شکایتی درباره نقض حریم خصوصی کودکان در TikTok به وزارت دادگستری ایالات متحده ارسال شد


کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) شکایتی را علیه TikTok و شرکت مادر چینی ByteDance به دلیل نقض احتمالی حریم خصوصی کودکان به وزارت دادگستری (DOJ) ارسال کرده است.

FTC می‌گوید تحقیقات خود دلیلی برای این باور را نشان می‌دهد که این شرکت‌ها «قوانین را نقض می‌کنند یا قصد دارند قانون را نقض کنند».

سخنگوی TikTok در بیانیه ای به BBC News گفت که آنها از این تصمیم ناامید شده اند.

این پرونده به قانونی که اوایل سال جاری برای ممنوعیت TikTok در ایالات متحده تصویب شد، ارتباطی ندارد، مگر اینکه ByteDance این تجارت را بفروشد.

FTC همچنین گفت که معمولاً اعلام نمی کند که شکایتی را به وزارت دادگستری ارجاع داده است، اما در این مورد احساس می کند که به نفع عمومی است.

در پاسخ، سخنگوی TikTok گفت که این شرکت با این ادعاها موافق نیست و “بیش از یک سال است که با FTC کار کرده است تا نگرانی های خود را حل کند.”

آنها افزودند: «ما از اینکه آژانس به جای ادامه همکاری با ما بر روی یک راه حل معقول، پیگیر دعاوی است، ناامید هستیم.

اعلامیه FTC به فشارهایی که TikTok در ایالات متحده با آن مواجه است می افزاید.

در ماه آوریل، رئیس جمهور جو بایدن لایحه ای را امضا کرد که به ByteDance یک سال فرصت داد تا برنامه را بفروشد وگرنه با ممنوعیت ملی روبرو خواهد شد.

این بدان معناست که این ضرب الاجل احتمالاً در سال 2025 و پس از روی کار آمدن برنده انتخابات ریاست جمهوری 2024 فرا می رسد.

این قانون برای رفع نگرانی‌هایی که ممکن است TikTok داده‌های کاربران را با مقامات چینی به اشتراک بگذارد، معرفی شد – ادعاهایی که شرکت آن را رد می‌کند.

در ماه مه، TikTok شکایتی را برای جلوگیری از این قانون تنظیم کرد و ادعا کرد که این یک “تجاوز فوق العاده به حقوق آزادی بیان” این شرکت و 170 میلیون کاربر آمریکایی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید