رایانش ابری در انتظار روزهای بارانی؟


پا شان مک مانوس، گزارشگر فناوری

دیوید هاین مایر هانسون دیوید هاین مایر هانسون، یکی از مالکان شرکت نرم افزاری 37signals، هودی و کت می پوشد.دیوید هاین مایر هانسون

دیوید هاین مایر هانسون با پشت سر گذاشتن ابر، پول جدی شرکت خود را پس انداز کرد

شرکت نرم افزاری 37signals قرار است امسال بیش از 1 میلیون دلار (790000 پوند) درآمد حاصل از خروج از فضای ابری خود داشته باشد.

دیوید هاین مایر هنسون، یکی از مالکان و مدیر ارشد فناوری، می گوید: «دستیابی به این هدف با چنین تغییرات نسبتاً کوچکی در تجارت ما قابل توجه است.

این شرکت آمریکایی میلیون ها کاربر نرم افزار مدیریت پروژه و بهره وری آنلاین خود از جمله Basecamp و Hey دارد.

مانند بسیاری از شرکت های دیگر، ذخیره سازی داده ها و محاسبات را به شرکت های شخص ثالث، به اصطلاح ارائه دهندگان خدمات ابری، برون سپاری کرده است.

آنها دارای مراکز داده عظیمی هستند که در آن میزبان داده های سایر شرکت ها هستند که می توان از طریق اینترنت به آنها دسترسی داشت.

در سال 2022، چنین خدماتی 3.2 میلیون دلار هزینه 37 سیگنال داشت.

آقای هاین مایر هانسون می گوید: «بررسی هفتگی این لایحه واقعاً مرا رادیکال کرد.

من رفتم، صبر کن! برای اجاره یک هفته چه هزینه ای می کنیم؟» من فقط در یک هفته توانستم چندین کامپیوتر واقعا قدرتمند بخرم [cloud] هزینه ها.”

بنابراین او انجام داد. خرید تجهیزات و میزبانی آن در یک مرکز داده مشترک 840000 دلار در سال هزینه دارد.

در حالی که هزینه ها باعث شد آقای هاین مایر هانسون وارد عمل شود، عوامل دیگری نیز نگرانی هایی را ایجاد کردند.

اینترنت به گونه ای طراحی شده است که بسیار انعطاف پذیر باشد.

او با اشاره به سه ارائه‌دهنده خدمات ابری پیشرو، می‌گوید: «من دیده‌ام که طراحی توزیع‌شده فرسوده می‌شود، زیرا شرکت‌های بیشتر و بیشتری به سمت سه دارنده رایانه جذب می‌شوند.

هنگامی که یک مرکز داده بزرگ از کار می افتد، بخش های بزرگی از اینترنت ممکن است از کار بیفتد.

او می گوید که ابر به عنوان ارزان تر، آسان تر و سریع تر به کار گرفته شده است. او با اشاره به اینکه تیمش همیشه یک اندازه بوده است، می‌گوید: «کلاد کارها را به اندازه‌ای آسان‌تر نکرده است که بتوانیم دستاوردهای بهره‌وری را اندازه‌گیری کنیم.

آیا از ابر سریعتر استفاده شد؟

آقای هاین مایر هانسون می گوید: «بله، اما مهم نبود.

“اگر می خواهید صد سرور را به اینترنت متصل کنید، می توانید این کار را در کمتر از پنج دقیقه انجام دهید [in the cloud]. باورنکردنیه.

اما ما نیازی نداریم و فکر نمی‌کنم اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌ها به یک چرخش پنج دقیقه‌ای سرورهای اضافی نیاز داشته باشند.»

این می تواند سرورهای جدید را در یک هفته به مرکز داده خود تحویل دهد که به اندازه کافی سریع است.

37signals از ابر برای آزمایش محصولات جدید استفاده می کند. آقای Heinemeier Hanson می گوید: «ما مجبور بودیم چند ماشین بزرگ داشته باشیم، اما فقط به مدت 20 دقیقه به آنها نیاز داشتیم.

ابر برای آن عالی است. خرید این کامپیوتر و بیکار گذاشتن آن در 99.99 درصد مواقع بیهوده است.”

او همچنان استفاده از ابر را به مشاغل جوان توصیه می کند. او می‌گوید: «اگر یک استارت‌آپ سوداگرانه دارید و تردیدهای زیادی در مورد راه‌اندازی و راه‌اندازی شما در 18 ماه آینده وجود دارد، به هیچ وجه نمی‌توانید برای رایانه‌ها پول خرج کنید. “شما باید آنها را اجاره کنید.”

شرکت کنندگان Getty Images از سالن نمایشگاه در AWS re:Invent 2023، کنفرانسی که توسط وب سرویس آمازون میزبانی می شود، قدم می زنند.گتی ایماژ

رایانش ابری شرکت های بزرگی مانند AWS و Microsoft Azure ایجاد کرده است

37signals تنها در بازگرداندن بارهای کاری از ابر که به عنوان بازگشت ابری شناخته می شود، نیست.

شرکت فضای کاری دیجیتال سیتریکس دریافت که 94 درصد از سازمان‌های بزرگ آمریکایی که مورد بررسی قرار گرفتند، در سه سال گذشته برای بازگرداندن داده‌ها یا بار کاری از فضای ابری کار کرده‌اند.

دلایل شامل مسائل امنیتی، هزینه های پیش بینی نشده، مسائل مربوط به عملکرد، مشکلات سازگاری و زمان از کار افتادن خدمات بود.

Plitch نرم‌افزاری را ارائه می‌کند که به افراد امکان می‌دهد بازی‌های تک‌نفره را تغییر دهند، از جمله تنظیم سختی.

این شرکت مراکز داده خصوصی خود را ساخت و بارهای کاری را به فضای ابری منتقل کرد و پس از دو سال حدود 30 تا 40 درصد در هزینه ها صرفه جویی کرد.

مارکوس شاال، مدیر عامل شرکت آلمانی می گوید: «یک عامل کلیدی در تصمیم ما این بود که داده ها و کدهای تحقیق و توسعه اختصاصی داریم که باید کاملاً ایمن باقی بماند.

“اگر سرمایه گذاری های ما در ویژگی ها، وصله ها و بازی ها به بیرون درز کند، این یک مزیت برای رقبای ما خواهد بود. در حالی که ابر عمومی ویژگی‌های امنیتی را ارائه می‌کند، ما در نهایت تصمیم گرفتیم که به کنترل مستقیم مالکیت معنوی حساس خود نیاز داریم.

همانطور که ابزارهای مدل‌سازی هوش مصنوعی ما تکامل یافتند، ما به قدرت پردازشی بسیار بیشتری نیاز داشتیم که ابر قادر به تامین آن در بودجه نبود.

او می‌افزاید: «ما گاهی اوقات در طول دوره‌های استفاده زیاد و گزینه‌های سفارشی‌سازی محدود از طریق رابط ابری با مشکلات عملکردی مواجه می‌شویم. حرکت به یک زیرساخت خصوصی به ما کنترل کامل بر خرید سخت‌افزار، نصب نرم‌افزار و شبکه‌ای بهینه‌سازی شده برای حجم کاری ما داد.»

Pulsant Mark Turner، مدیر ارشد بازرگانی Pulsant یک ژست رسمی با یک ژاکت هوشمند نشان می دهد.در می زنند

شرکت مارک ترنر جایگزینی برای ابر به شرکت ها ارائه می دهد

مارک ترنر، مدیر ارشد بازرگانی پالسانت، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا از فضای ابری به مراکز داده پولسانت در سراسر بریتانیا مهاجرت کنند.

در یک ترتیب مکانی مشترک، مشتری مالک تجهیزات فناوری اطلاعات است، اما آن را در شرکت دیگری ذخیره می‌کند، جایی که می‌توان آن را در دمای مناسب و با قدرت پشتیبان ذخیره کرد.

او می‌گوید: «کلاد همچنان بزرگترین بخش زیرساخت فناوری اطلاعات خواهد بود، اما مکان خوبی برای زیرساخت‌های فیزیکی و ایمن در محل وجود دارد. بازگرداندن چیزهایی وجود دارد که هرگز نباید در فضای ابری می‌بودند یا در فضای ابری کار نمی‌کردند.»

برخی از بزرگترین مشتریان آن در خانه، ارائه دهندگان نرم افزار اینترنت هستند، جایی که هر مشتری اضافی بار روی سرور را افزایش می دهد و هزینه ابر را افزایش می دهد.

یکی از این مشتریان LinkPool است که قراردادهای هوشمند را با استفاده از بلاک چین فعال می کند. این در ابر عمومی، در ابتدا با استفاده از اعتبار رایگان توسعه داده شد. تجارت رونق گرفت و صورت حساب ابری به 1 میلیون دلار در ماه رسید. هزینه های استفاده از محل سکونت تا 85 درصد کاهش یافت.

“[The founder has] اکنون چهار رک در مرکز داده در شهری که در آن زندگی و کار می‌کند، به دنیا متصل است. او با رقبای خود رقابت می کند و می تواند قیمت خود را تغییر دهد زیرا قیمت او مطابق با آن حرکت نمی کند [with customer demand]آقای ترنر می گوید.

او می‌افزاید: «رهبران تغییر در صنعت فناوری اطلاعات افرادی هستند که ابتدا در فضای ابری صحبت نمی‌کنند، بلکه زمانی که مناسب باشد، ابر صحبت می‌کنند. “پنج سال پیش، اخلالگران تغییرات اول ابر، اول ابر، اول ابر بودند.”

فناوری کسب و کار بیشتر

البته همه به وطن خود برنمی گردند. رایانش ابری با AWS، Microsoft Azure و Google Cloud Platform بزرگ‌ترین کسب‌وکار باقی خواهد ماند.

برای شرکت هایی مانند Expedia، آنها ضروری هستند.

از ابر برای ادغام 70 پتابایت داده سفر از 21 برند استفاده کرد.

برنامه ها در فضای ابری نیز کار می کنند، به جز نرم افزارهای قدیمی که هنوز در آنجا کار نمی کنند.

راجش نایدو، معمار ارشد و معاون ارشد Expedia می گوید: «ما در سفر متخصص هستیم. “[Cloud providers] متخصص در مدیریت زیرساخت هستند. این یکی از چیزهایی است که باید نگران آن باشم، در حالی که ما روی اداره تجارت تمرکز می کنیم.”

او می‌گوید: «یکی از اصلی‌ترین چیزهایی که ابر به ما می‌دهد، حضور جهانی است، توانایی استقرار راه‌حل‌هایمان نزدیک‌تر به منطقه‌ای که باید باشند.

«موضوع دیگر پایداری و دسترسی به زیرساخت ها است. ارائه دهندگان ابری زیرساخت های خود را به خوبی طراحی و ساخته اند. ما می‌توانیم بر نوآوری‌های آنها سوار شویم.”

Expedia دارای یک مرکز ابری عالی است که در سال گذشته حدود 10 درصد از هزینه های ابر را کاهش داد.

آقای نایدو می‌گوید: «شما باید خط‌مشی را تعیین کنید، زیرا در غیر این صورت مدیریت هزینه‌های عظیم ابری برای شرکت‌ها آسان خواهد بود. “شما می توانید چیزهایی را زمانی که به آنها نیاز ندارید دور بریزید. وقتی مصرف می کنید [cloud resources] عاقلانه، صورت حساب شما در پایان روز غافلگیر کننده نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید