فایل‌های محرمانه نگرانی‌ها در مورد آینده غول فناوری اطلاعات NHS، Atos را آشکار می‌کنند


اسناد محرمانه نبرد برای محافظت از خدمات عمومی حیاتی در برابر سقوط احتمالی غول فناوری Atos را نشان می دهد که میلیاردها پوند از قراردادهای دولتی را مدیریت می کند.

پرونده‌هایی که بی‌بی‌سی مشاهده کرد نشان می‌دهد که از ژانویه کار با مشاوران برای محدود کردن «تاثیر جدی» بر خدمات اصلی با یافتن ارائه‌دهندگان جایگزین فناوری اطلاعات در جریان است.

دولت بریتانیا خدمات فناوری اطلاعات، از جمله برای سوابق NHS و مزایای ناتوانی، را به شاخه بریتانیایی غول فناوری اطلاعات فرانسه واگذار می‌کند، که در آوریل اعتراف کرد که بیش از 3 میلیارد پوند بدهی دارد و در حال بازسازی مالی است.

ارزیابی ریسک، این خبر برای اولین بار منتشر شددفتر کابینه و وزارت دادگستری، مشاوران PwC را برای حسابرسی این شرکت که در تنگنای مالی وخیم قرار دارد، استخدام کرده اند تا “اطمینان از تداوم خدمات عمومی ضروری”.

بی‌بی‌سی فایل‌های ویرایش نشده را دیده است، که به اشتباه توسط کابینه در ماه مه منتشر شد، اگرچه به سرعت با صفحات خالی جایگزین شد.

این اسناد نشان می دهد که PwC در اوایل سال جاری برای کار بر روی یک پروژه ارزیابی ریسک با کد “Project Aztec” استخدام شده است.

اعتقاد بر این است که پروژه آزتک به Atos اطلاق می شود، با گروه آزتک به عنوان ارجاع به دفتر مرکزی آن در پاریس و آزتک انگلستان به عنوان شرکت تابعه آن در لندن شناخته می شود.

سهام آتوس در ژانویه سقوط کرد زمانی که این گروه در بحبوحه کشمکش‌های مستمر بدهی، مدیر اجرایی خود را جایگزین کرد، اهداف مالی را از دست داد و طبق گزارش‌ها به دنبال آغاز مذاکرات با طلبکاران بود.

هفته گذشته، دولت فرانسه پیشنهادی 600 میلیون پوندی (750 میلیون یورویی) برای خرید حساس ترین مشاغل این شرکت ارائه کرد و آتوس در ساعت یازدهم با آن موافقت کرد. طرح تجدید ساختار مالی به رهبری دیوید لائیانی، سرمایه گذار فرانسوی.

در ماه ژانویه، کابینه از PwC خواست ارزیابی کند که در صورت فروپاشی شرکت بزرگتر، چه اتفاقی ممکن است برای قراردادهای دولتی بیفتد و اینکه آیا گزینه های تجدید ساختاری که توسط دولت فرانسه در نظر گرفته می شود شامل نجات مالی واحد بریتانیایی Atos می شود یا خیر.

بر اساس این سند، دولت به دنبال مشاوره در مورد “تأثیر احتمالی بر قراردادهای مهم آزتک انگلستان و دولت اعلیحضرت (HMG) در صورت ورشکستگی هر بخشی از گروه آزتک …

هر گونه حمایت مالی ارائه شده توسط دولت فرانسه و اینکه آیا این ممکن است از سوی گروه بریتانیایی آزتک بریتانیا که تحت قراردادهای HMG خدمات ارائه می دهد محدود شود، بررسی و نظر دهید.

از سال 2016، Atos برای قراردادهایی به ارزش حدود 6 میلیارد پوند از دولت فاکتور گرفته است و در حال حاضر بیش از 40 قرارداد دولتی به ارزش تقریباً یک میلیارد پوند دارد.

این شرکت در سیستم های فناوری اطلاعات وزارت دفاع، دادگستری و وزارت امور داخلی شرکت می کند، از جمله:

  • سوابق مراقبت های بهداشتی NHS در بیمارستان ها
  • ارزیابی مزایای معلولیت برای پرداخت‌های مستقل شخصی (PIP)
  • سوابق شرکت وام دانشجویی
  • بازپرداخت مالیات از HM Revenue and Customs (HMRC)

جاناتان اشورث، رهبر کل در سایه حزب کارگر، گفت که این اسناد نشان می دهد که وزیران باید بر روی مسائل اصلی “که در دنیای واقعی تحت نظارت آنها اتفاق می افتد” تمرکز کنند.

وی افزود: این واقعیت که قراردادی با این حساسیت شدید تجاری به صورت اتفاقی منتشر شده است، نه تنها دلیلی بر بی کفایتی خیره کننده است، بلکه شواهد نگران کننده ای نیز از عدم کنترل کامل دولت بر این موضوع است.

پس از 14 سال هرج و مرج محافظه‌کاران، زمان آن رسیده است که ورق را برگردانیم و بریتانیا را با حزب کارگر بازسازی کنیم.»

سخنگوی کابینه از نام بردن شرکتی که دولت آن را به نام آزتک می‌شناسد خودداری کرد، اما گفت: «ما ممیزی‌های منظمی از تأمین‌کنندگان انجام می‌دهیم و هر از چندگاهی بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که خدمات عمومی می‌تواند در سناریوهای مختلف حفظ شود. “

سخنگوی شرکت آتوس با بیان اینکه نمی‌توانم در این مورد اظهار نظر کنم، گفت: «آتوس در حال حاضر در حال تغییر ساختار مالی است و با کنسرسیوم و طلبکارانش به توافق رسیده است که ایجاد یک تغییر ساختار مالی می‌کند. آینده مالی پایدار در سراسر جهان و در بریتانیا.

“ارائه خدمات به مشتریان ما بی‌تأثیر است و ما همچنان به ارائه خدمات با کیفیت بالا به بخش عمومی بریتانیا مانند بیش از 30 سال، ادامه خواهیم داد.”

PwC از اظهار نظر خودداری کرد.

حزب محافظه کار هنوز به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید