سربازان کره شمالی از مرز عبور می کنند و شلیک های هشدار دهنده را از جنوب به راه می اندازند


کره جنوبی گفت سربازان کره شمالی روز سه شنبه پیش از سفر رسمی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به پیونگ یانگ، برای مدت کوتاهی از منطقه غیرنظامی (DMZ) عبور کردند.

سربازان پس از شلیک یک تیر اخطار از سوی ارتش کره جنوبی عقب نشینی کردند، اما سئول معتقد است که آنها مرز را عمدی نقض کرده اند.

کره جنوبی گفت که بر این باور است که سربازان به طور تصادفی از مرز عبور کرده اند که در حال تقویت مرز بودند که دومین حادثه مشابه در بیش از یک هفته است.

خود مرز حصارکشی نشده است و تابلوهای راهنما با پوشش گیاهی غلیظ پوشیده شده است.

ستاد مشترک ارتش (JCS) در بیانیه ای گفت: «حدود 20 تا 30 سرباز تقریباً 20 متر زیر خط مرزبندی نظامی (MDL) در منطقه غیرنظامی (DMZ) پیشروی کردند.

این دومین حادثه عبور در دو هفتهسئول گفت که نیروهای کره شمالی در 9 ژوئن با ابزارهایی از جمله کلنگ وارد کره جنوبی شدند. هنگامی که کره جنوبی با اخطار بلندگو و شلیک هشدار پاسخ دادند، آنها عقب نشینی کردند.

JCS خاطرنشان کرد که از ماه آوریل، کره شمالی تعداد زیادی نیرو را برای پاکسازی پوشش گیاهی و ایجاد استحکامات به منطقه مین زدایی اعزام کرده است.

مقامات نظامی در سئول خاطرنشان کردند که نیروهای کره شمالی در حین عملیات در اطراف DMZ به دلیل انفجار مین در حین کار ساخت و ساز متحمل تلفات زیادی شده اند.

آنها افزودند که کره شمالی در ماه ژانویه قبل از مین گذاری جدید در جاده های بین کشورها، بازسازی پست های نگهبانی قدیمی را در این منطقه به پایان رساند.

JCS گفت: “به نظر می رسد این کار با هدف تقویت کنترل بر نیروهای و ساکنان کره شمالی است که شامل جلوگیری از فرار است.”

DMZ یکی از به شدت مستحکم ترین مناطق در جهان است، سرزمینی که به عنوان یادگاری از جنگ سرد باقی مانده است. از Gyeonggi-do در غرب تا Gangwon-do در شرق، DMZ به طول 160 مایل (258 کیلومتر) شبه جزیره کره را به دو قسمت تقسیم می کند.

در حالی که 196 نفر در سال 2023 از کره شمالی به کره جنوبی فرار کردند، تقریباً هیچ یک از مرزهای مستحکم عبور نمی کنند. در عوض اکثر آنها به چین و سپس به کره جنوبی نقل مکان می کنند.

آخرین گذرگاه در حالی صورت می گیرد که کره شمالی پس از سفر سال گذشته کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به روسیه، آماده میزبانی از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای اولین سفرش به این کشور در بیش از 20 سال گذشته است.

آمریکا نسبت به تعمیق روابط بین دو کشور ابراز نگرانی کرده و گفته است که نگران تامین موشک های کره شمالی برای جنگ در اوکراین است.

علاوه بر ایالات متحده، کره جنوبی نیز کره شمالی را متهم کرده است که روسیه را با توپخانه و تجهیزات دیگر، احتمالاً در ازای دریافت کمک های غذایی و نظامی، تامین می کند.

تنش ها بین سئول و پیونگ یانگ در چند هفته گذشته افزایش یافته است، زیرا کره جنوبی در واکنش به ارسال صدها بالون زباله از سوی رژیم کیم به کره شمالی، پخش تبلیغاتی به شمال را از سر گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید