گروه ژاپنی پس از واکنش شدید برده‌داری، ویدیوی «کلمبوس» را می‌گیرد


یک گروه راک ژاپنی موزیک ویدیوی آهنگ جدید خود “کلمبوس” را پس از دریافت فلک برای صحنه هایی که کریستف کلمب را با مردان میمون مانند به تصویر می کشد، پس گرفت.

در این ویدئو این سه شخصیت تاریخی به میمون ها چیزهای مختلفی مانند اسب سواری و نواختن آلات موسیقی آموزش می دهند.

این ویدئو پس از انتشار در روز چهارشنبه به سرعت با واکنش‌های شدید روبرو شد – فقط یک روز بعد حذف شد.

گروه موسیقی «خانم سیب سبز» روز پنجشنبه عذرخواهی کرد و گفت که این ویدیو “حاوی اظهاراتی است که پیشینه تاریخی و فرهنگی را درک نمی کند”.

در این ویدئو، سه عضو گروه – با لباس هایی که کلمب، ناپلئون و بتهوون را به تصویر می کشند – نشان داده می شود که جزیره ای را کشف می کنند که ساکنان آن افرادی شبیه میمون هستند.

برخی رسانه های اجتماعی این ویدئو را نژادپرستانه انتقاد کردند، در حالی که برخی دیگر آن را به حمایت از برده داری متهم کردند.

«کلمب به خلق برده داری نسبت داده می شود و [there are] صحنه های بحث برانگیز مانند آموزش میمون ها برای شبیه شدن به بومیان. هیچ کس متوجه نشد،» یکی از نظرات را در X بخوانید.

در موزیک ویدیوی دیگری نشان داده شده است که مردم لباس استعمارگر را پوشیده اند و بومیان به معنای واقعی کلمه به عنوان میمون به تصویر کشیده شده اند… در واقع دیوانه است.

دیگران با تصویر کلمب تناقض نداشتند – مردی که به “کشف” آمریکا اعتبار داده شد، اما بابرخی استدلال می کنند که او یک فرماندار ظالم بود که بومیان را آزرده خاطر کرد و ساخت.

«آیا اصلاً کسانی در آنجا نبودند که تاریخ جهان را مطالعه کرده باشند؟»

فکر می‌کنم افرادی که از این ویدیو دفاع می‌کنند هیچ چیز درباره تاریخ آمریکای شمالی نمی‌دانند. بسیاری از آمریکایی ها از کلمب متنفرند تا جایی که روز کلمب ناپدید شده است [in many places]” دیگری گفت.

در یکی از دو عذرخواهی که دیروز صادر شد، گروه گفت که قصد داشته “شکل زندگی در سنین مختلف را در حال برگزاری یک مهمانی خانگی” به تصویر بکشد.

ما از ابتدا نگران این موضوع بودیم [the apes] ممکن است به عنوان یک بیانیه تبعیض آمیز دیده شود، اما ما هیچ قصدی نداشتیم که میمون ها را با انسان ها یکسان کنیم.

در این بیانیه آمده است: «هیچ‌وقت قصد ما این نبود که محتوا را تبعیض‌آمیز کنیم یا آن را چیزی بسازیم که یک داستان غم انگیز را تأیید کند.

کوکاکولا در ابتدا این ویدیو را به عنوان بخشی از ابتکار موسیقی استودیو کوکا با حضور افراد مشهور گنجاند.

خانم سبز اپل حدود 3.4 میلیون مشترک در یوتیوب دارد و گروه چندین آهنگ برای مجموعه انیمیشن ژاپنی محبوب One Piece نوشته است.

گزارش اضافی توسط Kyoko Mizukawa-Yamada در توکیو

دیدگاهتان را بنویسید