را با بالاترین استانداردها نگه می دارد و رفتارهای غیراخلاقی را تحمل نمی کند.”

برخی از شرکت‌های بزرگ پس از گسترش کار از راه دور در طول همه‌گیری کووید، از ابزارهای پیچیده‌تر برای نظارت بر کارمندان استفاده می‌کنند.

چنین سرویس‌هایی می‌توانند ضربه‌های کلید و حرکات چشم را ردیابی کنند، از صفحه‌نمایش عکس بگیرند و وب‌سایت‌های بازدید شده را ثبت کنند.

اما فن‌آوری‌ها نیز برای جلوگیری از ردیابی تکامل یافته‌اند، از جمله به اصطلاح «پیمایش ماوس» طراحی شده‌اند تا رایانه‌ها را به‌طور فعال نشان دهند که به‌طور گسترده در دسترس هستند.

طبق گفته آمازون، جایی که می توان آنها را با قیمت کمتر از 10 دلار پیدا کرد، هزاران مورد از آنها در ماه گذشته فروخته شده است.

اسناد ولز فارگو می‌گویند که کارمندان «به دنبال تحقیقات درباره ادعاهای شبیه‌سازی صفحه‌کلید که تصور یک کار فعال را به وجود می‌آورد، استعفا دادند یا اخراج شدند».

بلومبرگ که برای اولین بار از تیراندازی خبر داد، گفت که بیش از ده نفر زخمی شده اند.

بی‌بی‌سی شش مورد را تأیید کرده است که در آن کارکنان پس از بازبینی اخراج شده‌اند و یک مورد که فردی به‌طور داوطلبانه پس از طرح اتهامات استعفا داده است.

بسیاری از آنها کمتر از پنج سال در این شرکت کار کرده اند.

این به این دلیل است که بسیاری از شرکت ها، به ویژه در صنعت مالی، کارکنان را برای بازگشت به دفتر تحت فشار قرار می دهند.

کار از راه دور پس از همه گیری همچنان محبوب است، اما تعداد آن در حال کاهش است.

بر اساس مطالعه ای که توسط اساتید موسسه کسب و کار Instituto Autónoma Tecnológico de Mexico (ITAM) انجام شد، در ایالات متحده، کمتر از 27 درصد از روزهای با حقوق در ماه گذشته، روزهای کار از خانه بود، در مقایسه با بیش از 60 درصد در اوج در سال 2020. مدرسه، استنفورد و دانشگاه شیکاگو.

به گفته محققان، از بهار امسال، حدود 13 درصد از کارکنان تمام وقت در ایالات متحده کاملاً از راه دور بودند و 26 درصد دیگر از سیستم کار ترکیبی استفاده می کردند.

در سال 2022، ولز فارگو گفت که یک مدل انعطاف پذیر هیبریدی را برای اکثر کارمندان خود اتخاذ کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید