RAC می گوید رانندگان بریتانیا بیش از حد شارژ می شوند


گتی ایماژ.  زنی که پمپ بنزین در دست دارد ماشینش را پر می کندگتی ایماژ

به گفته RAC، رانندگان بریتانیایی با قیمت‌های بنزین و گازوئیل مواجه هستند که «به‌طور قابل‌توجهی بالاتر از آنچه باید باشند، هستند.

گروه اتومبیلرانی گفت که خرده فروشان سوخت از «حواس پرتی» انتخابات عمومی استفاده می کنند تا حاشیه ها را «به طور پایدار» حفظ کنند.

او از مقامات رقابتی بریتانیا خواست تا خرده فروشان را «در اسرع وقت» رعایت کنند.

با این حال، سازمان نمایندگی خرده فروشان سوخت گفت که مشاغل با هزینه های بالاتری روبرو هستند و همچنین مجبور به سرمایه گذاری در فناوری جدید برای وسایل نقلیه الکتریکی هستند.

نگرانی در مورد قیمت بالای سوخت، تنظیم کننده رقابت، سازمان رقابت و بازار (CMA) را بر آن داشت تا این بخش را در سال گذشته بررسی کند و به این نتیجه رسید که برخی از خرده فروشان بیش از حد شارژ می کنند.

در ماه مارس سال جاری، CMA دوباره به قیمت ها نگاه کرد و گفت که افزایش مداوم سودآوری سوخت “نگران کننده” است.

RAC که مدت‌ها برای هزینه‌های سوخت مبارزه کرده است، می‌گوید با وجود کاهش هزینه‌های عمده فروشی از اواخر آوریل، قیمت پمپ همچنان بالاست.

میانگین قیمت هر لیتر بنزین 146.3p است که با توجه به قیمت معادل 141.1p در ایرلند شمالی، 5p بالاتر از آنچه باید باشد، است.

این گروه همچنین اعلام کرد که بریتانیا طی هفت هفته گذشته گران ترین قیمت گازوئیل را در اروپا با میانگین قیمت هر لیتر گازوئیل 151.5p در اروپا داشته است.

ارقام RAC نشان می دهد که میانگین حاشیه سود در هر لیتر برای خرده فروشان در حال حاضر 14 p برای بنزین و 16 p برای گازوئیل است، که به گفته آنها “بیش از حد بالا” به نظر می رسد با توجه به حاشیه های بلند مدت برای هر دو سوخت 8 پنس در هر لیتر است.

سیمون ویلیامز، رئیس سیاست RAC گفت: «علی‌رغم اینکه مقامات رقابت و بازار به این نتیجه رسیدند که بزرگترین خرده‌فروشان در سال 2022 بیش از 900 میلیون پوند هزینه دریافت کردند، سودآوری بار دیگر به طور مداوم بالا باقی مانده است – و رانندگان در حال پرداخت هزینه هستند. .

“داده های ما به وضوح نشان می دهد که قیمت پمپ ها مطابق با قیمت های عمده فروشی پایین افت نکرده است، بنابراین رانندگان در سراسر بریتانیا – به جز رانندگانی در ایرلند شمالی که قیمت های منصفانه تری دارند – دوباره هر بار که پر می شوند چند پوند از دست می دهند.”

اما انجمن خرده فروشان بنزین (PRA) گفت که مقایسه حاشیه های فعلی سوخت با ارقام تاریخی «چند فاکتور مهم» را از دست داده است.

گوردون بالمر، مدیر اجرایی PRA، گفت: ما باید افزایش قابل توجه هزینه های عملیاتی، کاهش سوخت پس از همه گیری و سرمایه گذاری قابل توجه مورد نیاز برای انتقال به سیستم حمل و نقل کم کربن را در نظر بگیریم.

این عوامل به این معناست که خرده فروشان سوخت برای ادامه کار و سرمایه گذاری در آینده باید از فروش سوخت درآمد بیشتری کسب کنند.

او افزود که سایت‌های رانندگی برای نقاط شارژ وسایل نقلیه الکتریکی «ایده‌آل» هستند و بسیاری از اعضای PRA در حال سرمایه‌گذاری در آن‌ها هستند «علی‌رغم جذب کندتر از حد انتظار خودروهای الکتریکی و دوره‌های بازپرداخت طولانی برای چنین سرمایه‌گذاری‌هایی».

دیدگاهتان را بنویسید