مارکس اند اسپنسر خدمات تعمیر لباس را راه اندازی کرد


پا لیو مک ماهون، اخبار بی بی سی

عکس گتی ایماژ از زنی که از چرخ خیاطی برای تعمیر لباس رنگارنگ استفاده می کندگتی ایماژ

مارکس اند اسپنسر خدمات جدیدی برای تعمیر و تغییر لباس راه اندازی می کند.

از ماه آگوست، مشتریان می‌توانند از طریق یک مرکز آنلاین اختصاصی رزرو کنند و اقلام ثابت خود را ظرف هفت تا ده روز ارسال کنند.

این کار توسط شرکت تعمیراتی به سبک Deliveroo، سوجو و تیم خیاطان خود، با قیمت های شروع از 5 پوند انجام خواهد شد.

این حرکت در حالی انجام می شود که خرده فروشان سعی می کنند عادات پایدارتری را در بین خریداران خود تشویق کنند.

سوجو در طول همه گیری کووید-19 در سال 2021 راه اندازی شد با ماموریت این که تعمیرات لباس، نه فقط تعویض، محبوب تر شود.

M&S گفت هدف از همکاری با Sojo ارائه راه‌هایی برای افزایش عمر لباس‌های مشتریان است.

ریچارد پرایس، مدیر عامل لباس گفت: «با راه‌اندازی خدمات تعمیرات، ما این کار را برای مشتریان آسان‌تر می‌کنیم که به لباس‌هایشان جانی دیگر بدهند، چه از خدمات تعمیر جدید ما استفاده کنند و چه از طرح قدیمی بازیافت لباس ما استفاده کنند.» و خانه در M&S.

جوزفین فیلیپس، بنیانگذار Sojo خندان، یک ژاکت چهارخانه روی تاپ مشکی پوشیده، با شال قهوه ای دور موهایش و گوشواره های حلقه ای بزرگ.

جوزفین فیلیپس از سوجو می‌خواهد تعمیر لباس را به جریان اصلی تبدیل کند

جوزفین فیلیپس، بنیانگذار و مدیر اجرایی Sojo، گفت که این مشارکت “گامی فوق العاده بزرگ” به سمت مأموریت آن برای سهولت دسترسی بیشتر به تعمیرات لباس است.

سیوبهان گهین، کارشناس خرده‌فروشی و شریک ارشد مشاور رولاند برگر، به بی‌بی‌سی گفت که با مشارکت با شرکت‌های تعمیرات مستقل کوچک، برندهای بزرگ می‌توانند بدون نیاز به ایجاد زیرساخت برای این خدمات، تغییرات راحت را به مشتریان ارائه دهند.

روند رو به رشد در میان خرده فروشان

M&S تنها نیست که به دنبال خدمات تعمیر به عنوان راهی برای پذیرش و تشویق توسعه پایدار است.

در ژانویه، Sojo محل دائمی خود را در Selfridges در خیابان آکسفورد در لندن گرفت تا به مشتریان امکان دسترسی به خدمات تعمیر لباس را بدهد. فروشگاه مرکزی لندن همچنین امکان دسترسی به خدمات ترمیم کیف دستی و کفش ورزشی را در اختیار خریداران قرار می دهد.

خرده فروش مد ژاپنی Uniqlo شاید بیشتر به خاطر آن شناخته شده باشد کیسه شانه ویروسیتعمیرات لباس و خدمات اضافی مانند گلدوزی برای اقلام Uniqlo را در شش فروشگاه خود در بریتانیا ارائه می دهد.

جان لوئیس خدمات کرایه لباس و طرح بازیافت خود را در کنار خرید و فروش مجدد اقلام از قبل دوست‌داشتنی مانند وسایل الکترونیکی و مبلمان، به بخشی کلیدی از استراتژی پایداری متمرکز بر مصرف‌کننده تبدیل کرده است.

فروشگاه‌های High Street Primark و H&M دستورالعمل‌های آنلاینی را برای تعمیر و نگهداری لباس‌ها به مشتریان ارائه می‌دهند، مانند نحوه دوخت دکمه‌ها و زیپ‌ها به اقلام، یا بازسازی کامل آنها. از سال 2022، Primark همچنین کارگاه های تعمیر رایگان را برای مشتریان در سراسر بریتانیا و اروپا راه اندازی می کند.

“فشار تنظیمی”

دیدگاهتان را بنویسید