9 مورد از شیک ترین لباس های ورزشکاران در المپیک 2024 پاریس


چپ در روز جمعه دو بازیکن والیبال کانادایی (رسمی: جمعه چپ)جمعه رفت

(توسط: ارسال شده در روز جمعه)

از لباس‌های مد روز والیبال گرفته تا اسکیت‌برد شیک، رویداد امسال – در پایتخت معروف فرانسه – شیک‌ترین بازی‌های المپیک لقب گرفته است. در اینجا کیت هایی وجود دارد که آن را ثابت می کند.

پاریس، شهری مترادف با مد، و المپیک و پارالمپیک پاریس 2024 در تابستان امسال. اما این جایی نیست که همپوشانی به پایان می رسد – قبل از بازی ها وجود دارد نمایشگاهی در پایتخت فرانسه تجلیل از رابطه بین مد و ورزش. به طور جداگانه، Vogue France دارد اختصاص داده شده به جلد جلو به این مناسبت، و مجله توسط a دنیای ووگ جشن در شهر با شروع پخش برچسب‌های پشت لباس‌ها در پایتخت مد، ما برخی از برجسته‌ترین لباس‌های تیم را گردآوری کرده‌ایم.

لولوملون (نویسنده: لولوملون)لولولمون

(نویسنده: لولوملون)

1. تیم کانادا در lululemon

تیم ملی کانادا امسال لباس هایی از یکی از معروف ترین برندهای این کشور به تن خواهد کرد. لولولمون، هم برای مراسم و هم برای لحظات کت واک. نگاه كردن کیت از فاصله دور، سایه‌های قرمز برجسته‌تر هستند، اما کمی نزدیک‌تر زوم کنید و متوجه جزئیات پیچیده چاپ خواهید شد. این چاپ دارای گیاهان و جانوران است تا مناظر وسیع و متنوع کشور را به نمایش بگذارد. برای الیزابت سگرانی، مفسر مد و طراحی، این “ست عالی” است.

او به بی‌بی‌سی می‌گوید: «جمعیت کانادا در حال متنوع‌تر شدن است، و من واقعاً فکر می‌کنم لولولمون به این فکر کرده است که چگونه این تنوع را منعکس کند و به ورزشکاران کمک کند تا با ورزشکاران دیگر خود ارتباط برقرار کنند.»

Segrani به ویژه با چاپ استفاده شده برای مراسم اختتامیه تحت تأثیر قرار گرفته است. «این توسط یک هنرمند بومی طراحی شده است [Mason Mashon, from the Saddle Creek Cree Nation]و شفق قطبی را به شیوه ای واقعا جالب، مد روز و معنادار نشان می دهد.

چپ در روز جمعه (اعتبار: چپ در جمعه)جمعه رفت

(توسط: ارسال شده در روز جمعه)

2. تیم کانادا (قسمت 2) در سمت چپ روز جمعه

تیم کانادا به عنوان یکی از کشورهایی که یک برند استارت آپی را برای طراحی لباس تیم خود انتخاب می کند، در اینجا دو جایزه افتخار را به دست آورد. اگر آشنایی ندارید جمعه رفت، ممکن است تا پایان تابستان به خوبی برسید. برند فعال لباس شنا در حال حضور در تیم والیبال کانادا است.

شانون ساویج این کیت را با لورا لو آه کی طراحی کرد و به بی‌بی‌سی می‌گوید که این یک رویا برای برندشان است که با چیزی که او آن را «شیک‌ترین بازی‌های المپیک» می‌خواند مرتبط باشد.

“داشتن این لحظه جهانی در پاریس، که در آن تمرکز همه بر روی لباس های ورزشکاران است، نه فقط نحوه عملکرد آنها، فرصتی برای ما به عنوان یک برند کوچک است که فقط ذهن را شگفت زده می کند.”

لاو آه کی در مورد اینکه چگونه روح کانادا را تسخیر کردند، می گوید هدف این بود که رنگ قرمز روشن را جشن بگیرند و با رنگ های مختلف بازی کنند.

گتی ایماژ (اعتبار: گتی ایماژ)گتی ایماژ

(اعتبار: گتی ایماژ)

3. تیم فرانسه در استفان اسپول

ما نمی توانیم در مورد رویدادهای المپیک پاریس صحبت کنیم و کشور میزبان را شامل نشود. در طول بازی‌ها، ورزشکاران فرانسوی در این مسابقات به رقابت خواهند پرداخت کیت طراحی شده توسط استفان اشپولبه عنوان مغزهای پشت برند لباس خیابانی شناخته می شود پیگال. این یونیفرم از دهه 90 الهام گرفته شده و رنگ های پرچم فرانسه را گرامی می دارد.

تصاویر به سبک کلاسیک پاریسی ارائه شده است هفته مد در پاریسجایی که اشپول رویکرد خود را توضیح داد: “ورزشکاران به من گفته اند که می خواهند شیک، ظریف و درخشان باشند. نتیجه این رنگ های ترکیبی است.”

کیت ها مورد تحسین بسیاری قرار گرفته اند TikTok و همچنین در صنعت مد. لو لوئر طراحي است كه روي لباس هاي تيم GB لندن 2012 كار كرده است و به بي بي سي مي گويد كه به ويژه تحت تاثير لباس تيراندازي اشپول قرار گرفته است.

«شگفت آور است که او چگونه شلوار سفید را با کمربند چرمی دوخت. ترکیبی از لباس‌های ورزشی و خیاطی است که قبلاً در زمین بازی ندیده‌ام.”

Team GB/Adidas (اعتبار: Team GB/Adidas)تیم بریتانیا / آدیداس

(اعتبار: Team GB/Adidas)

4. تیم GB در آدیداس

امسال 40 سال از زمانی که آدیداس شریک رسمی تیم GB در لباس ورزشی است، می گذرد، بنابراین طبیعتاً ورزشکاران بریتانیایی این چنین خواهند بود. دوباره برند آلمانی را پوشید تابستان امسال لوئر که قبلاً با آدیداس روی کیت لندن 2012 کار کرده بود، اولویت‌های ورزشکاران تیم GB را از نزدیک می‌داند.

او به بی‌بی‌سی می‌گوید: «این واقعاً مهم است که ورزشکاران احساس کنند به تیم خود متصل هستند. این اوج چیزی است که آنها در طول سال ها برای آن تمرین کرده اند و واقعاً می خواهند نماینده کشورشان باشند و بگذارند دیده شود. “

لور اشاره می‌کند که امسال، آدیداس با استفاده از رنگ‌های بلوک یونیون جک و نشان دادن پرچم در سراسر طراحی، آن را سنتی نگه داشته است. او از خود می‌پرسد که آیا تصمیم برای ایمن بازی کردن ربطی به آن دارد؟ جنجال سال گذشته روی پیراهن‌های فوتبال انگلیس، طراحی شده توسط نایک، که صلیب سنت جورج را در سایه‌های بنفش و آبی نشان می‌داد. “مردم می توانند از پرچم ها بسیار محافظت کنند، بنابراین گاهی اوقات بهتر است آن را سنتی نگه دارید.”

رالف لورن (اعتبار: رالف لورن)رالف لورن

(اعتبار: رالف لورن)

5. تیم ایالات متحده در رالف لورن

از سال 2008، غول مد آمریکایی، رالف لورن، لباس‌های تیم ایالات متحده آمریکا را طراحی می‌کند و امسال نیز تفاوتی با آن ندارد. آ بیانیه ای که توسط این برند منتشر شده است می‌گوید این نگاه «روحیه میهن‌پرستانه را تسخیر می‌کند که در پالت امضایی قرمز، سفید و آبی منعکس شده است».

طراحان صحنه برای مراسم افتتاحیه و اختتامیه حال و هوای کاملا متفاوتی را انتخاب کرده اند. مراسم افتتاحیه رسمی است و شامل خیاطی کلاسیک رالف لورن، با ورزشکارانی است که لباس‌های بلیزر، کراوات بافتنی، پیراهن‌های راه راه و شلوار جین می‌پوشند. همه طرفدار نیستند، مفسران می گویند تیم شبیه آنهاست برای یک روز در مدرسه خصوصی لباس پوشید. لباس مراسم اختتامیه بسیار غیررسمی‌تر است: ژاکت‌های مسابقه‌ای با جزئیات وصله و شلوار جین سفید.

پوما (اعتبار: پوما)پوما

(اعتبار: پوما)

6. تیم جامائیکا در پوما

مانند تیم بریتانیای کبیر، تیم های المپیک و پارالمپیک جامائیکا با پوشیدن رنگ های پرچم کشور آن را سنتی نگه می دارند. نوارهای مشکی، زرد روشن و سبز برقی. باز هم کیت ها توسط پوما طراحی شده اند. آرن فروندت، مدیرعامل پوما، در مراسم راه اندازی گفت: طراحی امسال ترکیبی از “سرعت و مد” است و به گونه ای طراحی شده است که هنگام حرکت خوب به نظر برسد: “خطوط برش به طور استراتژیک برای برجسته کردن فیزیک ورزشکار و در عین حال جذابیت بصری هیجان انگیزی قرار داده شده اند. که بر زیبایی ورزشکار در حرکت تاکید دارد.”

پوما از سال 2001 اسپانسر ورزشکاران جامائیکا بوده و در نتیجه این برند مترادف با رکوردشکنی های سرعت و سکوها شده است. به طور طبیعی، همانطور که فروندت توضیح می دهد، هنگام کار با چنین تیمی سریع، باید هر عنصر پارچه را در نظر گرفت.

“[We used] پارچه ژاکارد مهندسی شده برای کاهش دما و تنفس با فناوری ترموآداپت که دمای بدن را برای اطمینان از عملکرد مطلوب تنظیم می کند.

کاریوما (نویسنده اعتبار: کاریوما)کاریوم

(نویسنده: کاریوما)

7. تیم پرتغال در کاریوم

در حالی که برخی از کشورها سرعت را انتخاب می کنند، برخی دیگر از پایداری حمایت می کنند. برند برزیلی پوشاک اسکیت کاریوما تجهیزاتی را برای تیم های اسکیت پرتغال، اسلواکی و هلند ایجاد می کند.

تسخیر روحیه یک ملت زمانی که کشور شما نباشد کمی دشوارتر است، اما پدرو آندراده، طراح اصلی به بی‌بی‌سی می‌گوید این چیزی نیست که با یک روز تحقیق حل نشود. وقتی صحبت از پرتغال شد، آندراده می گوید که از فرهنگ فوتبال آنها الهام گرفته است. پر از هیجان و اشتیاق است، بنابراین چیزی را انتخاب کردم که با آن روحیه مطابقت داشته باشد. نتیجه یک پیراهن قرمز با بلوک های آبی و سرمه ای بود.

هر چیزی که کاریوما می سازد با در نظر گرفتن محیط ایجاد می شود و مجموعه های بازی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. لباس‌های اسکیت از بطری‌های پلاستیکی بازیافتی ساخته می‌شوند که خوشبختانه برای ورزشکاران، پارچه‌ای است که به سرعت خشک می‌شود و بسیار قابل تنفس است. این مهم است زیرا دمای سوزان می تواند در طول تابستان در فرانسه رایج باشد.

Asics (اعتبار: Asics)آسیکس

(نویسنده: Asics)

8. تیم ژاپن در Asics

تیم ژاپن یک بار دیگر در بازی های امسال لباس Asics را بر تن خواهد کرد. مانند کاریوما، این برند نیز پایداری را در خط مقدم قرار می دهد. این شرکت ادعا می کند که از مواد بازیافتی و منابع انرژی تجدید پذیر استفاده می کند کاهش انتشار گاز کت های سکو و شلوار ورزشی حدود 34 درصد نسبت به بازی های قبلی. طراحی ساده است و بر دو رنگ قرمز متمرکز است: قرمز ژاپنی و طلوع آفتاب، که گفته می شود دومی گرمای آسمان صبح پاریس را بیان می کند.

نسخه های جدید (اعتبار: New Originals)اورجینال های جدید

(نویسنده: New Originals)

9. تیم هلند در The New Originals

با گسترش فهرست ورزش‌ها در هر بازی، طراحان لباس نیز گسترش می‌یابند. بریک دنس امسال اولین نمایش خود را خواهد داشت. تیم رقص هلند توسط برند آمستردام The New Originals تزئین شده است. این شرکت در سال 2015 تاسیس شد و برای افراد خلاق لباس می سازد.

در اینستاگرام، این شرکت می‌گوید که آن‌ها “از نزدیک با رقصندگان همکاری کردند تا لباسی را طراحی کنند که مناسب هر یک از سبک‌های مختلف آنها باشد.” نتیجه یک لباس ورزشی به سبک دهه 80 است که رنگ های پرچم هلند و نارنجی نمادین تیم ملی فوتبال را به نمایش می گذارد.دیدگاهتان را بنویسید