JLR یک میلیون پوند برای کمک به پلیس برای مقابله با سرقت خودرو سرمایه گذاری می کند


پا تئو لگت، خبرنگار تجاری بی بی سی نیوز

JLR تصویر تبلیغاتی رنجروور خاکستری تیره با دریا در پس زمینه از JLRJLR

قیمت رنج روور از 104000 پوند شروع می شود

جگوار لندرور می گوید قصد دارد بیش از یک میلیون پوند برای کمک به پلیس در مقابله با جرم و جنایت در بریتانیا سرمایه گذاری کند.

این پول برای حمایت از عملیات پلیس در نقاط داغ سرقت و همچنین جمع آوری اطلاعات مالی صرف خواهد شد.

در اوایل سال جاری، رئیس این شرکت با عصبانیت این گزارش ها را تکذیب کرد که رنج روورها به ویژه در برابر سرقت آسیب پذیر بودند.

با این حال، مالکان شکایت کرده اند که بیمه گذاران به طور چشمگیری حق بیمه خود را افزایش می دهند یا حتی از پوشش آن خودداری می کنند.

در میان آنها مریل کابلاس 41 ساله فرانسوی است که هفت سال در بریتانیا زندگی کرده و در صنعت فناوری کار می کند.

سال گذشته، هزینه بیمه رنج روور اسپورت 2017 وی از 2000 پوند به 4000 پوند دو برابر شد.

سپس متوجه شد که بیمه‌گرش در سال جاری به هیچ وجه نمی‌تواند پوشش خود را تمدید کند – و برای یافتن جایگزین تلاش کرد.

“ما در حال کاهش قیمت هستیم”

در مواجهه با بهترین قیمت 10000 پوندی و این واقعیت که خود ماشین به سرعت در حال از دست دادن ارزش خود بود، تصمیم گرفت زیان خود را کاهش دهد و آن را بفروشد.

او گفت: “ما سال ها مشتری رنجروور هستیم و واقعاً احساس می کنیم که اکنون قیمت را پایین می آوریم.”

ما بسیار ناامید هستیم. ما ماشین را دوست داشتیم، اما تجربه مالکیت به دلیل بیمه خیلی سریع سقوط کرد.”

هزینه های بیمه بر اساس عواملی مانند سابقه و تجربه راننده و همچنین محل نگهداری وسیله نقلیه و ویژگی های ایمنی آن می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

خودروهای گران قیمت و لوکس اغلب مورد هدف سارقان قرار می گیرند، زیرا می توانند برای سود زیادی در خارج از کشور فروخته شوند. این به نوبه خود می تواند حق بیمه را افزایش دهد.

برای جگوار لندرور، این یک مشکل شد. این شرکت تعدادی مدل ممتاز می‌سازد که برند رنج روور مورد علاقه خاص افراد مشهور، سیاستمداران و حتی افراد سلطنتی است.

چنین اعتباری بهای خود را دارد. قیمت رنج روور از 104000 پوند شروع می شود، در حالی که برادر کوچک آن Range Rover Sport از 75000 پوند به فروش می رسد. اما برای این شرکت شرم آور است که به آسیب پذیر بودن در برابر سرقت نیز شهرت دارد.

در اوایل سال جاری، آدریان ماردل، مدیر اجرایی JLR گزارش‌هایی را که ادعا می‌کرد رنج روور «دزدیده‌ترین خودرو» در بریتانیا است را محکوم کرد.

او اعتراف کرد که سرقت وسیله نقلیه توسط مجرمان سازمان‌یافته یک مشکل جدی در بریتانیا است، اما اصرار داشت که کسب‌وکار خودش به‌طور ناعادلانه مورد توجه قرار گرفته و تلاش‌های شدیدی برای بهبود ایمنی خودرو انجام شده است.

او صنعت بیمه را متهم کرد که در هنگام تعیین حق بیمه تمام اطلاعات موجود را در نظر نمی گیرد.

بودجه پلیس آخرین مورد از مجموعه اقداماتی است که با هدف اطمینان بخشیدن به مصرف کنندگان و تلاش برای کاهش هزینه های بیمه انجام می شود.

به عنوان مثال، سال گذشته، این شرکت محصولات بیمه ای خود را برای کمک به مشتریانی که نمی توانستند پوشش دریافت کنند، ایجاد کرد، اگرچه برخی از مالکان رنج روور می گویند که هنوز نتوانسته اند مظنه دریافت کنند.

بخش جدید پلیس ملی

JLR می گوید که پول جدید برای حمایت از چندین نیروی پلیس “با منابع اختصاصی اضافی برای پاسخ به سرقت خودرو در سراسر کشور” استفاده خواهد شد.

همچنین کمک خواهد کرد تا هزینه یک واحد پلیس ملی جدید برای جمع آوری اطلاعات در مورد سرقت وسایل نقلیه و افزایش پلیس در بنادر مورد استفاده باندهای جنایتکار برای حمل خودرو به خارج از کشور کمک کند.

این شرکت می گوید که در حال حاضر اطلاعاتی را با پلیس به اشتراک می گذارد تا به آنها کمک کند تا وسایل نقلیه را پیدا و بازیابی کنند و حدود 650 کارمند را آموزش داده است.

در عین حال، او می گوید که سخت کار می کند تا ماشین هایش کمتر در معرض سرقت قرار گیرند.

این گزارش به داده‌های کامپیوتر ملی پلیس استناد می‌کند که نشان می‌دهد تنها 0.2 درصد از رنج روورها و رنج روور اسپورت‌های جدید از ژانویه 2022 به سرقت رفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید