مرگ یک مرد هندی در ایتالیا استثمار کارگران را برجسته می کند


یک کارگر هندی مزرعه در ایتالیا پس از آنکه گفته می‌شود بر اثر تصادفی که دستش را قطع کرد و پاهایش را له کرد در کنار جاده رها شد، جان باخت.

ساتنام سینگ روز دوشنبه هنگام کار در مزرعه سبزیجات در لاتزیو در نزدیکی رم بر اثر ماشین آلات سنگین مجروح شد.

به گفته رسانه‌های ایتالیایی، کارفرمای آقای سینگ، آنتونلو لواتو، او و همسرش را در یک ون سوار کرد و آنها را در کنار جاده نزدیک خانه‌شان رها کرد.

دست بریده شده در جعبه میوه قرار داده شد.

کمک پزشکی تا یک ساعت و نیم بعد به دست آقای سینگ نرسید. او با هواپیما به بیمارستانی در رم منتقل شد، اما روز چهارشنبه درگذشت.

آقای لواتو اکنون به دلیل سهل انگاری جنایی و قتل عمد تحت بازجویی قرار دارد.

پدر آقای لواتو به رسانه های ایتالیایی گفت: «پسرم گفت [Mr Singh] به تجهیزات نزدیک نشود، اما اطاعت نکرد».

مارینا کالدرون، وزیر کار ایتالیا گفت که مرگ آقای سینگ یک “اقدام وحشیانه” بود.

آقای سینگ، که در 30 سالگی بود، بنا به گزارش ها حدود دو سال به عنوان یک مهاجر غیرقانونی در ایتالیا زندگی و کار کرده بود.

سفارت هند در ایتالیا گفت که از مرگ تاسف بار یک تبعه هندی «عمیقاً متأسف است» و افزود که «به طور فعال با مقامات محلی در تماس است».

اتحادیه Flai CGIL خواستار اعتصاب کارگران کشاورزی در روز شنبه در اعتراض به مرگ آقای سینگ شده است. مائوریتزیو لندینی، دبیر کل اتحادیه گفت: ما با وضعیت برده داری واقعی مواجه هستیم، مرگ یک کارگر – یک کارگر ثبت نام نشده – وزن بی سابقه ای دارد.

منطقه ای که آقای سینگ در آن کار می کرد، خانه مزارع بزرگ کشاورزی و جمعیت بزرگ پنجابی و سیک است که بسیاری از آنها به عنوان کارگر مزرعه کار می کنند.

کارگران غیرمجاز در سرتاسر ایتالیا اغلب تحت سیستمی قرار دارند که به نام «راهزن” یک سیستم باندی است که در آن واسطه‌ها به‌طور غیرقانونی کارگرانی را استخدام می‌کنند که سپس مجبور به کار با دستمزد بسیار پایین می‌شوند. حتی کارگرانی که دارای مدارک معمولی هستند اغلب بسیار کمتر از دستمزد قانونی دریافت می کنند.

بر اساس مطالعه موسسه ملی آمار ایتالیا، تقریبا یک چهارم نیروی کار کشاورزی در ایتالیا در سال 2018 بر اساس این روش استخدام شده اند. این عمل بر کارگران خدماتی و ساختمانی نیز تأثیر می گذارد.

استثمار کارگران خانگی – ایتالیایی ها و مهاجران – در ایتالیا یک مشکل شناخته شده است.

هزاران نفر در مزارع، تاکستان ها و گلخانه ها در سراسر کشور، اغلب بدون قرارداد و در شرایط بسیار خطرناک کار می کنند.

کارگران اغلب مجبورند هزینه های حمل و نقل به و از مناطق دوردست را به کارفرمایان خود بپردازند. بسیاری از آنها در کلبه ها یا محله های فقیر نشین منزوی زندگی می کنند و معمولاً به مدارس یا مراقبت های بهداشتی دسترسی ندارند.

تمرین الف راهزن در سال 2016 به دنبال مرگ یک زن ایتالیایی که پس از 12 ساعت کار در شیفت کاری 12 ساعته برای چیدن و دسته بندی انگور که روزانه 27 یورو (23 پوند) دستمزد می گرفت، بر اثر حمله قلبی فوت کرد، غیرقانونی اعلام شد.

با این حال، از بین بردن کامل استثمار کارگران کشاورزی دشوار بود.

در سال 2018، 16 کارگر کشاورزی در دو تصادف جاده ای مختلف در منطقه پولیا جان خود را از دست دادند.

در هر دو مورد، کامیون های حامل گوجه فرنگی با وانت هایی که کارگران را بعد از کار به خانه می بردند، برخورد کردند. این مرگ و میر باعث شد کارگران مهاجر آفریقایی در اعتراض به شرایط بد کار دست به اعتصاب بزنند.

و اوایل این ماه، دو نفر در پولیا دستگیر شدند راهزن پس از اینکه مشخص شد آنها چندین کارگر را استخدام کرده اند، دستمزد کمتری دریافت کرده اند و از آنها استثمار کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید