خریدار پست سلطنتی چک به همه کارمندان پست پیشنهاد سهام می دهد


این هفته از بیش از صد هزار کارمند سابق و فعلی رویال میل خواسته می شود تا سهام خود را به یک میلیاردر چک بفروشند.

صبح چهارشنبه، گروه سرمایه گذاری دانیل کرتینسکی، که می خواهد شرکت مادر رویال میل را خریداری کند، پیشنهاد رسمی خود را به صورت آنلاین منتشر کرده و آن را از طریق پست ارسال خواهد کرد.

پس از آن آقای کرتینسکی می‌تواند رسماً لابی کردن سرمایه‌گذاران را برای پذیرش این پیشنهاد آغاز کند.

او نیاز به تایید سه چهارم سهامداران شرکت مادر دارد، اما این آسان تر خواهد بود زیرا او در حال حاضر 27.5 درصد از سهام را در اختیار دارد.

مدیران دارایی اصلی از جمله Blackrock، UBS، Vanguard و Schroders مالک اکثر 72.5 درصد باقی مانده از خدمات توزیع بین المللی (IDS) هستند که آقای کرتینسکی مالک آن نیست.

در همین حال، کارمندان رویال میل پس از دریافت 600 سهم در شرکت در طول خصوصی‌سازی آن در سال 2013، هنوز 5.5 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارند.

آقای کرتینسکی از شرکت های انرژی ثروتمند شد. همچنین در باشگاه فوتبال سینزبری و وستهام سهام دارد.

هیئت IDS قبلاً به سهامداران بزرگ و کوچک توصیه کرده است که پیشنهاد 370 پنی به ازای هر سهم خود را بپذیرند.

این بالاتر از 319p است که در حال حاضر با آن معامله می شود و بسیار بالاتر از 220p است که قبل از اولین پیشنهاد آقای کرتینسکی برای خرید شرکت بود.

با این حال، دولت همچنان این گزینه را دارد که این معامله را مسدود کند، که با توجه به اهمیت رویال میل برای بریتانیا، می تواند این کار را انجام دهد.

گروه EP آقای کرتینسکی ضمانت‌های محدودی از جمله حفظ لوگوی پست سلطنتی، دفتر مرکزی آن در بریتانیا و پایه مالیاتی بریتانیا را ارائه کرد.

او همچنین پیشنهاد کرد که به قراردادهای کاری فعلی با اتحادیه ها احترام بگذارد و قول داد که تجارت پرسود بسته بندی را که IDS نیز مالک آن است، منحرف نکند.

جرمی هانت، صدراعظم آلمان گفت که این قرارداد تحت بررسی های معمولی قرار خواهد گرفت، اما او «اصولا» مخالفتی ندارد.

جاناتان رینولدز، وزیر تجارت سایه، به آقای کرتینسکی نامه نوشت و به دنبال تضمین این بود که دفتر مرکزی رویال میل مقیم مالیاتی بریتانیا باقی خواهد ماند.

مای رینولدز همچنین خواهان تعهد آقای کرتینسکی برای “همکاری نزدیک با اتحادیه کارگران ارتباطات (CWU) برای ایجاد یک پست سلطنتی پایدار است”.

CWU برای “مدل مالکیت و مدیریت جدیدی که خدمات پستی را برای کارگران و مشتریان ایجاد می کند” فشار می آورد.

منابع نزدیک به آقای کرتینسکی گفتند که مدلی را شامل مالکیت بخشی یا مشارکت کارکنان در نظر خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید