آلن بیتس در مورد جوانمردی زمانی که رئیس پست برشته شد، یاد گرفت


کمپین تبلیغاتی و معاون سابق رئیس پست، آلن بیتس، زمانی که خبر دریافت لقب شوالیه در جشن تولد پادشاه را دریافت کرد، درگیر یک تحقیق عمومی در مورد رسوایی اداره پست بود.

او از خانه خود در Llandudno سفر کرد تا پائولا ونلز، مدیر اجرایی سابق اداره پست را بشنود که در حال ارائه شواهد، سکوت تقریباً یک دهه او را شکست.

سر آلن که اکنون او را می شناسند به بی بی سی گفت: «همه اینها غافلگیرکننده بود.

به او گفته شد که تا پایان روز فرصت دارد تا به کمیته افتخارات اطلاع دهد که آیا قبول می کند یا خیر.

در طول 15 سال گذشته، سر آلن برای عدالت برای صدها معاون مدیر پست مبارزه کرده است که به دلیل دزدی و حسابداری نادرست تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند، زیرا نرم افزار معیوب به نام Horizon به نظر می رسد که پول از حساب های آنها ناپدید شده است.

او قبلاً پیشنهاد OBE را در سال گذشته رد کرده بود و به کمیته افتخارات گفته بود که پذیرش آن نامناسب است، در حالی که خانم ونلز CBE خود را برای خدمات به اداره پست نگه داشت و بسیاری از قربانیان همچنان در رنج بودند.

خانم ونلز CBE خود را پس داد اوایل امسال در میان فشارهای فزاینده پس از نمایش تلویزیونی ITV در ژانویه، که خشم ملی را در مورد این رسوایی برانگیخت.

وی ادامه داد: من رفتم و با شخصی که می‌داند در این سال‌ها چه خبر است، صحبت محرمانه‌ای داشتم و آنها به من گفتند: “خوب، تو کار سختی را انجام دادی، بقیه اکنون بقیه را انجام خواهند داد.” و اگر فکر کنم، من افراد زیادی را می‌شناختم که می‌خواستند من چیزی به دست بیاورم و احساس می‌کردم اگر در این زمان آن را رد کنم، به همان اندازه به آنها توهین می‌کنم.»

او اصرار داشت که این افتخار فقط برای او نیست، بلکه برای گروهش، اتحاد عدالت برای زیرمدیران پست، که در سال 2009 تأسیس کرده بود، نیز بود.

«فکر می‌کنم این یک ریسمان دیگر در کمان من است که سعی کنم بقیه کمپین را به خانه برگردانم. ما باید برای همه بودجه بگیریم. و این مدتی است که اولویت من بوده است. و اگر کمک کند، عالی است. فوق العاده است.”

سر آلن گفت که کار او هنوز به پایان نرسیده است و افزود که در صورت لزوم به دادگاه مراجعه خواهد کرد تا برای قربانیان دخیل در اقدام اولیه دادگاه عالی که به افشای رسوایی Horizon IT کمک کرد غرامت مالی بخواهد.

وی گفت: فکر می کنم اگر مجبور به پیگیری پرونده دیگری باشیم، مردم از ما حمایت خواهند کرد.

پیگیری سرسخت معاون سابق رئیس پست برای یافتن حقیقت پس از آن آغاز شد که وی از پذیرش ضرر در اداره پست خود که در سال 1998 مسئولیت آن را بر عهده گرفت، خودداری کرد. آیا او هرگز به این فکر کرد که آن را رها کند؟

من هرگز نتوانستم این کار را انجام دهم. همه ما داستان های ترسناک را دیده ایم و تعداد زیادی از آنها وجود دارد. این روزها مدام از افراد زیادی می شنوم که از کارهای چوبی و داستان هایی که هرگز گفته نشده بیرون می آیند. منظورم این است که آنها کاملا شیطانی هستند.

اتفاقی که برای مردم افتاد بسیار ناراحت کننده است، اما حداقل اکنون آنها شروع به دیدن نور در انتهای تونل کرده اند.

او شغل خود را بهترین شغل بدون دستمزدی که تا به حال داشته است توصیف کرد و گفت که مشتاقانه منتظر است تا تابستان امسال مرخصی بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید