کاریس می‌گوید یورو 2024 فروش «بسیار» تلویزیون را افزایش می‌دهد


شاید تماشای بازی های قهرمانی اروپا در انگلیس تا کنون هیجان انگیز نبوده باشد، اما رئیس Currys امیدوار است که سه شیرها بتوانند در مسابقات باقی بمانند تا به افزایش فروش تلویزیونی خود ادامه دهند.

این زنجیره برقی اعلام کرد که فروش در بریتانیا در ماه گذشته بیش از 30 درصد افزایش داشته است و رئیس الکس بالداک صفحه نمایش های به اصطلاح “بزرگ” – 85 اینچ و بالاتر – را اضافه کرده است که محبوبیت خود را نشان داده اند.

آقای بولداک گفت: “اجازه دهید انگلیس و دانمارک برای مدت طولانی در یورو بمانند – این برای ما خوب است.”

رئیس خرده فروش گفت، علاوه بر فروش قوی در بریتانیا قبل از مسابقات، که اسکاتلند نیز در آن حضور داشت، فروش تلویزیون در شمال اروپا – دیگر بازار اصلی آن – نسبت به سال گذشته 90 درصد افزایش داشت.

آقای بالدوک افزود: “تلویزیون های صفحه بزرگ – بیش از 85 اینچ – سریع ترین بخش در حال رشد برای ما هستند.”

افزایش فروش در حالی رخ داد که Currys سود سالانه 28 میلیون پوندی را پس از ضرر 462 میلیون پوندی در سال گذشته گزارش داد.

این شرکت که دارای 719 فروشگاه در سراسر اروپای شمالی در فروش یخچال، ماشین لباسشویی، تلویزیون، کامپیوتر و سایر کالاهای الکتریکی است، گفت که در چند سال گذشته با کاهش هزینه ها در بریتانیا و ایرلند، صدها میلیون پوند صرفه جویی کرده است.

آقای بالداک گفت که خرده فروش انتظار دارد که فناوری هوش مصنوعی (AI) “مهیج ترین چرخه محصول جدید” از زمان عرضه تبلت ها به بازار در سال 2010 باشد.

او گفت که مصرف کنندگان به دلیل ویژگی هایی مانند عکاسی بهبودیافته، ترجمه زبان و عمر باتری طولانی تر، به سمت محصولات هوش مصنوعی، به ویژه رایانه های شخصی و تلفن ها جذب می شوند.

راس مولد، مدیر سرمایه گذاری AJ Bell، گفت: “Currys به این گروه پیوسته است تا پتانسیل هوش مصنوعی را تقویت کند. این شرکت انتظار موفقیت با Copilot+ PC را دارد که گفته می‌شود سریع‌ترین و باهوش‌ترین رایانه ویندوزی موجود در بازار است.

این شرکت با خطراتی از جمله رقابت از سوی افراد غیرمتخصص و هرگونه کاهش رشد مصرف کننده در آینده مواجه است، اما به نظر بسیار بهتر از یک سال پیش است.

Currys فروش اندکی کندتر از سال قبل را گزارش کرد زیرا مصرف کنندگان همچنان به کاهش بودجه خود در بحبوحه افزایش هزینه های زندگی ادامه دادند.

تلفن ها و خدمات تلفن همراه فروش خوبی داشتند، اما تقاضا برای لوازم خانگی ضعیف شد و فروش لوازم الکترونیکی و کامپیوتر به شدت کاهش یافت.

این خرده فروش گفت که استفاده از اعتبار در بریتانیا و ایرلند افزایش یافته است و یک پنجم خریدها را تشکیل می دهد.

در اوایل سال جاری، یک شرکت سرمایه گذاری آمریکایی Elliott Advisors از برنامه های خود برای تصاحب Currys صرف نظر کرده است پس از اینکه هیئت خرده فروش بریتانیایی چندین پیشنهاد را رد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید