سهام نایک با از دست دادن جایگاه خود در برابر رقبای تازه کار سقوط می کند


نایک اعلام کرد که انتظار کاهش 10 درصدی غیرمنتظره درآمد سه ماهه را دارد زیرا با رقابت فزاینده ای از سوی رقبای جدیدی مانند On و Hoka مواجه است.

این خبر باعث شد که سهام نایک در معاملات پس از ساعت کاری بیش از 12 درصد سقوط کند که در صورت تداوم زیان در روز جمعه، می تواند به معنای از دست دادن 15 میلیارد دلار ارزش بازار باشد.

بزرگترین شرکت پوشاک ورزشی جهان همچنین به سرمایه گذاران اعلام کرد که با تقاضای کمتری در بازارهای بین المللی از جمله چین مواجه است.

اما نایک خوشبین است که محصولات جدید و یک کمپین بازاریابی در المپیک آتی پاریس به این شرکت کمک می کند تا دوباره جذب مصرف کنندگان شود.

جان دونوهه، مدیر عامل شرکت، در طول این تماس گفت: «بازی‌های المپیک پاریس یک لحظه اوج را برای ما فراهم می‌کند تا چشم‌انداز خود را برای ورزش به جهان بیاوریم».

این شرکت همچنین پیش بینی خود را برای سال مالی 2025 کاهش داد.

به گفته این سازمان، محموله‌های مستقیم به مصرف‌کننده 8 درصد کاهش یافت زیرا برخی از مشتریان برندهای نوپا را انتخاب کردند.

نیل ساندرز، رئیس GlobalData Retail به بی‌بی‌سی گفت: «این حس وجود دارد که نایک به اندازه کافی نوآوری نکرده، به اندازه کافی بازاریابی نکرده است، داستان‌های کافی در مورد محصولات خود نگفته است.

به گزارش رویترز، استراتژی غول پوشاک ورزشی برای فروش محصولات خود از طریق فروشگاه ها و وب سایت های خود به جای عمده فروشانی مانند Foot Locker، به فروش آسیب رسانده است.

آقای ساندرز افزود: “نایک باید دوباره به میدان بیاید تا مردم را متقاعد کند که محصولاتش را بخرند.”

نایک در حال حاضر حامی اصلی پیراهن تورنمنت فوتبال یوفا یورو 2024، بالاتر از برندهایی مانند آدیداس و پوما است.

آنها حامی 9 تیم ملی از جمله انگلیس، فرانسه و پرتغال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید