“چگونه روی نردبان مسکن سوار شویم؟”


بی بی سی صدای شما نام تجاری رای شمابی بی سی

افراد زیادی از طریق بی بی سی تماس گرفته اند صدای تو، صدای تو اینکه بگویند مسکن مهمترین مسئله آنها در این انتخابات سراسری است.

کوین پیچی از بی بی سی به سوالات شما در مورد این موضوع و همچنین سایر مسائل مالی شخصی پاسخ می دهد.

طرفین برای کمک به خریداران خانه چه خواهند کرد؟

دانیل، 32 ساله، از ناتینگهام شایر، می‌خواهد بداند احزاب جریان اصلی چگونه به افرادی مانند او کمک می‌کنند تا از نردبان مسکن بروند. او و شریکش هر دو تمام وقت کار می کنند و خانه را به صورت خصوصی اجاره می کنند. آنها احساس می کنند “برای چیزی که تقصیر ما نبوده، مجازات شده اند و دوست دارند روزی خانه خود را داشته باشند.”

یکی از بزرگترین مسائل رای دهندگان در این انتخابات مسکن است – و احزاب به خوبی از این موضوع آگاه هستند. ریشی سوناک، نخست وزیر، تحت فشار نیک رابینسون، خبرنگار بی بی سی، همین را اعتراف کرد داشتن خانه دشوارتر شده است.

طیف وسیعی از سیاست‌ها برای جابجایی‌ها و خریدارانی که برای اولین بار از طرف‌های مختلف انجام می‌شوند، وجود دارد – از ساخت خانه‌های جدید، کمک به سپرده‌ها، معافیت از حق تمبر برای برخی از خریداران و غیره.

فراموش نکنید که برخی از سیاست های مسکن واگذار شده است، بنابراین تصمیمات فقط در وست مینستر گرفته نمی شود. همکارم داگلاس فریزر درباره وضعیت اسکاتلند نوشت.

همه این سیاست ها باید زیر ذره بین قرار گیرد. وعده‌های ساخت نیازمند سطوحی از ساخت و ساز است که در دهه‌های گذشته دیده نشده است.

کمک به سپرده ها این نیست که آیا خریداران جدید می توانند با نرخ های بالای وام مسکن کنار بیایند یا خیر. در بسیاری از مناطق کشور، اکثر خریدارانی که بار اولی دارند، حق تمبر پرداخت نمی کنند.

“طرفین با قیمت های بیهوده اجاره چه خواهند کرد؟”

یاسمین از منچستر بزرگ می‌خواهد بداند که مهمانی‌ها چگونه اجاره را کاهش می‌دهند تا حرفه‌ای‌های 30 ساله مجبور نباشند خانه مشترکی داشته باشند.

آمار رسمی جدیدی برای هزینه اجاره مسکن داریم. متوسط ​​اجاره پرداخت شده توسط مالکان خصوصی در بریتانیا در سال منتهی به ژوئن 8.7 درصد رشد داشته است..

این یک افزایش بزرگ در دهه گذشته است، اما سرعت آن در ماه‌های اخیر کند شده است.

انجمن ملی مالکان می‌گوید «کمبود مزمن» خانه‌های اجاره‌ای وجود دارد و بسیاری از مستاجران هر خانه‌ای را تعقیب می‌کنند.

به همین دلیل اجاره بها به شدت افزایش یافته است. این در مورد عرضه و تقاضا است.

در حالی که تحلیلگران انتظار دارند این رشد به کندی ادامه دهد، مسائل گسترده تری پیرامون سیاست مسکن احزاب به طور کلی وجود دارد – مانند اینکه آیا خانه های کافی برای اجاره به طور خاص ساخته می شود یا خیر.

“آیا هر یک از طرفین مالیات بر ارث را تغییر خواهند داد؟”

شارون معتقد است که آستانه پرداخت مالیات بر ارث باید افزایش یابد تا با قیمت مسکن هماهنگی داشته باشد، اما به نظر نمی رسد هیچ یک از طرفین تصمیم به تغییر قوانین نداشته باشند.

حق با شماست که اشاره ای نسبتاً کمی به مالیات بر ارث در اعلامیه ها شده است. برخی از مفسران ادعا کرده اند که این “منفورترین” مالیات در بریتانیا است، اما – البته – این کاملاً بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید!

حزب کارگر می خواهد اجتناب از مالیات بر ارث را سرکوب کند. حزب سبز می خواهد آن را اصلاح کند تا آن را عادلانه تر کند. اصلاحات می خواهد آن را برای املاکی با ارزش کمتر از 2 میلیارد پوند از بین ببرد.

اینکه چگونه می توان به هر یک از اینها دست یافت یا برای آن هزینه کرد، قابل کاوش است.

شایان ذکر است که تنها 4 درصد از املاک مشمول مالیات بر ارث بر مرگ در سال 2020-21 بودند. با این حال، افزایش ثروت و آستانه منجمد به این معنی است که این سهم در حال رشد است.

چرا احزاب همیشه می گویند که می خواهند مالیات را کاهش دهند؟

پیتر گرین تعجب می کند که چرا وضع مالیات برای احزاب اصلی موضوع حساسی است. او معتقد است با توجه به “وضعیت وحشتناک” NHS، جاده ها و حمل و نقل عمومی، مالیات ها باید برای بهبود خدمات عمومی افزایش یابد.

این موضوع در کانون مبارزات انتخاباتی قرار دارد و من به شدت توصیه نمی کنم که از آن جلوگیری شود این مقاله توسط همکارم فیصل اسلام در مورد اعتماد اقتصادی است.

هر حزب در مانیفست خود وعده های کلی درباره مالیات و هزینه های خدمات عمومی می دهد. البته، وقتی صدراعظم بودجه را ارائه می‌کند، جزئیات واقعی از حزبی است که در قدرت است.

به یاد داشته باشید، در حالی که دو حزب بزرگ می‌گویند که نرخ‌های مالیات را افزایش نمی‌دهند، واقعیت این است که مسدود کردن براکت‌های مالیات بر درآمد باعث می‌شود افراد بیشتری مالیات بر درآمد بیشتری بپردازند. به طور کلی، بار مالیاتی همه ما تحت هر یک افزایش خواهد یافت.

احزاب کوچکتر، شاید به دلایل سیاسی، اندکی اطمینان دارند که می گویند مالیات های خاصی را برای خرج کردن در برخی خدمات افزایش می دهند.

چگونه بازار مسکن را تحریک کنیم؟

کریستا از ناتینگهام می‌خواهد بداند چه سیاست‌هایی می‌توانند بازار مسکن را برای تحریک رشد اقتصادی در اقتصاد راکد بریتانیا تحریک کنند.

بازار مسکن، در واقع، منعکس کننده اقتصاد بریتانیا به عنوان یک کل است. هزینه زندگی، امنیت شغلی، نرخ بهره و فقط اعتماد عمومی اقتصادی، همگی بر تصمیمات مردم در مورد خرید یا فروش خانه تأثیر می گذارند.

این بخش اخیراً به دلیل نرخ نسبتاً بالا وام مسکن نسبتاً رکود داشته است. این به معنای تغییر اندکی در قیمت مسکن بود که با افزایش شدید قیمت مسکن، برای برخی از خریدارانی که برای اولین بار خرید می‌کنند، تسکین خواهد یافت.

لغو حق تمبر اهرمی است که صدراعظم ها دوست دارند برای تحریک این بخش بکشند. این سیاست خاص اصولگرایان و اصلاح طلبان است.

اما بازار مسکن به تنهایی آن نوع رشد اقتصادی را که همه طرف‌ها می‌خواهند ایجاد کند، تولید نمی‌کند، بنابراین سیاست‌های اقتصادی گسترده‌تر آنها تحت نظارت است.

دیدگاهتان را بنویسید