پاپ به دانش آموز گفت که استفاده از زبان ضد دگرباش جنسی را متوقف کند


یکی از دانشجویان دانشگاه کاتولیک فیلیپین به پاپ فرانسیس دستور داد تا «به کار بردن الفاظ توهین آمیز» علیه افراد LGBTQ دست بردارد.

جک لورنز آسبدو ریورا در طی یک پنل آنلاین با سایر دانشجویان دانشگاه کاتولیک و پاپ گفت که این توهین باعث “درد شدید” می شود.

نظرات او به دنبال پیام هایی بود که پاپ استفاده کرد عبارات بسیار توهین آمیز علیه همجنس گرایان طی یک جلسه پشت درهای بسته ماه گذشته با اسقف ها.

او دیرتر است عذرخواهی کرد به کسانی که “رنج کشیدند” و واتیکان گفت که این به معنای توهین به کسی نیست.

پاپ گفته است که نباید به مردان همجنس‌گرا اجازه داده شود که برای کشیش آماده شوند و این احساس وجود دارد. فروسیاگینکه به عنوان یک توهین آمیز بسیار توهین آمیز ترجمه می شود.

این موضوع بسیاری را شوکه کرد، زیرا پاپ اغلب علناً در مورد رفتار محترمانه با همجنس‌بازان صحبت کرده است.

او اخیراً با گفتن اینکه کشیش ها باید بتوانند زوج های همجنس را در برخی شرایط برکت دهند، در میان سنت گرایان کاتولیک بهت زده شد و اغلب در مورد استقبال همجنس گرایان در کلیسا صحبت کرده است.

این انجمن که روز پنجشنبه در شبکه های اجتماعی پخش شد، این موضوع را داشت “پل سازی” در منطقه ای از ادیان و اقوام مختلف. دانشجویان دانشگاه های کاتولیک از کشورهای مختلف را متحد کرد.

دانشجوی دانشگاه آتنئو دو مانیل به پاپ گفت که او “به دلیل دوجنسیتی، همجنس گرا بودن، هویت من و تک پسر بودنم طرد شده و مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.”

او سپس از او خواست: “از استفاده از زبان توهین آمیز علیه جامعه LGBTQIA+ دست بردارید.”

آقای ریورا که روی لباس سنتی فیلیپینی خود ارسی رنگین کمانی پوشیده بود، از پاپ نیز خواست تا اجازه طلاق در فیلیپین را بدهد.

جدا از واتیکان، فیلیپین تنها کشوری در جهان است که طلاق در آن غیرقانونی است. این به دلیل لابی قوی کلیسای کاتولیک روم علیه آن است.

پوپ صبر کرد تا هر سه دانشجوی گروه آقای ریورا قبل از پاسخ دادن صحبت کنند.

او به طور خاص به نگرانی های آقای ریورا اشاره نکرد، اما از طریق یک مترجم گفت که به آقای ریورا توصیه می کند بین عشق واقعی و عشق دروغین تمایز قائل شود.

او گفت: «همیشه عشق واقعی را انتخاب کنید.

پاپ همچنین به این گروه گفت که “زنان بهترین مردم هستند”، حتی اگر جامعه آنها را بعد از مردان در رتبه دوم قرار دهد.

او گفت‌وگو با یکی از رهبران زن اروپایی را به یاد می‌آورد که به گفته او به او گفته بود که «مهارت‌های مادرانه» او را نسبت به مردان برتری می‌دهد.

«بسیاری از زنان خودشان بچه به دنیا آورده اند… یک بیوه به سختی می تواند به تنهایی ادامه دهد. یک زن به تنهایی می تواند خانواده اش را بزرگ کند. این عظمت یک زن است».

دیدگاهتان را بنویسید