فروش سوپ افزایش یافت زیرا “بهار بارانی بر هزینه ها تأثیر می گذارد”


پا میچل لبیک، خبرنگار تجاری

Getty Images مردی قوطی سوپ را از قفسه سوپرمارکت برمی داردگتی ایماژ

ارقام جدید نشان می‌دهد که یکی از مرطوب‌ترین چشمه‌ها در تاریخ، فروش سوپ گرم را افزایش داده و در عین حال فروش ضد آفتاب را کاهش داده است.

به گفته شرکت تحقیقاتی Kantar، آب و هوای مرطوب منجر به کندترین رشد ماهانه در فروش مواد غذایی در دو سال گذشته شد زیرا مردم خرید را به تعویق انداختند.

هزینه زندگی نیز در کاهش هزینه ها نقش داشته است، به طوری که نزدیک به یک چهارم خانوارهایی که توسط این شرکت مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که هنوز با مشکل مواجه هستند.

با این حال، کانتار همچنین جهش بزرگی را در خانوارهای “راحت” مالی به دلیل کاهش رشد قیمت ها ثبت کرد و افزایش هزینه ها را به دلیل یورو پیش بینی کرد.

فریزر مک کویت، رئیس خرده فروشی و مصرف کننده در Kantar گفت: “بحران هزینه زندگی تمام نشده است – دور از آن است.”

وی افزود: «با این حال، نشانه‌های مثبتی وجود دارد که بسیاری از ما دیگر نیازی به محدود کردن هزینه‌های خود نداریم.»

بر اساس تحلیل کانتار، اندازه گیری آن برای رشد قیمت مواد غذایی در چهار هفته منتهی به 9 ژوئن 2.1 درصد بود که شانزدهمین کاهش ماهانه متوالی آن است.

به گفته این سازمان، این به افزایش تعداد افرادی که در مورد وضعیت مالی خود احساس بهتری دارند کمک کرده است، به طوری که بیش از یک سوم از 10500 نفری که در نظرسنجی شرکت کردند وضعیت مالی خود را راحت توصیف کردند که بالاترین میزان از نوامبر 2021 است.

علیرغم بهبود یافته ‌ ‌ از سراسر خارج از طریق آن برای محصولات مرتبط با هوای گرم، روی محصولات، محصولات مرتبط با شستشوی فنری.

کانتور گفت فروش کرم های ضد آفتاب یک چهارم و فروش سالادهای آماده بیش از یک دهم کاهش یافت.

فروش سوپ تازه و گرم تقریباً یک چهارم افزایش یافت، اما برای افزایش فروش کلی مواد غذایی کافی نبود.

اداره ملی آمار اخیرا گزارش داد که آب و هوای مرطوب مخارج مصرف کنندگان و فعالیت های ساختمانی را در آوریل کاهش داد.

تغییرات آب و هوایی به این معنی است که احتمال وقوع رویدادهای شدید آب و هوایی بیشتر است، اگرچه دانشمندان می گویند که ارتباط هر گونه الگوی آب و هوایی خاص با گرم شدن آب و هوا دشوار است.

در همین حال، کانتار جهشی در هزینه ها به دلیل مسابقات فوتبال یورو پیش بینی می کند – و نه فقط در میخانه ها و رستوران ها، بلکه با جهش 40 درصدی در تبلیغات آبجو و سیب در فروشگاه ها طی چهار هفته گذشته.

آقای مک کویت گفت: “خرده فروشان با هوادارانی که خانه های خود را برای تماشای فوتبال ترک می کنند و همچنین با یکدیگر رقابت خواهند کرد.”

داده های Kantar همچنین نشان داد که کدام سوپرمارکت های زنجیره ای با موفقیت برای جذب خریداران بیشتر مبارزه می کنند.

اوکادو برای چهارمین ماه متوالی سریع‌ترین رشد را در خواربارفروشی داشته است و فروش آن بیش از یک دهم افزایش یافته است. Lidl دومین سریع ترین بود.

تسکو، بزرگ‌ترین سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای بریتانیا، سهم بازار خود را در مدت مشابه افزایش داد.

این بردها به ضرر Asda، Co-Op، زنجیره های کوچکتر و سوپرمارکت های مستقل بود که شاهد کاهش سهم بازار خود بودند.

دیدگاهتان را بنویسید