در طول تست در پیست، باتری ماشین الکتریکی در کمتر از پنج دقیقه شارژ می شود


پا زویی کلاینمن، ویرایشگر فناوری

Getty Images یک خودرو در یک نقطه شارژ در لندن در حال شارژ شدن است.  آنها توسط یک کابل آبی بزرگ به هم متصل می شوند.گتی ایماژ

این نوع شارژ می تواند در آینده به یک فرآیند سریع تبدیل شود

یک باتری ماشین الکتریکی که توسط استارتاپ بریتانیایی Nyobolt ساخته شده بود، در اولین نمایش زنده خود، با موفقیت از 10 درصد به 80 درصد در چهار دقیقه و 37 ثانیه شارژ شد.

این امر با یک خودروی اسپورت مفهومی ساخته شده در میدان آزمایشی بدفورد به دست آمد و بخشی از تلاش صنعتی برای شارژ سریع تر وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) است.

در مقایسه، سوپرشارژر موجود تسلا می تواند باتری خودرو را تا 80 درصد در 15 تا 20 دقیقه شارژ کند.

کارشناسان می گویند پرداختن به به اصطلاح «اضطراب برد» برای افزایش استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی کلیدی است، اما همچنین بر اهمیت بهبود زیرساخت شارژ تأکید می کنند.

پل شیرینگ، استاد مهندسی انرژی پایدار در دانشگاه آکسفورد، به بی‌بی‌سی گفت: «توسعه فناوری که به افراد امکان می‌دهد ماشین خود را سریع‌تر شارژ کنند، مطابق با زمان فعلی برای سوخت‌گیری خودرو، بسیار مهم است.

اما او افزود که شارژرهای بیشتری از همه نوع مورد نیاز است.

او گفت: “مردم به دنبال زیرساخت های شارژ سریع هستند، مهم نیست با چه ماشینی رانندگی می کنند – همه می خواهند این کار را سریعتر انجام دهند.”

یک خودروی اسپورت مجهز به باتری Nyobolt که طی دو روز آزمایش شد، طی چهار دقیقه به برد 120 مایلی دست یافت.

یک تسلا که تا 80 درصد شارژ می شود معمولاً تا 200 مایل برد دارد.

Nyobolt منظره‌ای از حومه شهر با یک ماشین اسپرت سیاه رنگ که در آن مسابقه می‌دهددستی زد

انرژی این خودروی اسپورت توسط یک باتری شارژ سریع تامین می شود

دکتر سای شیواردی، یکی از بنیانگذاران Nyobolt، به بی‌بی‌سی گفت که از نتایج آن راضی است، اما اذعان داشت که آزمایش‌ها «عصبی» بودند.

دمو برای اولین بار به صورت زنده در مقابل مخاطبان دعوت شده از متخصصان صنعت اجرا شد – با چند سکسه در طول مسیر.

مشکلات شامل گرمای بریتانیا، نقص در سیستم خنک‌کننده خودروی مفهومی و شارژر استاندارد در محل است که توسط Nyobolt ساخته نشده است.

این عوامل باعث شده تا شرکت نتواند نتایج آزمایش‌های آزمایشگاهی را بازتولید کند که در آن می‌گوید باتری می‌تواند از 0 تا 100 درصد در 6 دقیقه شارژ شود.

با این حال، دکتر شیواردی این رویداد را «نقطه عطف بزرگی برای برق‌رسانی» توصیف کرد و به شوخی گفت که خودروی شخصی او همچنان در حال شارژ است، زیرا وقتی اوایل روز وارد شد، آن را به برق وصل کرده بود.

نبولت سای شیواردی، با یک پیراهن چوگان مشکی لبخند می زند، کابل شارژ یک ماشین جدید را وصل می کنددستی زد

دکتر شیواردی می گوید آزمایش عمومی این فناوری “عصبی” بود

Nyobolt می گوید قصد ندارد وسایل نقلیه خود را بسازد و قصد دارد با مارک های خودروهای موجود کار کند و باتری ها به طور بالقوه در خودروهای الکتریکی “در مقیاس کوچک” ظرف یک سال ساخته می شوند.

شارژرهای قدرتمند 350 کیلوواتی DC فوق سریع مورد نیاز برای این کار به طور گسترده در بریتانیا در دسترس هستند اما هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته اند.

این شرکت همچنین ادعا می کند که تخریب را به حداقل رسانده است – می گوید باتری پس از 4000 چرخه همچنان تا 80 درصد شارژ نگه می دارد.

یک چرخه کامل شارژ از 0 تا 100٪ است، اما لازم نیست یکباره اتفاق بیفتد. به عنوان مثال، دو شارژ 50% به عنوان یک چرخه محاسبه می شود.

اپل می گوید باتری آیفون 15 پس از 1000 چرخه 80 درصد دوام می آورد.

Nyobolt در داخل یک ماشین اسپورت، سیم‌ها و کابل‌های زیادی وجود دارد که به طور منظم در اطراف یک مستطیل فلزی بزرگ چیده شده‌اند.دستی زد

قطعات داخلی Nyobolt

قدرت، وزن و دوام

یک مسابقه جهانی برای ساخت باتری‌های قوی‌تر، سبک‌تر و بادوام‌تر با شارژ سریع‌تر وجود دارد.

تویوتا سال گذشته اعلام کرد که یک پیشرفت فنی به آن اجازه می دهد باتری حالت جامد تولید کند که می تواند در ده دقیقه شارژ شود و 1200 کیلومتر (754 متر) حرکت کند.

و یک شارژر جمع و جور که توسط استارتاپ آمریکایی Gravity ساخته شده است می تواند در کمتر از 13 دقیقه 200 مایل برد به یک خودروی الکتریکی اضافه کند.

اما دکتر ادوارد برایتمن، مدرس مهندسی شیمی در دانشگاه Strathclyde، گفت که اگرچه شارژ سریع برای سفرهای طولانی مفید است، اما مانع واقعی برای جذب خودروهای الکتریکی هنوز در زیرساخت های پشتیبانی نهفته است.

او گفت: «ماشین های برقی واقعاً دیگر محدود به باتری نیستند.

ما نیاز فوری به نوسازی شبکه و استقرار شارژرهای سریع با قابلیت شارژ باتری داریم.»

دیدگاهتان را بنویسید