خانواده ها به دلیل نگرانی از از دست دادن شغل، برنامه های خود را متوقف می کنند


پا پل هینی، بی بی سی ولز در حال تحقیق است

اوون میدوینتر کوری و دوست دخترش جلوی گل ها سلفی می گیرنداوون میدوینتر

اوون و دوست دخترش کوری تنها تعدادی از هزاران نفری هستند که از تصمیم بستن کوره های بلند در کارخانه فولاد پورت تالبوت متاثر شده اند.

اوون میدوینتر زمانی که کارآموزی پنج ساله خود را با تاتا استیل در پورت تالبوت آغاز کرد، فکر کرد که “شغل یک عمر” را دارد.

اما 18 ماه بعد، این امنیت با عدم اطمینان جایگزین شده است – و این جوان 23 ساله و دوست دخترش ممکن است مجبور شوند برنامه های خود را برای تشکیل خانواده متوقف کنند.

تحلیل جدید بی بی سی نشان می دهد که شهر او ممکن است بیش از 200 میلیون پوند از دستمزد خود را به دلیل کاهش شغل در یک کارخانه فولاد از دست بدهد.

پروفسور کالوین جونز، نویسنده آن، گفت که این «پایان یک دوران» برای فولادسازی بریتانیا است، شبیه به تعطیلی معادن زغال سنگ در دهه 1980.

اوون میدوینتر با لباس فوتبال و تکیه بر دیوار کنار زمین

آقای میدوینتر وقتی اعلام شد که از دست دادن شغلش اعلام شد: «همه در اتاق سکوت کردند… همسران و دوست دخترها صدا می‌زدند، یکی از پسرها مجبور شد برای پاک کردن سرش قدم بزند.

«پیرمرد من سال‌ها اینجا بود، پدربزرگم اینجا بود و این لحظه افتخار برای من بود. اما الان خیلی تاریک است، چهره های غمگین زیادی وجود دارد، افسردگی زیادی وجود دارد.»

دوست دختر او کوری می گوید: “اگر اوون شغل خود را از دست بدهد، خانه را به خطر می اندازد، ما می خواهیم به سرعت تشکیل خانواده دهیم، اما تا زمانی که بدانیم همه چیز را به خطر می اندازد.”

گرافیک iPlayer BBC

شهر فولاد – تحقیقات بی بی سی ولز

برنامه کامل را ببینید در آی پلیر بی بی سی.

تاتا گفت که برای محافظت از آینده کسب‌وکار با بستن کوره‌های بلند و روی آوردن به روش‌های سبزتر برای ساخت فولاد که به افراد کمتری نیاز دارد، باید «اکنون اقدام کند».

برخی از کارشناسان می گویند فقدان استراتژی روشن از سوی دولت های بریتانیا، که ممکن است هرگز جایگزین نشود، دلیل کاهش مشاغل در صنعت با درآمد خوب است.

مندی پوگ در آشپزخانه کسب و کارش

مندی پوگ حس شوخ طبعی خود را از دست نداده است، اما نگران تجارت و خانواده اش است

اما نه تنها متالوژیست ها با عدم اطمینان روبرو هستند.

مندی پوگ در فاصله کوتاهی از کارخانه پورت تالبوت که بر خط افق این بخش از ساحل جنوبی ولز مسلط است، یک تجارت پذیرایی بر اساس تجارت نیروی کار را اداره می‌کند.

او گفت: “من 35 سال است، مدت زیادی است که اینجا هستم و برای بازنشستگی خیلی جوان هستم.”

«پیمانکاران، مشاغل کوچک، از سبزی فروشان گرفته تا پاک کننده های پنجره، مردم دیگر قادر به پرداخت هزینه های زیادی نخواهند بود.

“شوهرم در یک کارخانه فولاد کار می کند، پسرم در اتاق کنترل در یک کوره بلند است، بنابراین او بیکار شده است، او اخیراً بچه دار شده است، او و شریک زندگی اش به دنبال خانه هستند، بنابراین کیبوش است.

– من برای او ریشه می کنم.

پروفسور کالوین جونز

پروفسور کالوین جونز گفت که “هشدارکننده ترین” ارقام مربوط به تاثیر بر دستمزدها در شهر است

پروفسور جونز از دانشگاه کاردیف تحقیقاتی را برای بی بی سی ولز در حال تحقیق است.

این نشان می دهد که حدود 2000 شغل از دست رفته مستقیم در مشاغل تاتا در ولز می توانند با 3000 موقعیت شغلی دیگر که برای تجارت به تاتا وابسته هستند، ملحق شوند.

اما او گفت که “هشدارکننده ترین” ارقام مربوط به تاثیر بر دستمزدها در پورت تولبات است.

این استاد اقتصاد تخمین زد که از دست دادن شغل در تاتا منجر به کاهش 10 درصدی سود ناخالص شهر به 133 میلیون پوند در سال می شود.

اگر نیمی از شرکت های عرضه کننده محلی بودند، او تخمین زد که سود 15 درصد کاهش می یابد – بیش از 200 میلیون پوند.

«این 200 میلیون پوند در سال از اقتصاد محلی است تا زمانی که این افراد شغل جدید یا شغل دیگری پیدا کنند.

“پس حدس می‌زنم که سوال این باشد که در عوض چه اتفاقی می‌افتد؟

ما 40 سال است که استراتژی صنعتی در خور نام نداشته‌ایم… به نظر نمی‌رسد که نمی‌دانیم از نظر صنعتی به کجا می‌خواهیم برویم، بنابراین جای تعجب نیست که شما به آنجا نرسیدید.

من فکر می‌کنم به معنای وسیع‌تر، مانند اعتصاب معدنچیان و پس از آن، پایان یک دوره برای دره‌ها، پایان یک دوره برای جنوب ولز صنعتی است.»

جس رالستون در پارک ایستاده است

جس رالستون در مورد صنعت فولاد برای واحد اطلاعات انرژی و اقلیم تحقیق کرد

دیدن هر گونه از دست دادن شغل غم انگیز است، اما در این مقیاس بسیار تکان دهنده است… این صنعت به یک برنامه روشن نیاز دارد.»

جس رالستون چگونگی حمایت کشورهای اروپایی از صنعت فولاد برای نوسازی و کاهش انتشار کربن را بررسی کرد.

واقعیت اقتصادی جدید این است که بقیه جهان به سمت راه حل های سبزتر، فولاد سبزتر حرکت می کند.

او گفت آلمان، سوئد و هلند سرمایه گذاری را “بررسی” خواهند کرد، اما بریتانیا “در حاشیه ایستاده و منتظر است تا سرمایه گذاری به آنها برسد”.

ما فقط یک یا دو پروژه فولاد سبز داریم، اروپا حدود 40 پروژه دارد، و فقط اروپا، چین و ایالات متحده نیستند، بقیه جهان نیز به آینده فولاد نگاه می کنند، و انگلیس واقعا نمی تواند از عهده این پروژه برآید. هنوز.”

کارخانه فولاد تاتا از بالا

کارخانه پورت تالبوت تاتا استیل بیشتر از 3000 شغل خود را در سراسر بریتانیا از دست می دهد.

راجش نیر، مدیر اجرایی تاتا استیل بریتانیا، گفت که می‌داند این حرکت پس از 35 سال فعالیت در این صنعت چقدر “دردناک” خواهد بود.

ما در حال از دست دادن پول هستیم، و این به دلیل عدم تلاش مردم یا مقدار پولی که خرج می کنیم نیست، فقط به این دلیل است که مجموعه ای از دارایی ها را داریم که عمر مفید آنها به پایان رسیده است.

“ما امروز به عنوان یک تجارت بر سر دوراهی قرار داریم… اکنون یا هرگز.”

استوارت فیلیپس

استوارت فیلیپس گفت که کار در کارخانه فولاد پورت تالبوت یک کار تمام عمر بود

استوارت فیلیپس 43 ساله دارای دو دختر سه و 18 ساله و وام مسکن است.

من احتمالاً به دنبال 15 سال کار دیگر هستم و مشکلاتی که دارم این است که تاتا استیل تمام چیزی است که می‌دانم.

“این بسیار ویرانگر است.”

استوارت فیلیپس استوارت فیلیپس در کنار دختر بالغ خود ایستاده و کودک نوپای او را در آغوش گرفته استاستوارت فیلیپس

استوارت فیلیپس دو دختر دارد

فولاد وارداتی همچنان نورد خواهد شد و در صورت امضای قرارداد 500 میلیون پوندی با دولت محافظه‌کار فعلی، یک کوره قوس الکتریکی جدید در محل ساخته خواهد شد و تعدادی شغل ایجاد خواهد کرد.

حزب کارگر گفت که معامله بهتری را بدون ارائه جزئیات ارائه خواهد کرد، در حالی که Plaid Cymru استدلال کرد که سایت پورت تالبوت تاتا باید ملی شود تا از “انتقال عادلانه” به “فولاد سبز” حمایت کند.

لیبرال دموکرات ها خواهان چشم انداز بلندمدت برای صنعت فولاد هستند، در حالی که حزب اصلاحات گفت که این خطر وجود دارد که کارخانه های فولاد قربانی «پروژه های ضایعات صفر خالص» شوند.

حزب سبز خواستار یک استراتژی صنعتی سبز برای ایجاد مشاغل پایدار و سبز شده است.

خانم رالستون گفت که آینده صنعت با تصمیمات سیاستمداران – گذشته، حال و آینده – تعیین خواهد شد.

در نهایت، تاتا یک چندملیتی است… اگر چشم‌انداز سرمایه‌گذاری در بریتانیا خیلی خوب نیست، نیازی نیست آن را در اینجا قرار دهند.»

دیدگاهتان را بنویسید