Infowars الکس جونز تحت برنامه مدیر آربیتراژ تعطیل می شود


یک گیرنده منصوب از سوی دادگاه اعلام کرده است که قصد دارد امپراتوری رسانه ای Infowars الکس جونز، نظریه پرداز توطئه جناح راست را بفروشد تا بخشی از 1.5 میلیارد دلار (1.18 میلیارد پوند) بدهی او به خانواده های قربانیان تیراندازی در مدرسه سندی هوک را بپردازد.

کریستوفر موری، معتمد، در یک پرونده قضایی که یکشنبه ثبت شد، گفت که قصد دارد مالک Infowars Free Speech Systems را تعطیل کند و سهام آن را انحلال کند.

این خبر یک هفته پس از آن منتشر شد که یک قاضی ورشکستگی حکم داد که دارایی های شخصی آقای جونز برای بازپرداخت قربانیان به دلیل انتشار اطلاعات نادرست در مورد تیراندازی در حومه کانکتیکات در سال 2012 منحل می شود.

قاضی آقای موری را برای نظارت بر تصفیه دارایی های آقای جونز منصوب کرد.

این نظریه‌پرداز توطئه و شرکتش Free Speech Systems در سال 2022 پس از اینکه آقای جونز به دلیل ادعاهای دروغین درباره تیراندازی سندی هوک که منجر به کشته شدن 20 کودک و شش بزرگسال شد، به پرداخت 1.5 میلیارد دلار در پرونده‌های تهمت و افترا محکوم شد، اعلام ورشکستگی کردند.

سال گذشته، یک قاضی حکم داد که آقای جونز با وجود اعلام ورشکستگی، از بازپرداخت معاف نخواهد شد.

اما خانواده سندی هوک هنوز نتوانسته اند پولی از آقای جونز پس بگیرند زیرا روند ورشکستگی در حال انجام است.

آقای موری در بیانیه خود از قاضی خواست تا از تلاش خانواده های سندی هوک برای دریافت مبالغ از آقای جونز که به گفته او در فروش شرکت مادر Infowars، Free Speech Systems تداخل می کند، جلوگیری کند.

او این کار را پس از تلاش والدین سندی هوک برای تصاحب پول از Free Speech Systems انجام داد، که آقای موری گفت که این کار باعث هرج و مرج خواهد شد.

او در بیانیه‌ای نوشت: «مقام به دنبال مداخله این دادگاه برای جلوگیری از تسخیر پول مخرب و اجازه دادن به روندی منظم است.

بی بی سی برای اظهار نظر با آقای جونز و وکیل خانواده سندی هوک تماس گرفته است.

آقای جونز قبلا گفته بود که Infowars فقط چند ماه به پخش خود ادامه می دهد.

به گزارش سی ان ان، آقای جونز پس از یک جلسه اولیه ورشکستگی در بیرون دادگاه گفت: “من سعی خواهم کرد به جلو بروم و میزان پولی را که می توانیم در Infowars به ​​دست آوریم به حداکثر برسانم تا بتوانم متوقف شوم.”

برای سال‌ها، آقای جونز، 50 ساله، به دروغ ادعا می‌کرد که حمله سندی هوک به عنوان بخشی از یک توطئه مفصل برای محدود کردن حقوق اسلحه “سازمان‌دهی شده” بود.

تئوری های نادرست منجر به آزار و اذیت و تهدید به مرگ خانواده قربانیان شد.

دیدگاهتان را بنویسید