یک دولت کارگر به یک اپوزیسیون موثر نیاز دارد


جرمی هانت صدراعظم آلمان به بی بی سی گفت اگر حزب کارگر در انتخابات عمومی پیروز شود، به یک “اپوزیسیون موثر” در پارلمان نیاز دارد.

آقای هانت آخرین عضو ارشد محافظه کار است که علناً اعتراف کرد که حزبش ممکن است در راه شکست باشد.

او از مردم خواست به اصلاحات بریتانیا رای ندهند و مدعی شد که این امر منجر به تعداد کمتر نمایندگان راست میانه خواهد شد.

پیش از این، مل استراید، وزیر کار و بازنشستگی گفت که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حزب کارگر به “بزرگترین اکثریت خود عملا در تاریخ این کشور” نزدیک شده است.

و هفته گذشته، Grant Shapps از رای دهندگان خواست به حزب کارگر “اکثریت فوق العاده” ندهندبا قدرت حزبی “کنترل نشده”.

با از دست دادن حمایت محافظه‌کاران از اصلاحات، شخصیت‌های ارشد بارها هشدار داده‌اند که حمایت از حزب نایجل فاراژ، رأی‌دهندگان راست میانه را به نفع حزب کارگر تقسیم می‌کند.

ریشی سوناک اصرار دارد که هنوز برای پیروزی می جنگد.

به طور خصوصی، بسیاری از نامزدهای محافظه کار کاملاً در مورد اعتقادشان مبنی بر بعید بودن پیروزی و اینکه حزب آنها باید امیدوار باشد که دامنه پیروزی حزب کارگر را محدود کند، کاملاً باز هستند.

با این حال، تنها هفته گذشته بود که محافظه‌کاران ارشد علناً این چشم‌انداز را در تغییری آشکار استراتژی مطرح کردند.

در مصاحبه‌ای با فیصل اسلام، سردبیر اقتصادی بی‌بی‌سی، از آقای هانت پرسیده شد که آیا صحبت درباره «ابراکثریت» کارگر در 4 ژوئیه اعتراف ضمنی به اشتباه کمپین محافظه‌کاران است یا خیر.

او گفت: «فکر می‌کنم اگر حزب کارگر پیروز شود، داشتن یک اپوزیسیون مؤثر در پارلمان بسیار مهم است.

در حوزه انتخابیه خود، آقای هانت اعتراف کرد که با یک نبرد “چاقوی تیز” با لیب دم ها برای به دست آوردن کرسی جدید گودالمینگ و اش در سوری روبرو شده است.

در انتخابات سال 2019 برای کرسی سابق خود در ساری وست غربی، آقای هانت اکثریت 8817 رای را به دست آورد.

او به بی‌بی‌سی گفت: «من واقعاً در اینجا با یک دعوا روبرو هستم.

من به مردم حاضر در خانه می گویم: اگر به اصلاحات رأی دهید… اصلاحات پیروز نخواهد شد، اما لیبرال دموکرات ها پیروز خواهند شد.

شما نمایندگان راست میانه کمتر و نمایندگان کمتری خواهید داشت که می خواهند مهاجرت را کنترل کنند، نمایندگان کمتری خواهید داشت که خواهان کاهش مالیات هستند، چیزی که این رای دهندگان نمی خواهند.»

دیدگاهتان را بنویسید