برخی از خدمه کشتی غرق شده اجازه دارند به خانه بروند


به گفته شرکت مدیریت کشتی باری، برخی از خدمه یک کشتی باری که با یک پل بزرگ در بالتیمور برخورد کرد، قرار است پس از نزدیک به سه ماه حضور در کشتی به خانه بازگردند.

در اوایل این هفته، مقامات بالتیمور دادخواستی را رد کردند که از خروج اعضای خدمه از صحنه جلوگیری می کرد تا بتوان از آنها بازجویی کرد.

21 برند، بیشتر از هند، در MV Dali سرگردان شدند از آنجایی که در 26 مارس به پل معروف فرانسیس اسکات کی در بالتیمور برخورد کرد و باعث فروریختن آن شد.

شش کارگر ساختمانی که روی پل بودند بودند در این حادثه کشته شدندکه در کانون دو تحقیق FBI و هیئت ملی ایمنی حمل و نقل (NTSB) قرار دارد.

سقوط یک پل مایل، یک شریان حمل و نقل منطقه ای را به رودخانه پاتاپسکا در مریلند و بر روی عرشه یک کشتی پرتاب کرد و بندر بالتیمور را مسدود کرد.

ملوانان از زمان غرق شدن در کشتی زندگی می کردند. آنها نتوانستند کشتی را ترک کنند زیرا شاهد به حساب می آمدند و ویزای معتبر یا مجوز ساحلی برای ورود به ایالات متحده نداشتند.

بر اساس گزارش رسانه های محلی، توافقی که بین شهر بالتیمور، مالک کشتی و شرکت مدیریت آن حاصل شد، اکنون به برخی ملوانان اجازه می دهد کشتی را ترک کنند.

اما آنها باید حتی پس از خروج از ایالات متحده برای سپرده گذاری در دسترس باشند.

تعداد خدمه ای که در ابتدا به خانه رفتند – و تاریخ عزیمت آنها – نامشخص است.

هنگامی که بی بی سی با Synergy Marine – شرکت مدیریت کشتی – تماس گرفت، سخنگوی دارل ویلسون گفت که این شرکت “در حال کار برای فرستادن برخی از خدمه به خانه است” و “برخی برای کمک به تحقیقات باقی خواهند ماند”.

وی افزود که خدمه “احساس خوبی دارند”.

اندرو میدلتون، مدیر Apostleship of the Sea – برنامه‌ای که به کشتی‌هایی که از بالتیمور می‌گذرند خدمات می‌دهد – گفت زمانی که او برای ملاقات با ملوانان در روز پنجشنبه رفت، “احساسات متفاوتی” در کشتی وجود داشت.

او گفت: «آنهایی که به خانه می روند خوشحال هستند، راحت می شوند. اما آنهایی که می مانند به این فکر می کنند که چه زمانی به خانه می روند. این به فشار روحی می افزاید.

او افزود که معتقد است برخی از خدمه می توانند ظرف چند روز آنجا را ترک کنند.

آقای میدلتون گفت که مشخص نیست چه زمانی برای ملوانان باقیمانده گذرنامه برای پیاده شدن صادر می شود، یا اگر آنها “چه شکلی به نظر می رسند”.

او گفت که ممکن است برخی از آنها در حالی که تحقیقات در حال انجام است در هتل ها اسکان داده شوند، که به گفته او ممکن است بدون خدمه آنها “ایزوله” شوند.

دو اتحادیه به نمایندگی از دریانوردان در ماه مه گفتند که روحیه کشتی به دلیل “ترس بی اساس از مسئولیت کیفری شخصی” و استرس عاطفی “وخیم تر” شده است.

Grace Ocean Private Ltd، که مالک کشتی است، بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

در اسناد دادگاهی که اوایل این هفته ارائه شد، وکلای بالتیمور گفتند که در آخرین لحظه متوجه شدند که هشت ملوان قصد داشتند تا روز چهارشنبه کشور را ترک کنند.

آقای میدلتون همچنین گفت که او بر این باور است که انتظار می رود هشت ملوان آنجا را ترک کنند.

شهر در ابتدا از یک قاضی خواست تا برای جلوگیری از این اتفاق مداخله کند.

با این حال، اسناد دادگاه نشان می دهد، توافقی که چهارشنبه شب به دست آمد، شامل تضمینی است مبنی بر اینکه “منافع دادگاه ها شاهد مورد نظر را برای رسوب در مرحله کشف” محاکمه معرفی می کنند.

مقامات بالتیمور در حال حاضر در حال کار برای تعیین غرامت احتمالی برای این حادثه هستند و در برابر تلاش های مالک دالی برای محدود کردن خسارت به 43 میلیون دلار (33.9 میلیون پوند) مقاومت کرده اند.

وزارت دادگستری ایالات متحده قبلاً به عنوان بخشی از تحقیقات خود با خدمه دالی مصاحبه کرده است و مخالف خروج آنها از کشور نیست.

پس از ماه‌ها گیر افتادن در زیر بقایای فلز و فولاد کی بریج، این کشتی 948 فوتی (289 متری) ماه گذشته یدک‌کش شد و اکنون در یک پایانه کانتینری محلی است.

به گفته سی‌بی‌اس، شریک خبری بی‌بی‌سی، تا زمانی که کشتی در ترمینال باقی می‌ماند، ملوان‌های یدکی آورده خواهند شد.

هفته گذشته، یک کانال حمل و نقل در خارج از بالتیمور که به دلیل تصادف مسدود شده بود، پس از 11 هفته بسته شدن دوباره باز شد.

دیدگاهتان را بنویسید