ویز ایر برای سومین سال متوالی بدترین شرکت هواپیمایی برای تاخیر در نظر گرفته می شود


Getty Images افرادی که در هواپیمای Wizz Air هستندگتی ایماژ

سال گذشته، پروازهای Wizz از فرودگاه های بریتانیا به طور متوسط ​​31 دقیقه و 36 ثانیه از برنامه عقب بود.

ویز ایر برای سومین سال متوالی به عنوان بدترین ایرلاین بریتانیا از نظر تاخیر در پروازها انتخاب شد، علیرغم اینکه نرخ کرایه های آن در حال افزایش است.

بر اساس تجزیه و تحلیل داده های رسمی توسط خبرگزاری PA، در سال 2023، خروج خطوط هوایی از فرودگاه های بریتانیا به طور متوسط ​​31 دقیقه و 36 ثانیه از برنامه در سال 2023 عقب بود.

ترکیش ایرلاینز دومین بدترین وقت شناسی را به نام خود ثبت کرد و پس از آن توئی.

عملکرد ضعیف کلی به این دلیل است که کرایه های خطوط هوایی در نتیجه هزینه های سوخت بالاتر و مالیات های زیست محیطی افزایش می یابد.

ویز ایر گفت که “پیشرفت های قابل توجهی” انجام داده است، اما اذعان کرد که “کار بیشتری باید انجام شود”.

تجزیه و تحلیل داده های سازمان هواپیمایی کشوری پروازهای برنامه ریزی شده و چارتر از فرودگاه های بریتانیا توسط خطوط هوایی که بیش از 2500 پرواز را انجام می دهند را پوشش می دهد.

پروازهای لغو شده شامل نمی شود.

پس از ویز ایر، پنسیلوانیا بدترین خطوط هوایی را برای تأخیر معرفی کرد:

  • ترکیش ایرلاینز با میانگین تاخیر 28 دقیقه و 36 ثانیه
  • تویی در 28 دقیقه و 24 ثانیه
  • ایر ایندیا در 28 دقیقه و 12 ثانیه
  • و ایرلاین ارزان پگاسوس ترکیه 25 دقیقه و شش ثانیه فاصله دارد

شرکت هواپیمایی امرالد ایرلاین با میانگین 13 دقیقه و 6 ثانیه تأخیر دقیق‌ترین شرکت هواپیمایی بود، در حالی که ویرجین آتلانتیک با 13 دقیقه و 42 ثانیه دوم شد.

جین هاوکس، کارشناس امور مصرف‌کننده، به بی‌بی‌سی گفت که این یافته‌ها «بعید است برای مسافرانی که تاخیرهای طولانی در خدمات ویز ایر را تجربه کرده‌اند، غافلگیرکننده باشد».

او افزود که تحقیقات توسط کدام؟ نشان داد که این شرکت هواپیمایی همچنین از کیفیت خدمات مشتریان که مسافران تجربه می‌کنند کوتاه است.

آزاردهنده است، اما باز هم تعجب آور نیست که سود به سرعت در حال رشد است [at Wizz] با توجه به کرایه‌ها، مسافران خطوط هوایی را انتخاب می‌کنند که قیمت‌های به ظاهر رقابتی را در مسیرهای مختلف محبوب ارائه می‌دهند.»

Wizz Air در بریتانیا به آبردین، بیرمنگام، گاتویک، گلاسکو، لیدز، لیورپول و لوتون خدمات می دهد.

این شرکت هواپیمایی مجارستانی که در اروپا، شمال آفریقا، خاورمیانه و سایر بخش‌های آسیا فعالیت می‌کند، در 12 ماه منتهی به پایان مارس رکورد 62 میلیون مسافر را جابه‌جا کرد که بیش از یک پنجم نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

در همین دوره فروش بلیت 11.2 درصد افزایش یافت در مقایسه با سال گذشته، مشابه رشد در بخش هواپیمایی است.

“سال به نام”

سخنگوی ویز ایر گفت: «در سال 2022، مانند تمام خطوط هوایی اروپا، ویز ایر با چالش های عملیاتی غیرعادی ناشی از محیط خارجی مواجه شد.

از آن زمان ما بیش از 90 میلیون پوند برای تثبیت عملیات، کاهش تأخیرها و ارائه تجربه بهتر به مشتری سرمایه گذاری کرده ایم.»

دیل کلر، مدیر اجرایی شورای نمایندگی خطوط هوایی بریتانیا، که نماینده شرکت‌های هواپیمایی است، گفت: سال 2023 سال «بسیار دشوار» برای صنعت بود.

وی افزود که بسیاری از تأخیرها ناشی از عواملی خارج از کنترل خطوط هوایی است، مانند اختلال در کنترل ترافیک هوایی، از جمله اعتصابات در فرانسه و فروپاشی خدمات ملی ترافیک هوایی در اوت گذشته، که باعث توقف پروازها در سراسر بریتانیا شد.

او گفت که وقت شناسی امسال “به طور تصاعدی به بهبود ادامه داده است.”

دیدگاهتان را بنویسید