پس از قطعی برق، مسیر پروازها به زمین منتقل شد


برخی از مسافرانی که برنامه سفرشان به دلیل قطع برق فرودگاه منچستر به هرج و مرج کشیده شد، با تاخیر بیشتری مواجه شدند زیرا خطوط هوایی پروازهای تعلیق شده خود را تغییر دادند.

روسای فرودگاه گفتند که همه پروازهای برنامه ریزی شده برای دوشنبه “انتظار می رود طبق معمول انجام شود”.

اما اعلام کرد که خطوط هوایی با مسافرانی که پروازهایشان در روز یکشنبه لغو شده است تماس خواهند گرفت.

بیش از 90000 نفر تحت تأثیر این تعطیلی قرار گرفتند که امنیت و بازرسی چمدان ها را با مشکل مواجه کرد. فرودگاه عذرخواهی کرد.

از ساعات اولیه روز یکشنبه، پروازهای خروجی زمین گیر شدند و پروازهای برنامه ریزی شده به فرودگاه های دیگر بریتانیا هدایت شدند.

بر اساس گزارش شرکت تحلیل هوایی سیریوم، تا زمان ناهار، 66 پرواز (25 درصد از کل پروازها) و 50 پرواز (18 درصد از کل ورودها) لغو شده است.

در حوالی ساعت 19:30 BST، روسای فرودگاه گفتند که پروازها از سر گرفته شده است و وعده تحقیق درباره آنچه رخ داده است را دادند.

مسافرانی که پروازهایشان لغو شده بود، با عکس‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌دهد صف‌های طولانی و چرخ و فلک‌های بارهای گیر کرده مملو از چمدان‌ها را نشان می‌دهد، وضعیت فرودگاه را «آشوب» توصیف کردند.

گزارش ها حاکی از آن است که چمدان های برخی افراد در هواپیما بارگیری نشده است.

قرار بود کلوین ناور از سنت هلنز با EasyJet به آمستردام پرواز کند.

او امشب به بی‌بی‌سی شمال غربی گفت: “این یک آشفتگی بود. چنین کارهای عقب افتاده ای وجود دارد که پاک کردن آن برای همیشه طول می کشد.”

EasyJet بیشترین تعداد لغو را دارد. او گفت که تأخیرها “خارج از کنترل او” بوده و او “هر کاری که ممکن است انجام می دهد تا تاثیر اختلال را به حداقل برساند”.

یکی از پروازهای خطوط هوایی سنگاپور از هیوستون، تگزاس به سمت هیترو لندن تغییر مسیر داد، در حالی که پرواز دیگر که از سنگاپور حرکت کرده بود، قرار بود در گاتویک لندن فرود آید.

پرواز هواپیمایی اتحاد از ابوظبی قرار بود در فرودگاه بیرمنگام به زمین بنشیند.

کریس وودراف، مدیر اجرایی فرودگاه منچستر، گفت که بابت تأخیرها عذرخواهی کرده و کارکنان «از عواقب آن متقاعد شده‌اند. [did] ادامه نده» در روزهای آینده.

او گفت که این قطعی ناشی از “ایراد” کابل در فرودگاه بود که باعث افزایش برق در شبکه برق شد.

دیدگاهتان را بنویسید