Booking.com نسبت به افزایش 900 درصدی کلاهبرداری در سفر هشدار داد.


Booking.com هشدار می دهد که هوش مصنوعی (AI) باعث انفجار در تقلب در سفر می شود.

مارنی ویلکینگ، رئیس امنیت اینترنت این شرکت، گفت که این رقم در 18 ماه گذشته “500 تا 900٪” افزایش یافته است.

او گفت که از زمانی که ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT به بازار آمدند، افزایش قابل توجهی در فیشینگ وجود داشته است – جایی که مردم فریب داده می شوند تا جزئیات مالی خود را ارائه دهند.

او گفت: «البته ما از ابتدای ایمیل‌ها فیشینگ داشتیم، اما مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی ChatGPT افزایش یافت.

او می‌گوید: «مهاجم‌ها قطعاً از هوش مصنوعی برای حملاتی استفاده می‌کنند که ایمیل‌ها را بسیار بهتر از هر کاری که تا به امروز انجام داده‌اند تقلید می‌کنند.

حملات فیشینگ اغلب سعی می‌کنند با ارسال لینک‌های رزرو آنلاین جعلی، افراد را متقاعد کنند که جزئیات کارت خود را تحویل دهند، اما بسیار قانع‌کننده هستند.

کلاهبرداران اغلب وب سایت هایی مانند Booking.com و Airbnb را هدف قرار می دهند زیرا به افراد اجازه می دهند مکان های تعطیلات خود را فهرست کنند.

پس از پرداخت پول، کلاهبرداران یا بدون هیچ ردی ناپدید می شوند و خریدار را بدون جایی برای زندگی می گذارند یا حتی سعی می کنند از طریق پیام های اضافی پول بیشتری از او بگیرند.

این نوع کلاهبرداری ها دهه هاست که وجود داشته اند، اگرچه اغلب با نشانه های آشکاری از کلاهبرداری مانند اشتباهات املایی و گرامری همراه هستند.

اما خانم ویلکینگ در کنفرانس فناوری Collision در تورنتو گفت که هوش مصنوعی تشخیص آنها را سخت‌تر می‌کند زیرا می‌تواند تصاویر واقعی و متن بسیار دقیق‌تری را به زبان‌های مختلف تولید کند.

او از هتل‌ها و مسافران می‌خواهد از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده کنند – که شامل یک بررسی امنیتی اضافی، مانند وارد کردن کدی است که به تلفن شما ارسال شده است – و آن را “بهترین راه برای مبارزه با فیشینگ و سرقت اعتبار” می‌نامد.

او همچنین از مردم خواست هنگام دنبال کردن پیوندها بیشتر از قبل مراقب باشند.

اما علیرغم انتقاد از روشی که کلاهبرداران از هوش مصنوعی استفاده می کنند، او گفت که این فناوری همچنین به Booking.com اجازه می دهد تا به سرعت هتل های جعلی را که سعی در فریب مردم را دارند حذف کند.

او گفت: «ما مدل‌های هوش مصنوعی را برای شناسایی آن‌ها تنظیم کرده‌ایم و یا قبل از شروع، دسترسی آنها را مسدود می‌کنیم یا قبل از رزرو آن‌ها را حذف می‌کنیم».

جین هاکس، کارشناس امور مصرف‌کننده که در صنعت سفر تخصص دارد، گفت که ارائه‌دهندگان سفر باید تلاش‌های خود را افزایش دهند تا مردم را از کلاهبرداری آگاه کنند.

او گفت: «آنها همچنین موظفند به مسافران در مورد چگونگی به حداقل رساندن خطر فریب خوردن توصیه کنند.

اما او گفت که مردم باید تحقیقات خود را “با دقت لازم” انجام دهند تا در وهله اول گرفتار نشوند.

او گفت: “بررسی کنید که جزئیات تماس در وب سایت ها موجود است و شماره تلفن وجود دارد – بسیاری از سایت های کلاهبرداری عمداً شماره تلفن ندارند.”

و او همچنین به جای رزرو پرواز و اقامت به طور جداگانه، و استفاده از کارت اعتباری را برای محافظت حداکثری از شما، رزرو بسته‌ها را توصیه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید