فکر نمی کردم هورایزن یک هیولا باشد


پا تام اسپینر، خبرنگار تجاری بی بی سی

گرت جنکینز خبرنگار بی‌بی‌سی در اتاقی که تحقیقات اداره پست در آنجا برگزار می‌شود، روبروی میز می‌نشیند.بی بی سی

مهندس سابق فوجیتسو و متخصص Horizon، گرت جنکینز، گفت که او فکر نمی‌کند این نرم‌افزار یک “هیولا” است و او “به دام انجام کاری افتاده است که من نباید انجام می‌دادم.”

آقای جنکینز که در تحقیقات Horizon صحبت می‌کرد، توسط وکیل فلورا پیج متهم به «حمایت» از او شد که در بین سال‌های 2010 تا 2013 به‌عنوان یک شاهد کارشناس شهادت داد.

خانم پیج نماینده قربانیان Horizon، از جمله معاون سابق رئیس پست ژنرال سیم میسرا است، که جنکینز در سال 2010 علیه او شهادت داد.

خانم مصرا به بی‌بی‌سی گفت که این سیستم یک هیولا است که «دست‌هایش خون است، همانطور که افرادی که از آن محافظت می‌کنند. [it]”.

بین سال‌های 1999 و 2015، اداره پست صدها معاون مدیر پست را بر اساس داده‌های اشتباه Horizon تحت تعقیب قرار داد و 700 نفر به جرائمی مانند سرقت و حسابداری دروغین محکوم شدند.

Horizon به اشتباه اختلافات صورت‌حساب را گزارش کرد و بسیاری از معاونان از پس‌اندازهای خود برای جبران کمبودهای درک شده استفاده کردند.

پیگردهای نادرست، که به عنوان یکی از بزرگترین تخلفات قضایی بریتانیا توصیف شده است، تأثیر مخربی بر زندگی معاونان رئیس جمهور آسیب دیده داشته است.

آنها با سقوط مالی و از دست دادن موقعیت در جوامع خود مواجه شدند.

برخی از معاونان رئیس پست پس از تعقیب توسط اداره پست به دلیل تلفات ادعایی، خودکشی کردند، از جمله مارتین گریفیث، که بعداً اداره پست به بیوه‌اش پول پرداخت کرد تا سکوت کند. تحقیقات در ماه آوریل شنیده شد.

آقای جنکینز با ارائه مدارک در روز چهارم تحقیقات Horizon، توسط خانم پیج، وکیلی که وکالت قربانیان Horizon، از جمله Seema Misra، بود، مورد بازجویی متقابل قرار گرفت.

خانم میسره زمانی که در سال 2010 به جرم سرقت محکوم شد و به زندان افتاد، دومین فرزند خود را باردار بود. او بعداً به بی بی سی گفت که اگر در آن زمان باردار نمی شد، خودکشی می کرد.

در یک فضای متشنج در جلسه، در حالی که خانم Misra در کنار او نشسته بود، خانم پیج آقای جنکینز را متهم کرد که یک “مرد فوجیتسو” است.

او گفت آقای جنکینز “می دانست که محاکمه Misra آزمونی برای Horizon بود”.

خانم پیج ادعا کرد که نقش او این بود که مطمئن شود Horizon “تمیز” است و او شواهد خود را بر این اساس “تعدیل” کرد.

جنکینز گفت: نقش من گفتن حقیقت بود. سعی کردم به بهترین شکل ممکن به سوالاتی که از من پرسیده شد پاسخ دهم.»

خانم پیج پاسخ داد: “مهم نیست که این زن با محصول جانبی دفاع از هیولا روانه زندان شده باشد.”

آقای جنکینز گفت که «از اتفاقی که برای خانم میسرا افتاد متاسفم» اما احساس می‌کند این رفتار اداره پست و نه «صرفاً من» بوده است.

او گفت: «من بدیهی است که در دام انجام کاری که نباید می‌کردم، افتادم، اما این کار عمدی از جانب من انجام نشد.

آقای جنکینز بخشی از تیم فوجیتسو بود که نرم افزار Horizon را توسعه داد و بخشی از مسئولیت های او شامل کار با اشکالات در سیستم بود.

آقای جنکینز در طول شهادت خود اظهار داشت که مسئولیت های قبلی خود را به عنوان یک شاهد خبره برای بیان مشکلات مربوط به Horizon به دادگاه نمی داند و نمی داند که قرار نیست به سادگی به سؤالات مربوط به فناوری پاسخ دهد.

هنگامی که در بازجویی در روز جمعه مورد بازجویی قرار گرفت، آقای جنکینز گفت: “من متوجه شدم که کارها را بسیار اشتباه انجام دادم، اما این کار از روی ناآگاهی انجام شد تا بدخواهی.”

او افزود که سیستم Horizon “به طور کلی به خوبی کار می کند.”

آقای جنکینز در حال حاضر توسط پلیس متروپولیتن به ظن شهادت دروغ – دروغگویی در دادگاه و انحراف مسیر عدالت، تحت بازجویی قرار دارد. هیچ پرونده جنایی تشکیل نشده است.

هنگامی که جنکینز از او پرسید، خانم Misra به بی بی سی گفت که Horizon “هیولای است که مردم را می کشد”.

او گفت که شهادت جنکینز را باور نمی کند و او “فقط سعی می کرد پشت خود را بپوشاند”.

خانم Misra افزود که در سطح شخصی، گوش دادن به شهادت جنکینز در روزهای اخیر “بسیار بد” بوده است.

او گفت: «من مجبور شدم برای گریه کردن و جیغ زدن به دستشویی بروم. من نمی خواستم اشک هایم را به او نشان دهم.

با این حال، او افزود که شهادت در ملاء عام “خوب” بود.

او گفت: «این به من قدرت می دهد که به مبارزه ادامه دهم» و احساس کرد که «ملت» بریتانیای کبیر پشت من است.

دیدگاهتان را بنویسید