پارکینگ های خصوصی برای ارائه 10 دقیقه «مهلت مهلت»


پارکینگ‌های خصوصی باید قبل از صدور جریمه به رانندگان بریتانیا یک «مهلت مهلت» ۱۰ دقیقه‌ای ارائه کنند.

این اقدام به‌عنوان بخشی از آیین‌نامه جدیدی اعلام شد که شرکت‌ها متعهد به اجرای آن تا اکتبر هستند.

نهادهای بازرگانی صنعت می‌گویند این آیین‌نامه همچنین سیستم تجدیدنظر عادلانه‌تری را معرفی می‌کند و سقف فعلی جریمه‌ها را حفظ می‌کند.

اما منتقدان می‌گویند که این کد از استانداردهای لازم برای محافظت از رانندگان «بی‌گناه» در برابر «کوسه‌های پارکینگ‌های خصوصی» کوتاهی می‌کند و به قوانین ایالتی نیاز است.

این کد توسط انجمن پارکینگ بریتانیا و انجمن بین المللی پارکینگ، دو نهاد تجاری که نماینده اپراتورهای پارکینگ خصوصی هستند، منتشر شده است.

این شامل الزاماتی برای مجموعه ای از قوانین برای اپراتورها در زمین های خصوصی، علائم منسجم تر و “منشور تجدیدنظر” برای رانندگان است.

از سقف جریمه 100 پوندی پشتیبانی می کند که در صورت پرداخت ظرف 14 روز به 60 پوند کاهش می یابد.

برای مدت طولانی هیچ کسب و کار پارکینگ خصوصی وجود ندارد از رانندگان انتقاد کردسیاستمداران و گروه های رانندگان به دلیل علائم گیج کننده، عوارض نامعقول و جمع آوری تهاجمی بدهی.

بر اساس تجزیه و تحلیل داده های دولتی توسط موسسه خیریه تحقیقات خودرو بنیاد RAC، شرکت پارکینگ خصوصی بین آوریل تا دسامبر سال گذشته 9.7 میلیون بلیط برای رانندگان بریتانیا صادر کرده است.

تلاش دولت برای سرکوب اپراتورهای سرکش در سال 2022 پس از مقاومت شدید پارکینگ‌های خصوصی شکست خورد.

در مارس 2019، موافقت سلطنتی به لایحه ای برای معرفی یک کد رفتار با حمایت قانون داده شد.

این قانون که قرار بود تا پایان سال گذشته در سراسر بریتانیا اجرایی شود، شامل نصف کردن جریمه برای اکثر تخلفات پارکینگ تا 50 پوند، ایجاد یک سیستم تجدیدنظر عادلانه و ممنوعیت استفاده از الفاظ توهین آمیز در بلیط ها بود.

اما یک چالش قانونی از سوی شرکت‌های پارکینگ خصوصی باعث شد که دولت این قانون را در ژوئن 2022 لغو کند.

جک کوسنز، رئیس سیاست جاده ای AA، گفت که آیین نامه عملی “آسیب” شده است و “بسیار با استانداردهایی که AA، دولت و گروه های مصرف کننده سال ها خواستار آن بوده اند” فاصله دارد.

وی گفت: این کد خودساخته نیازی به سقف کارمزدها و لغو کارمزدهای وصول بدهی ندارد.

این عناصر در یک کد مورد حمایت دولت برای محافظت از رانندگان بی گناه در برابر کوسه هایی که پارکینگ های خصوصی را اداره می کنند، به شدت مورد نیاز هستند.

سیمون ویلیامز، رئیس سیاست گذاری در RAC، گفت: «رانندگان نباید فریب بخورند و فکر کنند که این به اصطلاح کد، که توسط خود صنعت پارکینگ خصوصی ایجاد شده است، همان آیین نامه رسمی پارکینگ خصوصی است که مدت هاست به تأخیر افتاده است. توسط قانون.

این و این به تنهایی به بدترین عملکرد برخی از اپراتورهای پارک خودروهای خصوصی پایان می دهد و از رانندگان بد – به ویژه آنهایی که آسیب پذیر هستند – در برابر جریمه های غیرمنطقی و وصول بدهی ها در تعقیب پیش پرداخت ها محافظت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید