شین به عرضه در بورس اوراق بهادار لندن نزدیک است


پا الیور اسمیت، گزارشگر تجاری بی بی سی نیوز

کلی جین بیچ با یک تاپ کراپ سفید با کراوات روی بیکینی سفید، در مقابل تابلوی صورتی شین از Astrovitina's Love Getty Images ایستاده است.گتی ایماژ

شین از اینفلوئنسرها، مدل ها و ستاره های تلویزیون واقعیت مانند Love Islander Kelly Jane Beach برای تبلیغ برند استفاده می کند

به گزارش بی‌بی‌سی، شرکت مد چینی شین، پرونده‌های اولیه خود را ثبت کرده و یک قدم به عرضه در بورس لندن نزدیک‌تر شده است.

به گفته منابع نزدیک به این فرآیند، غول خرده‌فروشی آنلاین، که در سنگاپور مستقر است، اما فعالیت‌های گسترده‌ای در چین دارد، اخیرا اسناد محرمانه‌ای را در اختیار تنظیم‌کننده‌های بریتانیا قرار داده است.

شین به یکی از بزرگ‌ترین خرده‌فروش‌های مد در جهان در طول همه‌گیری تبدیل شده است، اما با انتقادهایی درباره تأثیرات زیست‌محیطی مدل کسب‌وکار خود مواجه شده است.

این شرکت همچنین به دلیل برخی از روش‌های کاری خود، که شامل اتهامات مربوط به کار اجباری در زنجیره تامین آن است، مورد انتقاد قرار گرفته است – چیزی که شرکت آن را رد می‌کند.

هم شین و هم رگولاتور بریتانیا، اداره رفتار مالی (FCA)، از اظهار نظر در مورد احتمال فهرست لندن خودداری کردند.

هشدار آمریکا به انگلیس

شرکتی که مایل به فروش سهام خود در انگلستان است، ابتدا باید برای تأیید یک دفترچه حاوی اطلاعات مالی دقیق به FCA مراجعه کند.

تشکیل پرونده اولین گام در این فرآیند است و شرکت را به یک فهرست در بریتانیا – فروش سهام در یک تجارت در بورس اوراق بهادار لندن – نزدیک‌تر می‌کند، اما این حرکت بالقوه توسط برخی سرمایه‌گذاران و سیاستمداران بحث‌برانگیز تلقی می‌شود.

پس از ثبت نام شرکت در اواخر سال گذشته، در ابتدا تصور می شد که فهرست ایالات متحده محتمل ترین مسیر برای Schein باشد، اما این اقدام مورد توجه سیاستمداران جمهوری خواه و نگرانی ها در مورد روابط نزدیک این شرکت با چین قرار گرفته است.

اوایل ماه ژوئن، مارکو روبیو، جمهوری‌خواه ارشد کمیته اطلاعات سنای آمریکا و متحد دونالد ترامپ، در نامه‌ای به جرمی هانت، صدراعظم بریتانیا، به او درباره «مسائل اخلاقی جدی» و «روابط عمیق شین با جمهوری خلق چین» هشدار داد. ” .

آقای روبیو در نامه خود به آقای هانت می نویسد: «کار برده، عرق فروش و ترفندهای فروش رازهای کثیف موفقیت شین هستند.

«بریتانیا دارای یک سنت برجسته از لغو ممنوعیت است، از Wilberforce و Cowper گرفته تا قانون برده داری مدرن امروزی. امیدوارم این اتهامات علیه SHEIN را جدی بگیرید، آنها را به طور کامل بررسی کنید و اقدامات لازم را برای حمایت از سرمایه گذاران انجام دهید.

اینفلوئنسر و مدل گتی ایمیج، آرابلا چی در یک رویداد شین در مقابل پس‌زمینه گل‌های صورتی ژست گرفته است.گتی ایماژ

آرابلا چی یکی دیگر از اهالی جزیره عشق است که شاین را تبلیغ می کند

نمایندگان پارلمان بریتانیا نیز ابراز نگرانی کرده‌اند، اما جاناتان رینولدز، وزیر تجارت در سایه حزب کارگر روز دوشنبه گفت که از فهرست‌بندی سهام شین در لندن استقبال می‌کند زیرا این شرکت را در معرض نظارت بیشتر قرار می‌دهد.

در یک مناظره تبلیغاتی که توسط بلومبرگ برگزار شد، آقای رینولدز گفت که با مقامات کمپین دیدار کرده است.

“نگاه من به هر کسب و کاری این است که اگر آنها در بریتانیا تجارت می کنند، در حالت ایده آل ما باید به دنبال تنظیم آنها از بریتانیا باشیم.

“انتظاراتی که ما خواهیم داشت، خواه در مورد بازار کار، انطباق با مقررات یا مالیات باشد، زمانی که آنها در بریتانیا هستند بهتر است انجام شود.

او افزود: “بنابراین اگر فهرستی در نظر گرفته می شد، من آن را می خواهم زیرا می دانم که این راهی است برای اطمینان از رعایت استانداردهای بالایی که ما انتظار داریم.”

رقیب وی در این مناظره، وزیر بازرگانی محافظه‌کار، کیمی بادنوچ، گفت که او نگرانی‌هایی در مورد فهرست احتمالی دارد، اما افزود: “این به این معنی نیست که ما آنها را نمی‌خواهیم.”

خانم بادنوک در حالی که اعتراف کرد که هنوز با کسی از شرکت ملاقات نکرده است، گفت که یکی از چالش‌ها مدل تجاری شین در ارسال بسته‌ها به طور مستقیم برای مشتریان است. او گفت که از آنجایی که آنها کمتر از آستانه حقوق گمرکی هستند، می تواند به این معنی باشد که بریتانیا مالیات زیادی را از دست خواهد داد.

خانم بادناخ همچنین گفت که مایل است “به بررسی” اتهامات مربوط به کار اجباری بپردازد.

شهر تنظیم شده است و ما تنظیم کننده هایی برای انجام این کار داریم. من در مورد این تجارت و آنچه ما دوست داریم ببینیم صحبت می کنم.

خانم بادنوک گفت: «ما نمی‌خواهیم موقعیتی که در آن وزیر بازرگانی در تک تک فهرست‌ها دخالت کند… اما این موضوع مشکلات خاصی با شین دارد.

برخی از بخش‌های بخش مد بریتانیا نیز احتیاط را توصیه کرده‌اند. شورای مد بریتانیا (BFC)، که نماینده شرکت هایی مانند باربری و مولبری است، گفت که فهرست شدن شین در بازار سهام “نگرانی قابل توجهی برای طراحان مد و خرده فروشان بریتانیایی ایجاد خواهد کرد”.

کسب‌وکارهای مد، از جمله شین، باید در زنجیره‌های تامین خود از اهتمام شرکتی پیروی کنند. BFC دولت بریتانیا، سازمان رفتار مالی و بورس لندن را تشویق می کند تا اطمینان حاصل کند که هر کسب و کاری که در لندن فهرست شده است، یک رهبر فعال و مسئول در این زمینه است و می تواند انطباق و پایداری را در همه زمینه ها، از رفتار با کارگران گرفته تا تدارکات، نشان دهد. کارولین راش، مدیر اجرایی BFC گفت: مشارکت شهروندان به روشی یکباره.

علیرغم انتقادها، فهرست بالقوه شین توسط بسیاری به عنوان یک تقویت بزرگ برای لندن تلقی می شود، زیرا تعدادی از شرکت های برجسته شهر را به مقصد ایالات متحده ترک کرده اند.

جولیا هاگت، رئیس بورس لندن، ماه گذشته در مصاحبه ای با بی بی سی گفت که این اقدام به شفافیت شرکت کمک می کند.

او گفت: «هر شرکتی که می‌خواهد خود را در معرض بررسی دقیق قرار دهد، فرصتی برای آنها است تا در نحوه رویکردشان به حاکمیت شرکتی و نحوه برخورد آنها با سرمایه‌گذاران را بالا ببرند، و من فکر می‌کنم این ارزش بسیار مهمی است که بازارهای عمومی دارند.» .

دیدگاهتان را بنویسید