دوقلوهای کمیاب فیل در تایلند “معجزه” به دنیا آمدند


یک فیل آسیایی در مرکز تایلند یک جفت دوقلو نادر به دنیا آورد که نگهبانان آن را معجزه توصیف کردند.

انتظار نمی رفت که مادر، چامچوری، 36 ساله، دوقلو به دنیا بیاورد، و هنگامی که او جمعه گذشته به دنیا آورد، کارکنان کاخ فیل آیوتایا و رویال کرال فکر کردند که زایمان به پایان رسیده است.

اما در حالی که گوساله اول را تمیز می‌کردند و کمک می‌کردند تا بایستد، صدای تق تق بلندی شنیدند و متوجه شدند که چمچوری گوساله دوم را به دنیا آورده است.

تولد دوم مادر را به وحشت انداخت و نگهبانان مجبور شدند او را از پا گذاشتن روی گوساله بازدارند. در این غوغا یکی از مراقبان مجروح شد.

فیلم‌های دراماتیک در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که گروهی از نگهبانان – که در محلی به عنوان ماهوات شناخته می‌شوند – به طرز دیوانه‌واری گوساله را از مادرش که پاهای عقبش از بدو تولد هنوز غرق در خون بود، جدا می‌کنند.

به گفته سازمان تحقیقاتی Save the Elephants، دوقلوها تنها در یک درصد از فیل‌ها به دنیا می‌آیند و نر و ماده حتی نادرتر است.

وقتی بچه فیل دوم را از مادر بیرون کشیدیم، بچه از جایش بلند شد. لردتونگتار میپن دامپزشک به بی‌بی‌سی گفت: همه ما تشویق کردیم زیرا این یک معجزه است.

خانم میپان که در پارک فیل‌ها بزرگ شده و خودش مادر دوقلو است، می‌گوید: «ما همیشه دوست داشتیم فیل‌های دوقلو را ببینیم، اما همه نمی‌توانند آن را ببینند، زیرا نادر است.

شارین ساموانگ، یک ماهوت 31 ساله، در حالی که مادرش را در آغوش گرفته بود، پایش شکست.

او به بی بی سی گفت: «آنقدر خوشحال بودم که هیچ دردی احساس نکردم.

آقای سوموانگ گفت: “طبیعی است که یک مادر تازه وارد همیشه سعی می کند کودک را لگد یا هل دهد… من می ترسیدم که ممکن است بچه فیل را بشکند، بنابراین جلو رفتم و سعی کردم از مادر در برابر کودک محافظت کنم.” ، که 15 سال است در پارک کار می کند.

در تایلند که اکثریت جمعیت آن بودایی هستند، فیل ها مقدس تلقی می شوند. آنها همچنین یک نماد ملی هستند.

از زمان تولد آیوتای، قصر فیل و سلطنتی کرال این دوقلوها را به صورت زنده در شبکه های اجتماعی نشان داده اند.

بازدیدکنندگان از پارک از جمله کودکان نیز مجاز به دیدن دوقلوها هستند، اما تنها پس از ضدعفونی کردن کفش ها و دست های آنها.

روی تابلویی نزدیک مهد کودک نوشته شده است: “لطفا به بچه فیل ها دست نزنید.”

آنها هفت روز پس از تولد طبق رسوم تایلندی نامگذاری می شوند.

با وزن 55 کیلوگرم (121 پوند)، گوساله کمی کوچکتر از حد طبیعی است و باید هنگام تغذیه با مادرش روی مدفوع پا بگذارد. برادر او سنگین تر است – 60 کیلوگرم.

این پارک ادعا می کند که فیل هایش از گدایی در خیابان ها نجات یافته اند. در سال 1989، تایلند قطع درختان در جنگل‌های طبیعی خود را ممنوع کرد و ماهوت‌هایی را که در این مزرعه کار می‌کردند بیکار کرد.

این باعث شد که فیل ها را مجبور کنند در ازای پول برای گردشگران ترفند انجام دهند. این عمل در سال 2010 ممنوع شد – اگرچه چنین مواردی هنوز نادر است.

در آیوتایا، پایتخت سابق تایلند، چندین فیل گردشگران را بر روی پشت خود به معابد و خرابه های تاریخی می برند.

حافظان محیط زیست مخالف فیل سواری هستند زیرا می گویند این کار باعث استرس حیوانات می شود و ظالمانه است.

در گزارش قبلی سازمان جهانی رفاه حیوانات (WAP) آمده بود که فیل‌های وحشی تحت روش‌های بی‌رحمانه‌ای قرار می‌گیرند تا آنها را مجبور به حمل انسان بر روی پشت خود کنند. این فرآیند اندکی پس از ضبط آن آغاز می شود. این اغلب به عنوان “هک” یا “خراش” نامیده می شود.

علاوه بر آیوتایا، فیل‌ها در روستاهای مرتفع چیانگ رای و چیانگ مای در شمال کشور نیز به جاذبه‌های گردشگری تبدیل شده‌اند، جایی که گردشگران می‌توانند به آنها موز غذا بدهند، آن‌ها را قدم بزنند و با گل بشویید.

طبق اعلام اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت، فیل آسیایی به دلیل شکار غیرقانونی، تجارت غیرقانونی و از بین رفتن زیستگاه در خطر انقراض است.

تایلند بیشتر از هر جای دیگر فیل دارد که برای گردشگری استفاده می شود – بیش از 3000 فیل. برخلاف کشورهای دیگر با جمعیت اسیر، در تایلند تقریباً همه آنها خصوصی هستند.

فیل‌های آسیایی در مقایسه با همتایان آفریقایی خود گوش‌های گرد کوچک‌تر و پشت‌های قوزدار دارند.

در همین حال، بازدیدکنندگان همچنان به پارک در آیوتایا می روند تا نوزادان دوقلو را ببینند که منتظر نام خود هستند.

آنها در حالی که تنه های خود را روی پای مادرشان می چرخانند، در یک پادوک کوچک پوشیده از یونجه راه می روند.

آقای سوموانگ، ماهوت آنها که در حال نقاهت از مصدومیت است، گفت: “همیشه وقتی می بینم فیل زایمان می کند خوشحال می شوم.”

او گفت: “لازم نیست دوقلو باشند. بچه فیل ها همیشه مایه شادی هستند.”

دیدگاهتان را بنویسید