کارگران تاتا برای اولین بار پس از 40 سال اعتصاب کردند


اتحادیه یونیت گفته است که حدود 1500 کارگر تاتا استیل ماه آینده به دلیل برنامه های این شرکت برای کاهش هزاران شغل دست به اعتصاب نامحدود خواهند زد.

این اتحادیه افزود که این اولین بار در بیش از 40 سال است که کارگران فولاد بریتانیا دست به اعتصاب می زنند.

اگر این شرکت تا پایان سپتامبر هر دو کوره بلند را در پورت تولبات ببندد، حدود 2800 کارگر تاتا استیل شغل خود را از دست خواهند داد.

این اعتصاب در 8 ژوئیه در پورت تالبوت و کارخانه تاتا در Llanwern در نیوپورت آغاز خواهد شد.

شارون گراهام، دبیر کل یونیت، گفت که کارگران تاتا “فقط برای شغل خود نمی جنگند، بلکه برای آینده جوامع خود و آینده فولاد در ولز می جنگند”.

او گفت اعتصابات تا زمانی که شرکت “برنامه های فاجعه بار خود را متوقف کند” ادامه خواهد داشت.

اعضای یونیت در تاتا قبلاً ممنوعیت اضافه کاری و “کار برای مدیریت” را رعایت کرده بودند که به معنای امتناع از کارهایی است که در قراردادهای آنها الزامی نیست.

تاتا از Unite خواست تا این اقدام را متوقف کند و به بحث با اتحادیه های دیگر بازگردد.

این قبلاً هشدار داده بود که ممکن است امتناع کنند بسته های پایان کار تمدید شده در هنگام اعتصاب کارگران ارائه می شود.

راجش نیر، مدیر اجرایی، گفت: “مطلوب ترین بسته مالی” که او تا کنون ارائه کرده است، در صورت شرکت کارکنان در اعتراضات گسترده پرداخت نخواهد شد.

این شرکت قصد دارد یک کوره قوس الکتریکی 1.25 میلیارد پوندی بسازد تا فولاد را طوری تولید کند که آلودگی کمتری نسبت به کوره بلندهای سنتی داشته باشد اما به کارگران کمتری نیاز داشته باشد.

تاتا گفت که این اقدام آینده تولید فولاد در این تاسیسات را تضمین می کند و دولت بریتانیا 500 میلیون پوند در هزینه این پروژه کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید