رسانه های دولتی گزارش می دهند که شرکت های خودروسازی چینی به دنبال اخذ مالیات 25 درصدی از رقبای اتحادیه اروپا هستند


رسانه دولتی این کشور گزارش داد، شرکت‌های خودروسازی چینی از پکن خواسته‌اند در صورت اعمال تعرفه‌های تجاری بر خودروهای چینی از سوی این اتحادیه، تا 25 درصد مالیات بر واردات رقبای اتحادیه اروپا وضع کند.

بنا بر گزارش ها، این تقاضا در جلسه غیرعلنی سازماندهی شده توسط وزارت بازرگانی چین که نمایندگان شرکت های خودروسازی اروپایی نیز در آن حضور داشتند، مطرح شد.

این اقدامات خودروهای اتحادیه اروپا با موتورهای بنزینی بزرگ را هدف قرار خواهد داد.

هفته گذشته، اتحادیه اروپا تولیدکنندگان خودروهای برقی چینی (EV) را به اعمال تعرفه تهدید کرده است تا 38 درصد از 4 جولای.

بر اساس مقاله ای که توسط یک حساب رسانه اجتماعی مرتبط با تلویزیون دولتی CCTV منتشر شده است، در نشست پکن چهار شرکت خودروسازی چینی و شش شرکت اروپایی حضور داشتند.

فولکس واگن غول خودروسازی آلمان به بی بی سی تایید کرد که در این نشست شرکت کرده است اما از اظهار نظر در مورد آنچه که در این مورد بحث شده است خودداری کرد.

گزارش شده است که دیگر شرکت های اروپایی حاضر، از جمله BMW و پورشه، بلافاصله به درخواست بی بی سی برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

در این بیانیه آمده است: «شرکت‌های خودروسازی چینی از دولت خواسته‌اند تا اقدامات متقابل محکمی را علیه اتحادیه اروپا انجام دهد.

پیشنهاد می‌شود، در محدوده‌های مجاز توسط قوانین سازمان تجارت جهانی، تعرفه‌های موقت بالاتری برای خودروهای بنزینی با حجم بالا که از اروپا وارد می‌شوند، اعمال شود.

این گزارش ها بازتاب مقاله ای است که ماه گذشته توسط روزنامه دولتی گلوبال تایمز منتشر شد، که گفته بود این تعرفه ها باید برای خودروهایی با موتورهای بنزینی بزرگتر از 2.5 لیتر اعمال شود.

بیل روسو از شرکت مشاوره Automobility به بی‌بی‌سی گفت: این اقدام خودروهای «لوکس یا فوق‌لوکس» را هدف قرار خواهد داد، به این معنی که «بعید است که مالیات اضافی تأثیر قابل‌توجهی بر حجم خودروها داشته باشد».

کمیسیون اروپا (EC) حاکم هفته گذشته اعلام کرد که “اولیه به این نتیجه رسیده است” که تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی چینی “اگر گفتگو با مقامات چینی به راه حل موثری منجر نشود” تعرفه وضع خواهند کرد.

شرکت هایی که با این تحقیق همکاری کردند که در ماه اکتبر آغاز شد، به طور متوسط ​​21 درصد عوارض خواهند داشت، در حالی که آنهایی که همکاری نکردند ممکن است با عوارض 38.1 درصدی مواجه شوند.

این هزینه ها علاوه بر نرخ فعلی تعرفه 10 درصدی برای تمام خودروهای الکتریکی تولید شده در چین خواهد بود.

این امر با مداخله اتحادیه اروپا همراه است ماه گذشته، ایالات متحده گامی بسیار جسورانه برداشت و تعرفه خودروهای برقی چینی را از 25 درصد به 100 درصد افزایش داد..

دولت چین این تصمیمات را به عنوان حمایت گرایی محکوم کرد و از آن زمان به تلافی پرداخت.

در اوایل این هفته، چین تحقیقاتی را در مورد واردات محصولات گوشت خوک اروپایی آغاز کرد.

پکن ماه گذشته با پرتاب از یک حرکت مشابه خبر داد بررسی واردات مواد شیمیایی از اتحادیه اروپا و ایالات متحده.

دیدگاهتان را بنویسید