ستاره استرالیایی راگبی با چهارمین محاکمه روبرو نخواهد شد


جرید هاین، ستاره سابق لیگ راگبی استرالیا، پس از انصراف دادستان از اتهامات علیه وی، برای چهارمین بار در همین پرونده تجاوز محاکمه نخواهد شد.

این مرد 36 ساله در اوایل این ماه در دادگاه تجدید نظر علیه محکومیت هایش برنده شد.

او سه بار برای همان حمله ادعایی محاکمه شده است که اولین مورد به دادگاه هیئت منصفه ختم شد و محکومیت دوم نیز در دادگاه تجدید نظر لغو شد.

هاین به طور مداوم تجاوز به این زن – که به طور قانونی نامش فاش نمی شود – در اتاق خواب او در سال 2018 را رد کرده است و ادعا می کند که این زوج با رضایت جنسی رابطه جنسی داشته اند.

یکی از پرافتخارترین ورزشکاران در لیگ راگبی استرالیا، هاین همچنین یک حرفه کوتاه در NFL در ایالات متحده داشت.

در بیانیه ای سه شنبه شب، دادستان ها گفتند که پس از “در نظر گرفتن دقیق بسیاری از عوامل رقابتی” و تعیین آنچه به نفع “منافع عمومی” است، دیگر این پرونده را پیگیری نخواهند کرد.

این بیانیه می افزاید: «از آنجایی که دلایل این تصمیم از نظر قانونی محرمانه است، فاش نخواهد شد و ODPP بیشتر اظهار نظر نخواهد کرد».

هاین نزدیک به دو سال را با هم در زندان گذراندند که حماسه حقوقی آشکار شد و متهم او مجبور به شهادت شد و چندین بار تحت بازجویی متقابل طولانی قرار گرفت.

در حکم در مورد درخواست تجدید نظر، هر دو قاضی که درخواست تجدید نظر آقای هاین را تایید کردند، گفتند که معتقدند دادگاه چهارم نباید برگزار شود.

قاضی دبورا سوینی در دلایل کتبی خود گفت که معتقد است این “به نفع عدالت نیست”.

قاضی روتمن موافقت کرد و گفت که محاکمه “بعید” است که قبل از پایان دوره عدم آزادی مشروط آقای هاین برگزار شود – و به هر حال او قبلاً بیشتر این دوره را سپری کرده است.

با این حال، هر دو تاکید کردند که آینده این پرونده به ODPP بستگی دارد.

کاپیتان سابق پاراماتا مارماهی، آقای هاین دو بار برنده جایزه بهترین بازیکن سال NRL شد و 11 تست برای استرالیا انجام داد.

در اوج دوران حرفه ای خود در استرالیا، در سال 2015، او با تیم سان فرانسیسکو 49رز به NFL آمریکا پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید