معمار افق زیر نورافکن


پا نالینی سیواتاسون، لورنا آکوا و اما سیمپسون، اخبار بی بی سی

عالمی.  گرت جنکینز ریش خاکستری در حالی که کت سرمه ای و سرمه ای به تن دارد، جلوی خانه راه می رود.عالمی

یکی از مهندسان سابق فوجیتسو که به توسعه نرم افزار ناقص Horizon در مرکز رسوایی اداره پست کمک کرد، این هفته در کانون توجه قرار خواهد گرفت.

شاید تا به حال نام گرت جنکینز را نشنیده باشید، اما او به یک چهره کلیدی در تحقیقات طولانی مدت در اداره پست تبدیل شد.

او در جریان تحقیقات مربوط به دست داشتن او در این رسوایی مورد بازجویی قرار خواهد گرفت، که بین سال های 1999 تا 2015 بیش از 900 معاون مدیر پست به طور غیرقانونی تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند، زیرا Horizon ادعا کرد پول از حساب های شعبه گم شده است.

آقای جنکینز در طول چهار روز شهادت خواهد داد – طولانی ترین سری سوالاتی که تا به حال یک شاهد با آن مواجه شده است. به همین دلیل است که آنچه او برای گفتن دارد بسیار مهم است.

به اصطلاح «معمار» افق

حضور او مشتاقانه در انتظار است، دو بار به تعویق افتاد.

یک وکیل برجسته که برای اداره پست کار می کرد، یک بار گرت جنکینز را “خدای غیرقابل اعتماد” توصیف کرد. درخواست را شنید

برای مدیران فرعی، این به اصطلاح “معمار” افق به همان اندازه معروف شد. پل ونلز، مدیر کل سابق اداره پست.

دیوید انرایت، وکیل شرکت Howe & Co، که وکالت بسیاری از قربانیان را بر عهده دارد، می‌گوید: «نام او بارها و بارها در روز در طول این جلسات مطرح می‌شد.

او بر این باور است که جنکینز در طول تحقیقات “در معرض قوی ترین بازجویی ها” قرار خواهد گرفت.

خطاها و دسترسی از راه دور را آشکار نکرد

PA Seema Misra با افرادی که در خیابان پشت سر او راه می روند لبخند می زندPA

آقای جنکینز در محاکمه معاون سابق خدمات پستی سیما میسرا شهادت داد

از سال 2005، آقای جنکینز نقش کلیدی در کمک به اداره پست در دفاع از سیستم کامپیوتری ناکارآمد خود در پرونده های جنایی و مدنی ایفا کرده است.

دیوید انرایت می‌گوید: «او متخصص فوجیتسو برای اطمینان از هر چیزی بود.

در سال 2010، آقای جنکینز در محاکمه سیما میسرا در دادگاه گیلفورد شهادت داد.

او به بی بی سی گفت: «من در آن زمان ساده لوح بودم. من فکر کردم خوب است که او برای فوجیتسو کار می کند زیرا او سیستم را از درون می شناسد.

اگر در Horizon مشکلی پیش آمده بود، او آن را می دید.»

چیزی که خانم Misra نمی‌دانست این بود که کمی قبل از محاکمه، آقای جنکینز باگ‌ای را که ده‌ها حساب شعبه را تحت تأثیر قرار می‌داد، علامت‌گذاری کرده بود، و او دسترسی از راه دور به پایانه‌های رایانه‌شان را به عنوان یکی از راه‌های رفع مشکل پیشنهاد کرده بود.

جنکینز این موضوع را در دادگاه فاش نکرد. خانم Misra به جرم سرقت و گزارش دروغ مجرم شناخته شد و در دوران بارداری روانه زندان شد.

اگر مشکلات در آن زمان کشف می شد، می توانست همه تعقیب ها را متوقف کند.

دو سال بعد، وکلای موقت معاون مدیر پست کیم وایلی در مورد دسترسی از راه دور پرسیدند. آقای جنکینز در مورد اینکه چه چیزی باید بگوید راهنمایی خواست و به وکیل اداره پست هشدار داد که گنجاندن این گزینه می تواند به بررسی بیشتر منجر شود.

آخرین اظهارات شاهد او تأیید کرد که ممکن است این اتفاق بیفتد و در نسخه نهایی خود گفت که تغییر حساب شعب به این روش نادر است و نیاز به مجوز از اداره پست دارد.

او باید در دادگاه بی طرف بود

آقای جنکینز به عنوان شاهد خبره در تعدادی از تعقیب قضایی معاونان رئیس پست عمل کرده است.

قانون می گوید کارشناسان باید مستقل و بی طرف باشند. اما در بازجویی شواهدی شنیده شد که نشان می‌داد آقای جنکینز هرگز به درستی در مورد وظایفش توسط وکلا مطلع نشده بود.

این اسناد توسط بی بی سی به دست آمده است اوایل سال جاری فاش شد که دادستان اداره پست از جنکینز خواسته بود تا برخی از شهادت‌های محاکمه‌اش را که علیه سیما میسرا داده بود، بازنویسی کند و ادعاهای او در مورد قدرت Horizon را تقویت کند.

جیسون کوین، کارشناس فناوری اطلاعات، که زمانی به عنوان شاهد خبره در پرونده اداره پست مورد استفاده قرار گرفت، معتقد است که آقای جنکینز فردی بود که اداره پست می توانست «مدیریت» کند.

ما گاهی به مردم می گوییم «مزدور». آقای کوین می‌گوید: این خطر وجود دارد که اداره پست با او این کار را انجام دهد.

بی‌بی‌سی می‌داند که جنکینز دست‌کم در 15 تحقیق در اداره پست شرکت داشته است.

از شاهد “آلوده” تا “کارشناس سایه”

تا سال 2012، بازرسان مستقل پزشکی قانونی، Second Sight، برای بررسی سیستم Horizon آورده شدند.

در آن زمان، آنها تجربه “عالی” آقای جنکینز را – ناآگاهانه – تحسین کردند که از شواهد او در دادگاه استفاده شد.

با این حال، اندکی پس از گزارش موقت، که چندین اشتباه را نشان می‌داد، پست مشاوره حقوقی دریافت کرد که در آن هشدار داده شد که حذف‌های قبلی جنکینز اعتبار او را به‌عنوان یک شاهد خبره «به‌طور مهلکی تضعیف کرده است» و آنها باید استفاده از او را متوقف کنند.

اما آقای جنکینز یک چهره کلیدی در پشت صحنه باقی ماند.

او پشتیبانی فنی و اطلاعاتی را در اختیار شاهدانی قرار داد که در دادگاه بیتس علیه پست 2019 شهادت دادند، علیرغم اینکه برای شهادت فراخوانده نشده بودند.

در طول محاکمه، وکلای معاون معاون رئیس جمهور او را «کارشناس سایه» نامیدند – کسی که مشاوره می دهد اما در دادگاه شهادت نمی دهد.

پست مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا نپذیرفت که غیبت او ممکن است به نگرانی هایش در مورد شهادت او در پیگرد قانونی گذشته مرتبط باشد.

قاضی، آقای جاستیس فریزر، توصیه کرد که رئیس سرویس دادستانی تاج و تخت تحقیقاتی درباره شهادت دروغ علیه جنکینز آغاز کند.

تجربه او بهای خودش را داشت

به عنوان بخشی از قرارداد با اداره پست، فوجیتسو از دعاوی حقوقی مربوط به سیستم Horizon پشتیبانی کرد.

اما این همیشه کار آقای جنکینز را پوشش نمی داد، بنابراین اداره پست مجبور بود هزینه اضافی بپردازد.

درخواست شنیده می شد، گاهی اوقات هزینه عاملی بود برای اینکه آیا اداره پست به اندازه کافی نگرانی های مربوط به کمبود در دفاتر فرعی پست را بررسی می کرد یا خیر.

وقتی معاون مدیر پست گرانت آلن با کسری 3000 پوندی در شعبه خود در چشایر مواجه شد، یک وکیل اداره پست پس از دو روز تجزیه و تحلیل داده ها از جنکینز خواستار برآوردی شد.

ایمیل‌های دسامبر 2012 منتشر شده توسط تحقیق نشان می‌دهد که آقای جنکینز در پاسخ گفت: «داده‌های تا 7 سال به رایگان در دسترس هستند. دو روز از وقت من حدود 2000 تا 2500 پوند ارزش دارد.

تصمیم برای تجزیه و تحلیل داده ها در نهایت رد شد.

بی بی سی این ماجرا را به جنکینز منتقل کرده است. وکیلی که وکالت او را برعهده دارد، گفت که اظهار نظر قبل از ارائه مدرک در بازجویی “نامناسب” است.

اداره پست گفت که “عذرخواهی صمیمانه” خود را از قربانیان ارائه کرده و “تمرکز خود را بر حمایت از تحقیقات در حال انجام” حفظ کرده است.

فوجیتسو از پاسخ دادن به سوالات خاص بی بی سی خودداری کرد، اما گفت که “این موضوع را بسیار جدی می گیرد”.

دیدگاهتان را بنویسید