پوتین غرب را به طعنه می زند، زیرا روسیه به “روابط عمیق تر” با کره شمالی امیدوار است


پا بن تاونر، سازنده مسکو

رویترز ولادیمیر پوتین در مراسمی در کرملینرویترز

انتظار می رود ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هفته آینده به کره شمالی سفر کند

برای ماه‌ها، کسانی که روسیه را تماشا می‌کردند می‌دانستند که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به کره شمالی می‌رود.

سال گذشته پس از عبور قطار سبز ضد گلوله کیم جونگ اون در خاور دور روسیه، رهبر کره شمالی از پوتین دعوت کرد. این دعوت به نحو مقتضی پذیرفته شد.

اما اکنون گفته می‌شود که چند روز دیگر به آن سفر موردانتظار باقی مانده است و منابع کره‌جنوبی احتمال می‌دهند که این سفر در اوایل روز سه‌شنبه انجام شود و تصاویر ماهواره‌ای نیز نشان می‌دهند که آماده‌سازی ظاهری در کره شمالی در حال انجام است.

یک چیز را می توان با اطمینان گفت: روزنامه نگاران هم در روسیه و هم در خارج از کشور خواستار هرگونه اشاره ای از اخبار هستند.

کرملین اصرار دارد که این جزئیات در زمان مناسب مشخص خواهد شد، اما گمانه زنی ها در حال حاضر زیاد است.

اما چرا مهم است و چرا اکنون؟

اول، کنجکاوی طبیعی وجود دارد، با توجه به اینکه این دومین باری است که پوتین به کره شمالی می‌آید – اولین بار در سال 2000 در آغاز دوران ریاست‌جمهوری او بود، زمانی که پدر کیم، کیم جونگ ایل، هنوز رهبر عالی بود.

اما فراتر از آن، این رابطه ای است که (اگرچه در سطح اتحاد جماهیر شوروی نبود) اکنون از لذت متقابل به منفعت متقابل رسیده است و این باعث نگرانی غرب شده است.

کرملین گفت که زمینه برای “روابط بسیار عمیق” بین روسیه و کره شمالی وجود دارد و در حالی که به گفته وی این نباید کسی را نگران کند، به کسانی که به چالش کشیدن روابط در حال توسعه فکر می کنند توصیه کرد که دوباره فکر کنند.

گمانه زنی های زیادی در مورد اینکه طرفین از یکدیگر چه می خواهند وجود داشته است. و به نظر می رسد که به امنیت عرضه مربوط می شود.

به گفته سرگئی مارکوف، دانشمند علوم سیاسی و همکار پوتین، روسیه احتمالاً به دنبال مهمات، سازندگان و حتی داوطلبان برای سفر به خط مقدم در اوکراین است.

آقای مارکوف می‌افزاید که پیونگ یانگ در ازای آن می‌تواند محصولات روسیه و همچنین کمک‌های فن‌آوری برای مقاصد نظامی، از جمله برنامه موشک‌های دوربرد خود را دریافت کند تا در نهایت در فاصله‌ای از ایالات متحده قرار گیرد.

آتش نشانان رویترز در محل یک مرکز خرید آسیب دیده در حمله هوایی روز گذشته روسیه کار می کنندرویترز

پس از حمله به اوکراین، روسیه به طور فزاینده ای در سطح بین المللی منزوی می شود

شکی نیست که روسیه باید به جنگ خود در اوکراین دامن بزند.

گزارش اخیر بلومبرگ به نقل از وزارت دفاع کره جنوبی حاکی از آن است که کره شمالی حدود پنج میلیون گلوله توپخانه را به روسیه رسانده است.

یافتن شریکی که به شدت تحریم ها و غرب را تحقیر می کند و در نتیجه مایل به تجارت باشد، نقطه فروش عمده ای برای روسیه است.

از این گذشته، روسیه و کره شمالی دو کشور شدیداً تحریم شده در جهان هستند – کره شمالی به دلیل توسعه سلاح های هسته ای و انجام یک سری آزمایش های موشکی بالستیک.

در اوایل سال جاری، مسکو با وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای گسترش کمیسیون برای نظارت بر تحریم های پیونگ یانگ، ضربه بزرگی به تحریم های پیونگ یانگ وارد کرد.

یک اقدام دیپلماتیک دوستانه

و حتی ممکن است یک دوستی واقعی بین این دو رهبر وجود داشته باشد، البته دوستی محتاطانه و تجاری. پوتین در ماه فوریه یک لیموزین مجلل روسی را به کیم هدیه داد (در نقض تحریم های سازمان ملل).

آقای کیم در پیام اخیر خود به رئیس جمهور پوتین گفت که کره شمالی یک “رفیق اسلحه شکست ناپذیر” با روسیه است.

اما این فقط می تواند تجارت و فقدان گزینه های دیگر باشد.

به صراحت بگویم: کره شمالی اکنون برای روسیه منزوی ارزش زیادی دارد – و کره شمالی می بیند که مسکو به دوستان نیاز دارد.

رویترز، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به تشویق ها واکنش نشان داد رویترز

کره شمالی به دلیل برنامه هسته ای خود تحت تحریم های بین المللی قرار گرفته است

پوتین با بازدید از کره شمالی ممکن است به سادگی به مخالفان خود نشان دهد که می تواند – و خواهد کرد – آنچه را که می خواهد انجام دهد.

راهی برای دور زدن تحریم های غرب علیه کشورش پیدا کنید؟ در این مرحله، بله، او می تواند.

دیگران را متقاعد کنید که تحریم ها را نقض کنند و به روسیه سلاح بفروشند؟ ظاهرا همینطور است.

برقراری روابط جدید با کشورهای جهان علیرغم انجام یک به اصطلاح “عملیات نظامی ویژه”؟ او قطعا تلاش می کند.

از زمانی که رئیس جمهور پوتین دستور اعزام نیرو به کشور همسایه اوکراین را صادر کرد، او این ایده را مطرح کرد که سلطه غرب در حال از بین رفتن است – و از کسانی که با او موافق هستند یا حداقل با این فلسفه باز هستند، خوش‌آمد می‌گوید.

در مجمع اقتصادی اخیر در سن پترزبورگ، تصادفی نبود که یکی از مهمانان اصلی آقای پوتین رئیس جمهور زیمبابوه بود – کشور دیگری که ضربه شدید تحریم ها را احساس کرد.

و روسیه به خود گرفت تا نشان دهد که دوستان زیادی در سراسر جهان دارد که در یک صفحه آواز می خوانند. از آسیا، آمریکای لاتین، آفریقا – به همه کسانی که از جهان تحت رهبری ایالات متحده سرخورده شده اند خوش آمدید.

در واقع، زمانی که امرسون منانگاگوا، رئیس‌جمهور زیمبابوه روی صحنه رفت، سخنرانی او به شدت بازتاب سخنان پرزیدنت پوتین در مورد یک «جهان چند قطبی» جدید بود، برخلاف غرب مستکبر، که به دنبال تقویت «هژمونی جهانی» خود به هر قیمتی است.

آقای پوتین همچنین روابط نزدیکتر با ایران را تشویق کرده است، یکی دیگر از کشورهای تحریم شده که مشتاق فروش سخت افزارهای نظامی خود است – در مورد تهران، هواپیماهای بدون سرنشین. و اگر غرب را رعد و برق کند، خیلی بهتر است.

هنگامی که رئیس جمهور پوتین سرانجام سوار هواپیمای خود به پیونگ یانگ می شود، می داند که این تصاویر جهان را به دست خواهند آورد و هیچ شکی باقی نمی گذارند که او آماده است تا با شرکای مورد نظر خود تجارت و سیاست انجام دهد.

و در حالی که چین در مورد نزدیک شدن روسیه به کره شمالی ملاحظات خود را حفظ خواهد کرد، هر گونه خط قرمزی در هنگام ملاقات روسای جمهور پوتین و شی جینپینگ در اولین سفر خارجی رهبر روسیه در پنجمین دوره ریاست جمهوری اش ترسیم خواهد شد که خود مملو از نمادسازی برای تغییرات اعلام شده روسیه است. . به شرق

تعداد کمی از کشورها به اندازه روسیه مراسم قدرت را برگزار می کنند، اما کره شمالی مطمئناً می تواند به آنها پول بدهد. و با خروج روسیه از دموکراسی سنتی، به نظر می رسد شکاف بین رهبری دو کشور در حال کاهش است.

البته لزوماً به این معنا نیست که مردم عادی روسیه از نزدیکی روزافزون کشورشان با کره شمالی با توجه به پیوندهای فرهنگی و تاریخی آنها با اروپا و غرب استقبال می کنند. و این یکی از خطرات بالقوه ای است که آقای پوتین باید بپذیرد – همانطور که هر گام جدیدی از سوی قدرت های غربی پس از دیدار دو مرد قدرتمند انجام می شود.

در پایان، ما احتمالاً متوجه نخواهیم شد که بر سر چه چیزی توافق شده است – ما متوجه نشدیم که کیم جونگ اون سال گذشته چه زمانی به روسیه آمد.

اما با اپتیک ضدآب و پیام‌رسانی، صحنه برای پوتینی گستاخ آماده می‌شود تا – در منزوی‌ترین کشور جهان – بیرون بیاید و بگوید: “بله، می‌توانم – دنبالم کن.”

دیدگاهتان را بنویسید