یکی از پیمانکاران بوئینگ می گوید که او پس از ایجاد نگرانی های ایمنی از کار برکنار شد


یک مکانیک هواپیما که برای تعمیر هواپیماهای بوئینگ قرارداد بسته بود، ادعا کرد که او را “جاسوس” می نامیدند و سپس به دلیل صحبت در مورد نگرانی های ایمنی اخراج شد.

ریچارد کوواس ادعا کرد که شاهد کار ساخت و نگهداری نامناسب در بخش مهمی از هواپیمای بوئینگ 787 بوده است.

بوئینگ که با سوالاتی در مورد اینکه آیا فرهنگ ایمنی آن به اندازه کافی سختگیرانه است یا خیر، گفت که این مسائل مورد بررسی قرار گرفته است و “نگرانی ایمنی ایجاد نمی کند”.

وکلای مدافع آقای کوواس می گویند که او مشکلات قابل توجهی را گزارش کرده است که می تواند امنیت عمومی را تهدید جدی کند و شکایت هایی را به اداره هوانوردی فدرال و اداره ایمنی و بهداشت شغلی ارائه کرده است.

آقای Cuevas که 40 سال در صنعت هوانوردی کار کرده است، با Spirit Aerosystems قراردادی برای کار بر روی دیوار جلوی بوئینگ 787، گنبدی در دماغه هواپیما که به عنوان یک مانع عمل می کند، دریافت کرد.

وکلای آقای کوواس گفتند: «او کار نامرغوب را تصدیق کرد و ابراز نگرانی کرد. – اما اسپیریت و بوئینگ نتوانستند فرآیندهای تولید معیوب را متوقف کنند.

با توجه به پرونده های دادگاه، یکی از همکاران گفت: “یک دزد در میان ما وجود دارد.”

آقای کوواس گفت که در مارس 2024 از Spirit Aerosystems اخراج شد.

بوئینگ به بی‌بی‌سی گفت: «یکی از کارمندان یک پیمانکار فرعی قبلاً این مسائل را به ما گزارش کرده بود که ما به‌طور کامل بررسی کردیم، زیرا هر گونه مسائل مربوط به ایمنی را جدی می‌گیریم».

بوئینگ گفت، با این حال، مسائل مطرح شده مشخص شد که یک موضوع ایمنی نیست و حل شده است.

جو بوچینو، سخنگوی Spirit Aerosystems گفت که این شرکت “در حال بررسی این موضوع است.”

او گفت: «ما همه کارمندان اسپیریت را که نگرانی‌هایی دارند تشویق می‌کنیم که به جلو بیایند، زیرا می‌دانند که از آنها محافظت می‌شود.

وکلای آقای کوواس، دبرا کاتز و لیزا بنکس، قبلاً وکالت سام صالح پور یکی دیگر از افشاگران بوئینگ را بر عهده داشتند که در اوایل سال جاری به کنگره آمریکا گفت که پس از اینکه گفته بود بوئینگ مشکلات کیفی دارد، مورد آزار و اذیت و تهدید قرار گرفته است.

دغدغه های آقای صالح پور نیز بر تولید مدل بوئینگ ۷۸۷ متمرکز بود.

این مدلی متفاوت از 737 مکس است که در انفجار کابین در ژانویه دست داشت.

این حادثه باعث شد تا استانداردهای ایمنی بوئینگ بررسی شود.

در ماه آوریل، بوئینگ اعلام کرد که پس از اطمینان از عدم اقدام تلافی جویانه، شاهد افزایش شدید تعداد کارمندانی بوده است که صحبت می کنند.

بوئینگ گفت که این پیشرفت به سمت “فرهنگ گزارش دهی سالم” را نشان می دهد.

این شرکت گفت: “ما همچنان ایمنی و کیفیت را در اولویت قرار می دهیم و اطلاعات را به طور شفاف با تنظیم کننده، مشتریان و سایر سهامداران خود به اشتراک می گذاریم.”

دیدگاهتان را بنویسید