بریتیش گاز بابت نامه های وصول بدهی به دلیل صورتحساب نادرست عذرخواهی کرد


بریتیش گاز پس از اینکه به یکی از مشتریانش گفت که جزئیات آنها را برای یک اسکناس 2500 پوندی که تامین کننده انرژی به اشتباه صادر کرده است به یک جمع کننده بدهی ارسال کرده است، عذرخواهی کرده است.

جان اسپینک در ماه آوریل نامه‌ای دریافت کرد که می‌گفت پس از ماه‌ها افزایش قبوض گاز و برق خود پس از نصب کنتور هوشمند در خانه‌اش، مبلغ زیادی بدهکار است.

با وجود نامه‌ها، ایمیل‌ها و تماس‌های تلفنی با یکی از همسایه‌ها که به این صورت‌حساب اعتراض می‌کرد، بریتیش گاز به این مرد ۷۹ ساله اعلام کرد که جزئیات او به یک آژانس وصول بدهی منتقل شده است.

اما پس از تماس بی‌بی‌سی مانی باکس، تامین‌کننده انرژی عذرخواهی کرد و تأیید کرد که آقای اسپینک، اهل جنوب شرق لندن، در واقع بدهی ندارد و 500 پوند غرامت دریافت خواهد کرد.

این سخنگو گفت: «این مشکل اکنون حل شده است و می‌توانیم از قرائت‌های کنتور هوشمند آقای اسپینک متوجه شویم که مصرف گاز وی بسیار کم است.

ما تأیید کرده‌ایم که موجودی حساب او اکنون صفر است، او دیگر هیچ یادآوری دریافت نخواهد کرد و یک ژست حسن نیت در راه است.»

بریتیش گاز سال گذشته در مرکز یک رسوایی قرار گرفت که مشخص شد عوامل بدهی برای تامین کننده انرژی کار می کنند. برای نصب اجباری کنتورهای اعتباری وارد منازل افراد آسیب پذیر شدند.

این افشاگری منجر به اعتراض عمومی شد قبل از اینکه تنظیم‌کننده انرژی به همه تامین‌کنندگان دستور داد تا قبل از اینکه مجوز ازسرگیری تاسیسات اجباری تحت قوانین سخت‌تر در آوریل به آنها داده شود، این عمل را متوقف کنند.

آقای اسپینک در ابتدا با یک صورتحساب بیش از 4000 پوند مواجه شد که تا کریسمس سال گذشته به 6700 پوند افزایش یافت.

در ماه آوریل کاهش یافت، اما هنوز 2500 پوند بود که او پیامی از British Gas دریافت کرد مبنی بر اینکه جزئیات او به یک آژانس جمع آوری بدهی منتقل شده است زیرا او پرداخت نکرده است.

مستمری بگیر اینترنت و تلفن ندارد، اما همسایه اش آنجلا به او کمک کرد تا از شرکت شکایت کند.

آقای اسپینک به بی بی سی مانی باکس گفت: «من کاملاً (از صورتحساب) شگفت زده شدم.

من تقریباً 30 سال است که در این خانه زندگی می کنم، اما هرگز صورتحساب بیش از 60 پوند یا 70 پوند در هر ربع نداشته ام.

آنها در یک نامه گفتند که قرار است به خانه من بیایند تا ببینند وضعیت چگونه است و اگر کسی بیاید من می خواهم قانون شورش را برای آنها بخوانم … فکر می کنید در چه چیزی بازی می کنید؟

آنجلا، همسایه آقای اسپینک، گفت که این زوج مدام با بریتیش گاز تماس می‌گرفتند تا در مورد صورت‌حساب نادرست اعتراض کنند، اما اضافه کرد که “مثل این است که مدام سر خود را به دیوار آجری بکوبید”.

او گفت: “من با آنها تماس می گرفتم، با کسی صحبت می کردم و سپس نامه جمع آوری بدهی دیگری می آمد و باید دوباره همه چیز را مرور می کردم و با شخصی کاملاً متفاوت صحبت می کردم.”

آنها هرگز به تماس های وعده داده شده پاسخ ندادند. او می‌آمد و منتظر تماس تلفنی می‌شد و هیچ‌کس این کار را نمی‌کرد و این بسیار ناراحت‌کننده بود.»

آقای اسپینک گفت که احساس می‌کند شرکت بریتیش گاز به طرز وحشتناکی با این وضعیت برخورد می‌کند و در طول ۹ ماه گذشته نیمی از زمان را شکست داده است.

او افزود که اگر آنجلا به او کمک نمی کرد، این وضعیت “سالها ادامه داشت.”

بریتیش گاز وضعیت آقای اسپینک را یک مشکل خدمات مشتری خواند و قبل از اینکه بی بی سی با او تماس بگیرد، صورتحساب نادرست را حل کرده بود، اما به او چیزی نگفت.

ارائه‌دهنده همچنین رد کرد که واقعاً اطلاعاتی در مورد آقای اسپینک به وصول بدهی ارسال کرده است، علیرغم اینکه دو نامه گفته بود این کار را انجام داده است.

Citizen's Advice گفت که تعداد افرادی که برای کمک درخواست می کنند به دلیل آنچه که “تاکتیک های تهاجمی جمع آوری بدهی” توسط تامین کنندگان انرژی توصیف می کند، افزایش یافته است.

تنظیم کننده انرژی Ofgem گفت که از تامین کنندگان انتظار دارد که “با دلسوزی عمل کنند” و افزود که قوانینی را که شرکت ها باید در هنگام برخورد با افرادی که در پرداخت صورتحساب های خود مشکل دارند رعایت کنند، تشدید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید