صدها شغل در کارخانه دستمال مرطوب در خطر است


پس از آنکه یک تولیدکننده پوشک و دستمال مرطوب اعلام کرد که در نظر دارد یکی از تأسیسات خود را ببندد، صدها شغل در خطر است.

کیمبرلی کلارک گفت مهلت اواسط سال 2026 دولت بریتانیا برای حذف تدریجی پلاستیک از دستمال مرطوب «به شدت» توانایی آن را برای انطباق با فرآیندهای خود در زمان محدود می کند، به این معنی که ممکن است ادامه فعالیت سایت خود در فلینت، فلینت شایر، «دیگر امکان پذیر نباشد». .

این سازنده گفت که حذف تدریجی پلاستیک از دستمال مرطوب کودک “از مدت ها قبل بخشی از” برنامه های پایداری آن بوده است.

را دولت بریتانیا قانون جدیدی را منتشر کرده است دستمال مرطوب حاوی پلاستیک را در آوریل 2024 ممنوع کنید.

حدود 220 نفر در این کارخانه که طیف وسیعی از محصولات کاغذی از جمله پوشک Huggies را تولید می کند، مشغول به کار هستند.

اگر بسته شدن ادامه یابد، کیمبرلی کلارک گفت این سایت تا سال 2025 ادامه خواهد داشت و حمایت از کارکنانش در “وضعیت دشوار” “اولویت اصلی” آن است.

او گفت که قبلاً مقدار قابل توجهی پلاستیک را از محصولات خود حذف کرده است.

یکی از سخنگویان گفت: اکثر دستمال‌های مرطوب کودک ما از فناوری انحصاری با 70 درصد الیاف طبیعی و 30 درصد پلاستیک اضافه شده استفاده می‌کنند تا استحکام لازم برای تمیز کردن و مراقبت مناسب از پوست نوزادان را فراهم کنند.

با این حال، ما نمی‌توانیم ضرب‌الاجل اواسط سال 2026 دولت بریتانیا را رعایت کنیم، زیرا این به طور قابل‌توجهی توانایی ما را برای انطباق به موقع فرآیندهای تولید مصرف‌کننده در فلینت محدود می‌کند، به این معنی که ممکن است امکان عملیاتی نگه داشتن سایت‌های ما وجود نداشته باشد.»

دولت بریتانیا گفت که این ممنوعیت باعث کاهش آلودگی پلاستیک و میکروپلاستیک می شود و “حجم میکروپلاستیک هایی را که از طریق شستشوی نامناسب وارد تاسیسات تصفیه فاضلاب می شوند، کاهش می دهد.”

دولت ولز که ممنوعیت مشابهی را پیشنهاد کرد قبل از اینکه دولت بریتانیا قانون خود را اعلام کند، گفت که این خبر برای کارمندان کیمبرلی کلارک “ناامید کننده و ناراحت کننده” است.

یک سخنگوی گفت: “در حالی که نمی‌خواهیم نتیجه رایزنی را پیش داوری کنیم، اما بر حمایت از کسانی که ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند و حمایت از آنها در مشاغل محلی جایگزین متمرکز شده‌ایم.”

دیدگاهتان را بنویسید