حزب کارگر تغییر در نرخ های مالیاتی را رد می کند


حزب کارگر پس از بررسی دقیق برنامه های مالیاتی حزب، تغییر در نرخ های مالیاتی را رد کرده است.

در آخر هفته، محافظه کاران از امتناع وزیر بهداشت در سایه امتناع وس استریتینگ به دولت کارگر برای کپی برداری از تغییرات مالیاتی شورایی که توسط دولت کارگر ولز ارائه شده بود، استفاده کردند.

اما جاناتان اشورث از حزب کارگر، که در رادیو تایمز برای شفاف سازی تلاش کرد، گفت: “ما باند مالیاتی شورا را تغییر نمی دهیم.”

در آغاز نیمه دوم تبلیغات انتخاباتی، تاکتیک های محافظه کاران مشخص می شود.

طوفان اعلامیه‌های سیاستی نظرسنجی‌ها را تغییر نداده است، بنابراین اکنون محافظه‌کاران بی‌امان به سیاست‌های اقتصادی حزب کارگر حمله می‌کنند و سعی می‌کنند آنها را مجبور کنند افزایش مالیات را یکی پس از دیگری کنار بگذارند.

راشل ریوز، صدراعظم سایه گفت حزب کارگر “نمی خواهد بار مالیاتی بر کارگران افزایش یابد”.

حزب در حال حاضر بسیار فراتر از تونی بلر در سال 1997 رفته است. مانیفست او به سادگی وعده داده بود که نرخ های پایه و بالاتر مالیات بر درآمد را افزایش نمی دهد.

او همچنین به مدت دو سال به برنامه‌های مخارج محافظه‌کاران پایبند بود.

با ورود به این انتخابات، سر کیر استارمر افزایش مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده، بیمه ملی و مالیات شرکت را رد کرد.

هفته گذشته در مصاحبه ای با پانوراما، از او پرسیده شد که آیا وعده خود را در مورد مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) تکرار خواهد کرد.

سر کیر تعهد حزب کارگر را تکرار کرد که هیچ یک از برنامه‌های آن خواستار افزایش مالیات فراتر از آنچه قبلاً اعلام شده بود نخواهد بود و مانیفست کاملاً قیمت گذاری شده است.

اما این خط به زودی تقویت شد تا تضمین کند که افرادی که خانه اصلی خود را می فروشند CGT پرداخت نمی کنند.

اتفاقی مشابه الان در مورد مالیات شهرداری افتاده است.

نرخ فعلی مالیات در انگلستان که از سال 1991 تغییر نکرده است، به دلیل عدم انعکاس افزایش سریع قیمت مسکن مورد انتقاد قرار گرفته است. منتقدان استدلال می کنند که این به نفع صاحبان املاک ثروتمندتر است.

دولت ولز به رهبری حزب کارگر در حال برنامه ریزی یک بازنگری اساسی است سیستم مالیات شهری در ولز در سال 2028.

خانه‌ها در ولز در 12 ماه گذشته مورد ارزیابی مجدد قرار گرفته‌اند و گروه‌های دارایی جدیدی ایجاد کرده‌اند که می‌توانند مالیات شورای شهر را برای بیش از 470,000 خانه افزایش داده و آن را برای حدود 800,000 خانوار کاهش دهند.

گرانت شاپس، وزیر دفاع، حزب کارگر را به برنامه ریزی مخفیانه برای کپی برداری از طرح پرداخت به دلیل “وعده های هزینه های غیر منطقی” متهم کرده است.

او به برنامه امروز رادیو بی‌بی‌سی گفت: «هنگامی که به وضعیت نابسامان رسیدید، می‌دانیم که آنها قصد دارند مالیات شورای شهر را حذف کنند، مانند جایی که حزب کارگر ولز را اداره می‌کند.

آقای اشورث ادعاهای محافظه کار را به عنوان “یک تکه مزخرف دیگر از یک کمپین ناامید محافظه کار محافظه کارانه، احتمالاً ناامید کننده ترین کمپین محافظه کار که تا به حال در زندگی خود دیده ام” توصیف کرد.

به طور جداگانه روز دوشنبه، آقای شاپس گفت که او یک “واقع گرا” است و “سعی نمی کند وانمود کند سیاه پوست سفید است”، با این استدلال که محافظه کاران در مسیر پیروزی هستند.

او به رادیو تایمز گفت که این “ممکن است [for the Conservatives] در انتخابات پیروز شوید، اما اعتراف کرد که این “محتمل ترین نتیجه نبود” و افزود: “من یک واقع گرا هستم.”

او در پاسخ به این سوال که آیا پیروزی محافظه‌کاران بعید است، گفت: «من فکر می‌کنم این یک موضع واقع‌بینانه است، اینطور نیست؟ یعنی من در دنیای واقعی زندگی می کنم. بنابراین، می دانید، بیایید سعی نکنیم وانمود کنیم که سیاه سفید است.»

پس چرا محافظه کاران این استراتژی را اتخاذ می کنند؟

حزب کارگر می‌گوید تمرکز مالیات نشانه‌ای از «ناامیدکننده» کمپین محافظه‌کاران است، اما خودی‌های محافظه‌کار فکر می‌کنند که در مورد سیاست‌های اقتصادی کیر استارمر شک و تردید را در میان رأی‌دهندگان ایجاد می‌کنند و اتاق او را برای مانور در صورت نخست‌وزیر شدن – وزیر محدود می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید