مشتریان PLT پس از ممنوعیت حساب به دلیل استرداد شارژ ناراحت شدند


پا لورا جونز، خبرنگار تجاری بی بی سی نیوز

Getty Images فروش ستاره Sunset و اینفلوئنسر Bree Tese گتی ایماژ

Bre Tiessi ستاره و اینفلوئنسر Sunset قبلا با PrettyLittleThing همکاری کرده است

نام تجاری فست مد PrettyLittleThing (PLT) با انتقاد مشتریانی مواجه است که حساب های خود را در این شرکت به دلیل بازگشت مکرر غیرفعال کرده بودند.

در ایمیلی که بی‌بی‌سی در روز جمعه مشاهده کرد، به مشتریان گفته شد که حساب‌هایشان بازبینی و بسته شده است تا نتوانند سفارش‌های بیشتری انجام دهند.

برخی از افراد آسیب دیده به رسانه های اجتماعی برای انتقاد از سیاست جدید، مدعی شده اند که در سال جاری فقط یک کالا را برگردانده اند، یا پیشنهاد می کنند که اگر شرکت در اندازه لباس های خود سازگارتر بود، اقلام کمتری را پس می دادند.

PLT بلافاصله به درخواست بی بی سی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این فروشگاه اینترنتی که بخشی از گروه Boohoo است، اوایل ماه جاری مورد انتقاد قرار گرفت پس از لغو سیاست بازگشت رایگان.

یکی از مشتریان PLT آخرین حرکت را “شوخی” خواند و گفت که اگر اندازه و کیفیت لباس “وحشتناک” نباشد، بازگشت آن ضروری نخواهد بود.

با ارسال پست در X، آنها گفتند: “شما فروشگاه فیزیکی ندارید، [of course] مردم چیزها را پس خواهند داد.

یکی دیگر نوشت که آنها ایمیلی دریافت کردند مبنی بر اینکه حسابشان در حال غیرفعال شدن است، حتی اگر آخرین بار سه ماه پیش به شرکت وارد شده باشند.

خریداران PLT ایمیل‌هایی دریافت کرده‌اند که به آنها اطلاع می‌دهد که حساب‌هایشان به دلیل فعالیت غیرعادی برگشت غیرفعال شده است

ایمیلی که خریداران PLT دریافت کردند روشن کرد که آنها همچنان می توانند اقلامی را که قبلاً خریداری کرده بودند بازگردانند، اما دیگر نمی توانند خریداری کنند.

در TikTok، ویدئوهایی از مشتریانی که می‌پرسند چرا حساب‌هایشان تعلیق شده است نیز صدها لایک دریافت کرد.

هنوز مشخص نیست که این شرکت از چه معیارهایی برای تصمیمات خود استفاده کرده است.

بکا آنسورث، یک بازنشسته 24 ساله از پرستون، به بی بی سی گفت که پس از تعلیق حساب کاربری خود “شوکه شده است”.

در ابتدا مطمئن نبود که نامه به اشتباه برای او ارسال شده باشد.

با این حال، صبح شنبه، او می‌گوید که توسط مشاور خدمات مشتری PLT به او گفته شده که واقعی است.

او خود را به عنوان یک مشتری وفادار در هفت سال گذشته توصیف می کند: “من برای همه چیز به PLT می روم – چیزی برای کار، یک تاپ جدید برای یک شب، وسایل مو، محصولات زیبایی. من پول زیادی را در آنجا خرج کرده ام.

او گفت: “من برمی گردم اما به این دلیل است که ممکن است مشکلی وجود داشته باشد یا باید سه اندازه مختلف را سفارش دهم تا مطمئن شوم که اصلاً مناسب است.”

بکا همچنین 9.99 پوند برای دسترسی به طرح سلطنتی PLT برای تدارکات نامحدود بریتانیا به مدت یک سال پرداخت کرد.

اما به او گفته شد که به دلیل غیرفعال شدن حسابش، شرکت به او بازپرداخت یا بازپرداخت جزئی نمی دهد.

او می افزاید که این تجربه «قرار داده است [her] هرگز دوباره از آنجا خرید خواهم کرد و اکنون افرادی مانند Asos یا Shein را انتخاب خواهم کرد.

Becca Unsworth PLT Jumpsuit معیوببکا آنسورث

بکا می‌گوید که اخیراً مجبور شده است یک لباس سرهنگی PLT را پس بدهد زیرا وقتی وارد شد بخشی از بست گم شده بود.

سوفی اسمیت، یک خریدار PLT 26 ساله از نوریچ، گفت که در ابتدا فکر می کرد پیامی که دریافت کرده یک “شوخی” بوده است.

او از زمانی که برای اولین بار ارائه شد، بخشی از طرح تحویل سلطنتی او بوده است و PLT را برای لباس‌هایی برای برانچ‌ها، عروسی‌ها یا مجالس بی‌پایان انتخاب می‌کند.

او به بی بی سی گفت که این کار را تنها زمانی انجام داد که امسال به PLT بازگشت و اضافه کرد که معتقد است آخرین پیشرفت نشان می دهد که این شرکت “برای مشتریانش ارزشی قائل نیست”.

در یک ایمیل، PLT برای هر گونه ناراحتی عذرخواهی کرد و خاطرنشان کرد که مشتریان همچنان می توانند از طریق پورتال آنلاین خود بازپرداخت کنند.

PLT بخشی از گروه Boohoo است که توسط محمود کمانی و مدیر خرده فروشی کارول کین در سال 2006 تاسیس شد.

این برند به عنوان یک لباس فقط لوازم جانبی با تمرکز بر اقلام مد روز و مقرون به صرفه شروع به کار کرد.

این شرکت توسط عمر کمانی، یکی از پسران محمود کمانی، تأسیس و رهبری شد، که به این برند کمک کرد تا با سوپرمدل نائومی کمپبل و اینفلوئنسر مالی-می هیگ، و همچنین گسترش آن در ایالات متحده همکاری کند.

در حالی که Boohoo Group به دلیل شیوه های کاری خود مورد انتقاد قرار گرفته است، با رونق خرید آنلاین به عنوان یکی از برندگان بزرگ همه گیر ظاهر شده است.

با این حال، از آن زمان تاکنون، با چالش‌های متعددی در رابطه با عادی‌سازی سودآوری، افزایش رقابت از سوی برندهای مد فوق‌العاده سریع مانند شین، و کاهش بودجه مشتریان در طول بحران هزینه‌های زندگی مواجه شده است.

مشتریان اخیراً از زمانی که PLT تصمیم گرفت هزینه بازگشت 1.99 پوندی را از جمله برای اعضای سلطنتی تعیین کند، ناراحتی خود را ابراز کردند.

غول‌های High Street مانند زارا، یونیکلو و نکست قبلاً برای بازپرداخت آنلاین هزینه می‌گیرند، در حالی که رقیب PLT OhPolly اخیراً سیاستی را معرفی کرده است که به موجب آن هر چه مبلغ بازگردانده بیشتر باشد، هزینه بازگشت بیشتر است.

به‌جای هزینه ثابت، خریداران اکنون برای بازگرداندن هر کالایی که سفارش داده‌اند، با هزینه 8.99 پوندی مواجه می‌شوند، در حالی که برای مثال، برای کمتر از نیمی از اقلام، 2.99 پوند است.

با این حال، تحلیلگران می گویند که خرده فروشان خودشان با فشار هزینه مواجه هستند، به این معنی که باید این هزینه ها را معرفی کنند یا قیمت ها را افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید