جراح عمومی ایالات متحده اخطار در رسانه های اجتماعی می خواهد


پا تام گرکن، گزارشگر فناوری

Getty Images صفحه تلفنی که برنامه‌ها را برای پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی، از جمله X، فیس‌بوک و یوتیوب نشان می‌دهدگتی ایماژ

یکی از مقامات ارشد بهداشت آمریکا از این کشور خواسته است که برچسب های هشدار دهنده سیگار کشیدن را در شبکه های اجتماعی معرفی کند.

نوشتن در نیویورک تایمزجراح ژنرال Vivek Murthy گفت رسانه های اجتماعی خطر ابتلای کودکان به علائم اضطراب و افسردگی را افزایش می دهند.

او می‌خواهد به افرادی که از این پلت‌فرم‌ها بازدید می‌کنند، پیامی نشان داده شود که به آنها هشدار می‌دهد “با آسیب قابل توجهی به سلامت روان نوجوانان مرتبط هستند”.

او گفت چنین برچسبی “به طور مرتب به والدین و نوجوانان یادآوری می کند که رسانه های اجتماعی ایمن بودن آنها را ثابت نکرده است.”

بی‌بی‌سی برای اظهار نظر با یوتیوب، تیک تاک، ایکس و متا که مالک فیس‌بوک و اینستاگرام هستند تماس گرفته است.

برچسب‌های هشداردهنده برای اولین بار در سال 1966 در ایالات متحده، پس از اینکه ژنرال جراح آن زمان، لوتر تری گزارشی مبنی بر ارتباط تنباکو با سرطان ریه صادر کرد، به بسته‌های سیگار اضافه شد.

سپس کشورهای دیگر دنبال کردند و در سال 1971 بریتانیای کبیر خواستار چاپ پیام مشابه بر روی بسته ها شد.

آقای مورتی گفت که شواهد نشان می‌دهد که افزودن این برچسب‌ها به بسته‌بندی تنباکو باعث افزایش آگاهی در مورد خطرات مرتبط با سیگار می‌شود.

و او معتقد است هشدار مشابهی که در مورد رسانه های اجتماعی اعمال می شود والدین را تشویق می کند تا امنیت آنلاین فرزندان خود را زیر نظر بگیرند.

Getty Images، جراح آمریکایی، ژنرال Vivek Murthy با کت و شلواری تیز در یک مراسم ریاست جمهوری ایالات متحده لبخند می زندگتی ایماژ

Vivek Murthy از مارس 2021 به عنوان جراح عمومی خدمت می کند

وی همچنین در این مقاله خواستار ممنوعیت استفاده از تلفن در مدارس شد و گفت والدین باید کودکان را از استفاده از این دستگاه در هنگام غذا و قبل از خواب منع کنند.

این امر پس از انتشار راهنمای بهداشت عمومی توسط آقای مورتی در سال 2023 صورت می‌گیرد که نشان می‌دهد بین استفاده نوجوانان از رسانه‌های اجتماعی و سلامت روان ضعیف ارتباط وجود دارد.

اما او اذعان می کند که هیچ اتفاق نظر آکادمیک در مورد تأثیر این پلتفرم ها وجود ندارد و خواستار تحقیقات بیشتر است.

او گفت: «در مواقع اضطراری، نمی‌توانید از هزینه انتظار برای کسب اطلاعات کامل لذت ببرید.

“شما حقایق را ارزیابی می کنید، بهترین قضاوت خود را به کار می گیرید و سریع عمل می کنید.

“بحران سلامت روان در میان جوانان یک اورژانس است – و رسانه های اجتماعی به یک عامل بزرگ تبدیل شده اند.”

“ذاتا مضر نیست”

بحث در مورد تأثیر رسانه های اجتماعی بر جوانان وجود دارد.

مقداری مطالعه یک ارتباط پیدا کرد بین استفاده فشرده از شبکه های اجتماعی و اثرات منفی بر سلامت روان نوجوانان و مطالعات دیگر مرتبط است استفاده نوجوانان از رسانه های اجتماعی میزان رضایت کودکان از زندگی خود را کاهش می دهد.

ولی یک مطالعه در سال 2023 هیچ مدرکی پیدا نکرد ارتباط گسترش جهانی فیس بوک و آسیب روانی گسترده، در حالی که مطالعات دیگر گزارش می دهند برخی از کودکان از گذراندن وقت آنلاین با دوستانی که از قبل آفلاین می شناسند، سود می برند.

و انجمن روان‌شناسی آمریکا می‌گوید رسانه‌های اجتماعی «ذاتاً نه خوب هستند و نه بد»، اگرچه نسبت به استفاده مشکل‌زا هشدار می‌دهند و خواستار حذف محتوای مضر هستند.

همچنین می گوید که “اکثر” کودکان زیر 14 سال باید هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی تحت نظارت باشند.

شرکت‌های فناوری بریتانیا گام‌های بیشتری برای ایمن نگه‌داشتن کودکان آنلاین بردارند قانون ایمنی اینترنت قرار است در سال 2025 اجرایی شود.

تنظیم کننده رسانه آفکام در ماه مه قوانین جدیدی را بر شرکت های فناوری وضع کرد و آنها را ملزم کرد تا اقدامات سخت گیرانه تری برای تأیید سن انجام دهند و از دسترسی کودکان به مواد “سمی” جلوگیری کنند.

اما والدین کودکانی که پس از قرار گرفتن در معرض محتوای مضر آنلاین جان خود را از دست داده‌اند، می‌خواهند قوانین فراتر رود.

دیدگاهتان را بنویسید