طرفین در حال مبارزه برای کمک به خریداران و اجاره دهندگان خانه برای اولین بار هستند


پا کوین پیچی و شاناز مسافر، اخبار بی بی سی

Getty Images ردیفی از خانه‌ها با علائم گتی ایماژ

حزب کارگر و محافظه‌کار یکدیگر را به عدم تحقق وعده‌های مسکن متهم می‌کنند که به میدان اصلی مبارزه در مبارزات انتخاباتی تبدیل شده است.

محافظه‌کاران گفته‌اند که با حذف دائمی خریدارانی که برای اولین بار املاکی به ارزش 425000 پوند دارند، معامله بهتری در مورد حق تمبر ارائه خواهند داد.

در همین حال، حزب کارگر گفت که برنامه‌های بلندپروازانه‌تر آن برای بهره‌وری انرژی در خانه‌های اجاره‌ای، مستاجران را از قبوض بالاتر انرژی محافظت می‌کند.

بسیاری از افرادی که از طریق بی بی سی تماس گرفته اند صدای تو، صدای تو آنها گفتند که مسکن مشکل اصلی آنها در این انتخابات بوده است.

آستانه ای که خریداران برای اولین بار شروع به پرداخت حق تمبر می کنند تا آوریل آینده به طور موقت از 300000 پوند به 425000 پوند افزایش یافته است.

محافظه کاران متعهد شده اند که آن را به طور دائم در آن سطح نگه دارند و می گویند اگر طرح آنها اجرا نشود، برای اولین بار خریداران کارگر با 11250 پوند مالیات مواجه خواهند شد.

مایکل گوو، وزیر مسکن، که برای انتخاب مجدد نامزد نخواهد شد، گفت که محافظه کاران “برنامه روشنی” برای کمک به مردم برای رسیدن به نردبان مسکن دارند و حزب کارگر را متهم کرد که “صدها هزار خریدار برای اولین بار را به قتل رسانده است” افزایش حق تمبر. از آوریل آینده.

با این حال، سر کیر استارمر، رهبر حزب کارگر به بی‌بی‌سی گفت: «در بودجه، دولت به وضوح برنامه هزینه شده خود را برای حق تمبر مشخص کرده است و ما به آن پایبند خواهیم بود زیرا کاملاً محاسبه شده است.»

او گفت که پیشنهاد حقوق تمبر محافظه کاران «نمونه دیگری» از یک تعهد نامعقول است که او به آن عمل نخواهد کرد.

تحلیلگران خاطرنشان می کنند که حق تمبر عمدتا توسط کسانی پرداخت می شود که خانه های بزرگتر یا در مناطق گران تر خریداری می کنند. پس انداز بالقوه به نفع همه نخواهد بود، زیرا به هر حال برخی مجبور به پرداخت آن نیستند.

طبق دفتر آمار ملی، میانگین قیمت مسکن برای خریداران در بریتانیا در آوریل 2024، بدون احتساب حق تمبر، 236000 پوند بود.

در همین حال، حزب کارگر قول داد که اقدامی سریع برای محافظت از مستاجران انجام دهد و استدلال کرد که مستاجران تحت نظر آنها “بهتر” از تحت حاکمیت محافظه‌کاران خواهند بود.

این بیانیه می‌گوید که بلافاصله اخراج بدون تقصیر را ممنوع خواهد کرد، کاری که محافظه‌کاران نیز قول داده‌اند که در نهایت پس از کمبود زمان دولت برای تصویب قوانین مربوطه قبل از انتخابات، انجام دهند.

کارگر همچنین گفته است که از همه صاحبخانه‌ها می‌خواهد که املاک اجاره‌ای خود را تا سال 2030 به گواهی بهره‌وری انرژی C برسانند که به ادعای آنها به طور متوسط ​​سالانه 250 پوند برای مستاجر صرفه‌جویی می‌شود.

این یک چالش بزرگ است و سوالاتی در مورد دست یافتنی بودن آن باقی می ماند، در میان نگرانی های خیریه ها در مورد کیفیت اتصالات عایق طبق طرح های دولتی.

شرح بیشتر درباره انتخابات عمومی 2024

طرفین چه قولی می دهند؟

محافظه کاران خانه ها را می سازد و توسعه مناطق قهوه ای را ترجیح می دهد. آنها به طور دائم از حق تمبر برای خریدارانی که برای اولین بار دارایی هایی به ارزش 425000 پوند هستند چشم پوشی می کنند. این آستانه به طور موقت افزایش یافته است و قرار است در مارس 2025 به 300000 پوند بازگردد.

کار کنید قوانین برنامه ریزی، توسعه سریع در سایت های برونفیلد و زمین های به اصطلاح “کمربند خاکستری” مانند پارکینگ ها را اصلاح خواهد کرد. می‌خواهد طرح موجود را گسترش دهد، که به مردم کمک می‌کند وام مسکن با سپرده کمتری دریافت کنند و از حقوق بیشتری برای مستاجران حمایت می‌کند.

لیبرال دموکرات ها آنها مسکن اجتماعی اضافی و “باغ شهرهای” جدید می خواهند. آنها از دولت‌های محلی حمایت می‌کنند که می‌خواهند به سیاست‌های «حق خرید» مسکن شهری پایان دهند، اخراج بدون تقصیر را ممنوع کنند، اجاره‌های سه ساله را پیش‌فرض قرار دهند و یک ثبت ملی از مالکان دارای مجوز ایجاد کنند.

حزب سبز در مسکن اجتماعی جدید سرمایه گذاری خواهد کرد و املاک خالی را دوباره به بهره برداری خواهد رساند. آنها استانداردهای زیست محیطی بالاتری را برای ساخت و سازهای جدید تعیین می کنند و به واحدهای مقرون به صرفه تری نیاز دارند. آنها از کنترل اجاره بها و ممنوعیت اخراج حمایت می کنند.

حزب ملی اسکاتلند وضعیت اضطراری مسکن ملی اعلام کرده است و متعهد شده است که برای خانه‌های جدید ارزان قیمت در سراسر اسکاتلند، از جمله برای پروژه‌هایی در مناطق روستایی و جزایر، بودجه تامین کند.

سیمرو شطرنجی مسکن اجتماعی را گسترش خواهد داد و از صنعت ساخت و ساز در ولز حمایت خواهد کرد. این مهمانی به مقامات محلی اجازه می دهد تا خانه های دست دوم و اجاره تعطیلات بیشتری بخرند. آنها می خواهند اخراج بدون تقصیر و کنترل اجاره را ممنوع کنند.

اصلاحات برنامه‌ریزی را تسریع می‌کند، معافیت‌های مالیاتی برای توسعه برون‌فیلد ارائه می‌دهد و به صاحبخانه‌های کوچک معافیت‌های مالیاتی می‌دهد. افرادی که در بریتانیا متولد شده اند برای مسکن اجتماعی اولویت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید