طرح انرژی سبز به نفع ساکنان دره ولز نخواهد بود


پا کولتا اسمیت، هزینه زندگی خبرنگار

بی بی سی دینا اسمیت در ژاکت کش باف پشمی فیروزه ای که به حصاری در گرین ولی تکیه داده استبی بی سی

دینا اسمیت نگران است که نسل های آینده در مورد ستون های دره های سبز ولز چه خواهند گفت

از انتهای راهروی دینا اسمیت، تا آنجا که چشم کار می کند، فضای سبز وجود دارد. نور خورشید تپه ها و قله های باتلاقی را لمس می کند.

او می گوید: «فقط به این نگاه کن. “این مید ولز زیبا و دست نخورده است.”

اما اگر برنامه‌های پروژه بزرگ توربین بادی اجرا شود، همه چیز می‌تواند تغییر کند.

برای دینا، دره «مکانی واقعاً ویژه» است که او، دخترانش و خانواده‌هایشان در آن زندگی می‌کنند و پدربزرگش در آن بزرگ شده است.

دره تووی

چشم انداز Towy Valley با شکل گیری سیاست جدید انرژی به طور چشمگیری تغییر خواهد کرد

در آستانه انتخابات سراسری، او از طریق پورتال صدای تو رای تو با بی بی سی تماس گرفت و نگرانی هایش را مطرح کرد: «فقط نمی خواهم نوه هایم به این دره صنعتی توربین ها و دکل ها و جاده ها نگاه کنند و بگویند: باهاش ​​چیکار کردی؟

پروژه Towy Usk توسط شرکت انرژی های تجدیدپذیر Green GEN Cymru پیشنهاد شده است و با 31 توربین غول پیکر در یک “مسیر” 60 مایلی که تقریباً عرض ولز را در بر می گیرد تا به شبکه ملی متصل شود، نیرو می گیرد.

اگرچه شوراهای محلی و دولت ولز مجوز برنامه ریزی را می دهند، دلیل اینکه خطوط برق باید اینقدر طول بکشد این است که تعداد محدودی از نقاط وجود دارد که پروژه های بزرگ انرژی می توانند به شبکه تحت کنترل بریتانیا متصل شوند. دولت.

و هر کسی که دولت بعدی را رهبری کند با یک وظیفه فوق‌العاده دشوار روبروست: پایین نگه داشتن قبوض برق در حالی که میلیون‌ها نفر هنوز درگیر هستند، تضمین امنیت انرژی و رسیدن به اهداف انرژی پاک.

پروژه هایی مانند این در ولز بخشی از این ترکیب هستند.

اما برخی از مردم محلی که با آنها صحبت کردم گفتند که ساخت توربین با از بین بردن درختان کهنسال در مسیر ساخت ستون به جنگل موجود آسیب می رساند.

“این در حال تخریب محیط زیست در تلاش برای نجات محیط زیست است” این جملاتی است که همیشه می‌شنوم.

در سال‌های اخیر گام‌های بزرگی در توسعه انرژی بادی دریایی برداشته شده است و مردم این کشور از دولت‌های بریتانیا و ولز می‌خواهند که به جای آن بر انرژی‌های تجدیدپذیر فراساحلی تمرکز کنند.

اما Abbie Beck از RenewableUK Cymru می گوید باد خشکی باید بخشی از این ترکیب باقی بماند.

باد خشکی ارزان‌ترین، سریع‌ترین و فناوری‌ای است که ما برای انرژی‌های تجدیدپذیر داریم، و به کارگیری آن ساده‌ترین است.

او گفت: «و اگر می‌خواهیم در دهه آینده به اهداف خود نزدیک‌تر شویم، به شدت نیاز داریم که میزان انرژی‌های تجدیدپذیر تولیدی خود را افزایش دهیم.»

مشکل اینجاست که محل تولید باد خشکی از جایی که بتوان آن را به شبکه بریتانیا متصل کرد بسیار دور است.

Green GEN Cymru می گوید که به نگرانی های ساکنان گوش می دهد، اما “شبکه موجود در ولز مید و غربی ظرفیت کافی برای اتصال تمام انرژی های تجدیدپذیر جدید را ندارد که خانه ها و مشاغل ما در سطح محلی و ملی نیاز دارند.”

دیفان والترز، کشاورز Llandovery این را به خوبی می داند. او می گوید: «همه می دانیم که زیرساخت ها نیاز به بهبود دارند. من مخالف انرژی های تجدیدپذیر نیستم.

او و همسرش کریس به تازگی ساخت مزرعه خانوادگی جدید خود را در زمینی که کریس در آن بزرگ شده بود به پایان رسانده بودند. اکنون قرار است دو دکل در مزارع خود ساخته شود، بنابراین آنها به عضویت گروه مدیریت دکل محلی در Llandover درآمده اند.

    دیوان و کریس والتر

قرار است دو ستون در مزرعه دیلن و کریس والترز ساخته شود

دیفان می‌گوید: «این طرح به نفع کسی در دره تووی نیست. “این برای بردن انرژی به شبکه است که توسط دیگران استفاده می شود.”

در نتیجه، Dyfan معتقد است که Green GEN باید از آخرین فناوری برای راه‌اندازی سیم‌ها در زیر زمین به جای استفاده از دکل‌ها استفاده کند، صرف نظر از هزینه‌ای که شرکت دارد.

این یک پیوند است – کسانی که در دره زندگی می کنند احساس می کنند مجبور شده اند تا بهای اهداف سبز ساخته شده در بیش از 200 مایل دورتر در وست مینستر را بپردازند.

احزاب برای انرژی سبز چه وعده ای می دهند؟

کار کنید می‌گوید با بخش خصوصی همکاری خواهد کرد تا باد خشکی، خورشیدی سه برابر و باد فراساحلی را تا سال 2030 دو برابر کند.

حزب محافظه کار مانیفست او می گوید که او “رضایت دموکراتیک را برای انرژی بادی خشکی تضمین خواهد کرد” و تعادل درستی بین امنیت انرژی و دیدگاه های جوامع محلی ایجاد خواهد کرد. هدف آن ارائه مزایای فوری به مناطق محلی است که از منابع بادی دریایی استفاده می کنند، از جمله به طور بالقوه از طریق تخفیف در قبوض برق.

لیبرال دموکرات ها آنها می گویند که استقرار انرژی های تجدیدپذیر را تسریع کرده و امنیت انرژی را با برداشتن محدودیت ها بر انرژی های جدید خورشیدی و بادی تضمین خواهند کرد.

سیمرو شطرنجی می گوید که ولز باید کنترل کامل قدرت های انرژی را بدون هیچ گونه محدودیت یا شرایطی که توسط دولت بریتانیا تحمیل شده است داشته باشد و “زیبایی چشم انداز طبیعی ولز باید حفظ شود”. این بیانیه می‌گوید که توسعه‌های دکل یا خورشیدی در مقیاس بزرگ باید در چارچوب تأثیرات آنها در نظر گرفته شود و روش‌های جایگزین برای اتصال انرژی‌های تجدیدپذیر به شبکه ملی، از جمله کابل‌کشی زیرزمینی، باید اجرا شود.

اصلاحات می‌گوید صفر خالص صورت‌حساب‌ها را افزایش می‌دهد و به صنایع بریتانیا مانند فولاد آسیب می‌زند و بریتانیا را ایمن‌تر می‌کند. می گوید می توان با درختان بیشتر، بازیافت بیشتر و پلاستیک های یکبار مصرف کمتر از محیط زیست محافظت کرد.

حزب سبز می‌خواهد تا سال 2030 حدود 70 درصد برق بریتانیا از انرژی باد تامین شود.

بنر با کتیبه

دیدگاهتان را بنویسید