حزب کارگر محافظه‌کاران را به برنامه‌ریزی برای کاهش مالیات‌های غیرمنطقی متهم می‌کند


پا هنری زفمن، @hzeffman، خبرنگار ارشد سیاسی
رویترز جرمی هانترویترز

پس از آنکه جرمی هانت وعده های کلیدی برای کاهش رفاه را از قبل اعلام کرد، حزب کارگر محافظه کاران را به پیشنهاد کاهش مالیات غیرمنطقی متهم کرد.

مانیفست محافظه‌کار عمدتاً از طریق کاهش پیشنهادی در هزینه‌های مزایا تأمین می‌شود، که حزب می‌گوید در حال حاضر سیاست عمومی نیست.

اما صدراعظم هفته گذشته در خبرنامه ای به رای دهندگان نوشت که کاهش مالیات در مانیفست محافظه کار با پس انداز “برنامه عظیم بازگشت به کار (که در بیانیه پاییز گذشته اعلام کردم)” تامین می شود.

کارگر از اظهارات او به عنوان دلیلی استفاده کرد که نشان می‌دهد کاهش رفاهی «جدید نیست» و «پول خرج شده است».

محافظه کاران گفتند که حزب کارگر “کاملاً” هرگونه افزایش در لایحه مزایا را رد می کند و اصرار داشتند که پس اندازهایی که قصد دارند برای تأمین بودجه کاهش مالیات استفاده کنند، از سیاست جدید ناشی می شود.

هزینه های عمومی برای سلامت و ناتوانی از سال 2019 به طور واقعی 20 میلیارد پوند افزایش یافته است و پیش بینی می شود طی پنج سال آینده 11 میلیارد پوند بیشتر شود و پیروزی حزب در انتخابات عمومی را به چالش سیاسی بزرگ تبدیل کند.

این امر به ویژه برای حزب محافظه‌کار مهم است زیرا آنها گفته‌اند که هزینه‌های دولت برای مزایا را سالانه 12 میلیارد پوند از سطح پیش‌بینی‌شده خود تا سال 2029 کاهش خواهند داد.

این پس‌اندازها حدود دو سوم پولی را تشکیل می‌دهند که برای تأمین مالی وعده‌های کاهش مالیات و افزایش هزینه‌های دفاعی استفاده می‌شود.

اما اگر همانطور که حزب کارگر ادعا می کند این سیاست از قبل در برنامه های دولت لحاظ شده باشد، پس انداز بسیار کمتر خواهد بود و قادر به تامین مالی کاهش مالیات ها نخواهد بود.

آقای هانت که اعتراف کرد برای پیروزی در حوزه انتخابیه گودالمینگ و آش در 4 ژوئیه با یک نبرد سخت روبرو است، دو بار در هفته یک خبرنامه برای رای دهندگان می نویسد.

او در شروع کمپین به گیرندگان گفت: من خودم آنها را می نویسم، پس آنچه می خوانید نظر خودم خواهد بود.

متنی از خبرنامه جرمی هانت

آقای هانت یک خبرنامه منظم برای رای دهندگان می نویسد

در نسخه پنجشنبه، دو روز پس از اینکه ریشی سوناک مانیفست محافظه‌کاران را راه‌اندازی کرد، صدراعظم نوشت: «بزرگ‌ترین مشکل (اقتصادی) ما این است که پس از همه‌گیری، ما افراد زیادی داریم که روی مزایا کار نمی‌کنند، در صورتی که برایشان خیلی بهتر است. اقتصاد و برای مالیات دهندگان، اگر آنها به سر کار برگردند.

بنابراین ما در حال تامین بودجه یک برنامه بازگشت به کار بزرگ هستیم (که در بیانیه پاییز سال گذشته اعلام کردم).

او ادامه داد که اگر محافظه‌کاران در انتخابات پیروز شوند، از پس‌انداز برای کاهش 2 درصدی بیمه ملی برای کارگران و حذف بیمه ملی برای خوداشتغال‌ها استفاده خواهند کرد که اقدامات اصلی در بیانیه آقای سوناک است.

حزب کارگر استدلال می کند که این تصویب نامه عملاً تأییدی از سوی آقای هانت است که برخی از برنامه های محافظه کاران در حال حاضر سیاست عمومی هستند، به این معنی که آنها قبلاً در بودجه و برنامه های هزینه ای دولت لحاظ شده اند.

آنها می گویند این به این معنی است که پس انداز کمتر از 12 میلیارد پوند خواهد بود و کاهش مالیات ناشی از آن “غیر معقول” است.

دارن جونز، وزیر خزانه داری در سایه، گفت: «اعتراف خصوصی جرمی هانت مبنی بر اینکه کاهش رفاه محافظه کاران چیز جدیدی نیست، این که پول خرج شده است و برنامه های آنها تأمین مالی نمی شود، باعث می شود کالسکه و اسب ها از طریق حزب او هدایت شوند. . مانیفستی که دیگر ارزش کاغذی که روی آن نوشته شده نیست.

“ریشی سوناک در مورد برنامه های حزب کارگر دروغ گفت و اکنون ما شواهدی داریم که او در مورد خودش – از طرف صدراعظمش” دروغ می گوید.

“زمان آن رسیده است که سوناک رو به رو شود و بپذیرد که مانیفست او لیست آرزوهایی با وعده های بی اساس است که خطر فروپاشی اقتصاد را به همراه دارد.”

محافظه کاران اصرار دارند که کاهش هزینه های رفاهی آنها از زمان بیانیه پاییز آقای هانت در نوامبر گذشته اعلام شده است یا در آینده اعلام خواهد شد.

ادعاهای پس انداز رفاهی آنها نیز توسط اندیشکده مستقل مؤسسه مطالعات مالی (IFS) مورد سؤال قرار گرفته است، که گفته است “بسیار واضح است” آنها بتوانند مبلغ مورد نیاز را پس انداز کنند.

IFS گفت این به این دلیل است که “بسیاری از سیاست هایی که آنها قصد دارند در مانیفست خود تعیین کنند قبلاً توسط دولت اعلام شده است و بنابراین قبلاً در بودجه های دولتی گنجانده شده اند”.

بیشتر تلاش محافظه کاران برای پس انداز از صورت حساب رفاهی ناشی از پایان دادن به افزایش مطالبات مزایای ناتوانی، عمدتاً پرداخت استقلال شخصی (PIP) است.

تعداد متقاضیان از 2.3 میلیون نفر در سال 2019 به 3.6 میلیون نفر در حال حاضر افزایش یافته است و پیش بینی می شود تا پنج سال پس از انتخابات به 4.6 میلیون نفر افزایش یابد.

در آوریل، دولت رایزنی در مورد راه های اصلاح PIP آغاز کرد.

کمپین محافظه کار به مجموعه اقدامات دیگری که پس از بیانیه پاییز آقای هانت اعلام شده اشاره می کند، مانند افزایش حمایت از سلامت روان، درخواست برای شواهد در مورد اصلاحات مطابق با یادداشت ها، گسترش سریع تر اعتبار جهانی و اختیارات سخت تر برای حذف منافع افرادی که از کار کردن خودداری می کنند.

پل جانسون، مدیر IFS، گفت که کاهش هزینه‌های مورد نیاز برنامه‌های محافظه‌کاران «آسان نخواهد بود و نیاز به سیاست‌های مشخص و روشنی دارد که به راه‌حل‌های پیچیده نیاز دارد» و هنوز اعلام نشده است.

با این حال، او افزود: «من به همان اندازه در مورد وعده‌های صرفه‌جویی 12 میلیارد پوندی رفاه در مانیفست 2015 تردید داشتم.

از طریق برخی کاهش‌های عمده، از جمله تعلیق چهار ساله، این پس‌اندازها عموماً انجام شده است، البته دو سال دیرتر از آنچه در مانیفست ادعا شده است.»

یک سخنگوی محافظه کار گفت: «تا زمانی که اقدامی انجام نشود، هزینه تأمین اجتماعی در سن کار تا پایان دهه بیش از 20 میلیارد پوند در سال افزایش خواهد یافت.

حزب کارگر در مورد این موضوع کاملاً انکار می‌کند و فکر نمی‌کند حتی یک ریال از این رشد ناپایدار صرفه‌جویی شود.

ما فکر نمی‌کنیم این کار درستی باشد، بنابراین تعیین کرده‌ایم که چگونه ۱۲ میلیارد پوند از لایحه تامین اجتماعی تا پایان مجلس آینده پس‌انداز کنیم، از جمله با کنترل هزینه‌های سلامت و معلولیت و حذف مزایای پس از ۱۲. ماه‌ها اگر این کار را نپذیرند.»

گرافیک با کتیبهدیدگاهتان را بنویسید