نتایج جام جهانی T20: افغانستان برای اولین بار به نیمه نهایی راه یافت


برای افغانستان، راهیابی به مرحله نیمه نهایی، گام دیگری در مسیر چشمگیر آنهاست که از زمان راهیابی به جام جهانی T20 برای اولین بار در سال 2010، در پیش گرفته اند.

آنها که از سیستم پرپیچ و خم مسابقات مقدماتی در دهه 2000 بیرون آمدند، در فینال های تورنمنت به بازیکنان ثابتی تبدیل شدند، اما در 9 دوره قبلی خود در جام جهانی در T20 و ODI، قبل از راند حذفی حذف شدند.

آنها از مرحله اول از دو مرحله گروهی در رقابت‌های امسال پیش رفتند و در گروه C دوم شدند و در آخرین بازی خود مقابل هند غربی شکست بدی داشتند و در اولین بازی Super 8s به راحتی از هند شکست خوردند.

با این حال، آنها دوباره برگشتند و استرالیا را که قبلاً شکست نخورده بودند، روز یکشنبه شکست دادند و خود را در مقدماتی نیمه نهایی قرار دادند.

بسیاری از موفقیت های آنها در این تورنمنت بر اساس کوهی از دویدن است که توسط بازکننده های گورباز و زدران به ثمر رسیده است، اما این زوج در مقابل بنگلادش قرار گرفتند و در نیمه راه اولین اینینگ به عدد 58 رسیدند.

زدران بلافاصله پس از آن سقوط کرد، در حالی که گورباز نتوانست پیشرفت کند، در نهایت در اور هفدهم با 43 توپ از 56 توپ سقوط کرد، تیمش فقط از مرز 100 در اوور ماقبل آخر گذشت.

بنگلادش باید شجاع بود تا شانسی برای پیشرفت داشته باشد و در سه اور به 23-3 سقوط کرد.

با این حال، آنها به حرکت به سمت هدف خود در اطراف باران های متناوب ادامه دادند و باعث عصبانیت در مرز از جانب جاناتان تروت شد که از سال 2022 مربی افغانستان بوده است.

اما بت‌باز سابق انگلیس می‌تواند به بانک بال‌بازان باکیفیت خود تکیه کند تا مطمئن شود که فصل دیگری در سفر داستانی کریکت افغانستان در سنت وینسنت نوشته شده است.

صعود به مرحله نیمه نهایی با جشن های ملی در افغانستان همراه بود.

به دلیل وضعیت امنیتی در کشور، آنها هرگز یک مسابقه بین المللی کامل مردان را در زمین خود انجام نداده اند، در عوض مسابقات افغانستان در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی)، جایی که تعدادی از بازیکنان آنها مستقر هستند، برگزار شده است.

تروت خود در واقع هرگز از افغانستان بازدید نکرده است، جایی که طالبان در اوت 2021 به قدرت بازگشتند که با خروج نیروهای آمریکایی و دیگر نیروهای بین‌المللی جرأت یافتند.

بازگشت طالبان منجر به انحلال تیم ملی زنان افغانستان شد.

بسیاری از بازیکنان زن افغانستان قبل از ترک کشور مجبور به مخفی شدن شده اند و در نتیجه برخی از تیم های بین المللی کریکت مسابقات تیم مردان خود را در خارج از مسابقات تحریم کرده اند.

در ماه مارس، مردان استرالیا از یک سری بازی سه مسابقه ای که قرار بود در ماه اوت در امارات متحده عربی برگزار شود، کنار رفتند – سومین باری است که آنها از بازی در افغانستان خودداری می کنند.

شورای بین المللی کریکت سال گذشته به بی بی سی اسپورت گفت که “به استفاده سازنده از نفوذ خود ادامه خواهد داد” تا به کریکت بورد افغانستان کمک کند تا “فرصت های کریکت و بازی را برای مردان و زنان توسعه دهد”.

دیدگاهتان را بنویسید