تغییر سقف قیمت انرژی به معنای کاهش قبوض است، اما این تخفیف ممکن است موقتی باشد


پا کوین پیچی، هزینه زندگی خبرنگار

Getty Images زنی که جلوی یک رادیاتور ایستاده و با گوشی در دست دیگر به قبض برق خود نگاه می کند.گتی ایماژ

کاهش قیمت‌های گاز و برق خانگی اعمال شده است، اما انتظار می‌رود که هزینه‌ها در ماه اکتبر دوباره افزایش یابد.

تنظیم کننده قیمت جدید Ofgem برای انگلستان، ولز و اسکاتلند از روز دوشنبه اجرایی شد، به این معنی که قبض برق متوسط ​​​​خانوارها سالانه 122 پوند کاهش می یابد.

به این ترتیب صورتحساب خانوارهایی که از مقدار معمول گاز و برق استفاده می کنند به 1568 پوند در سال می رسد که پایین ترین رقم در دو سال اخیر است.

اما پیش‌بینی‌کنندگان انتظار دارند که پیش از زمستان دوباره افزایش یابد، بیش از معکوس کردن آخرین کاهش.

مشاور پیشرو Cornwall Insight پیش‌بینی می‌کند که صورت‌حساب سالانه یک خانوار در ماه اکتبر دوباره به 1723 پوند افزایش می‌یابد که 155 پوند یا 10 درصد نسبت به رقم فعلی افزایش می‌یابد.

آدام اسکورر، مدیر اجرایی موسسه خیریه ملی انرژی اکشن، گفت: «پاییزهای متوسط ​​در تابستان به نظر می رسد که با افزایش بیشتر در پاییز که مردم باید گرمایش خود را دوباره روشن کنند، از بین می روند.

“هزینه انرژی همچنان یک کالای تجملی غیرقابل تحمل است که بسیاری از فقیرترین افراد به سادگی قادر به پرداخت آن نیستند.”

اگرچه سقف قیمت هر سه ماه یکبار تغییر می‌کند، Ofgem این موضوع را بر حسب صورت‌حساب سالانه برای خانوارهایی که از مقدار معمولی گاز و برق استفاده می‌کنند، نشان می‌دهد.

افرادی که در تأسیسات بزرگ‌تر هستند، به‌دلیل مصرف انرژی بیشتر، در مجموع هزینه بیشتری می‌پردازند، در حالی که افرادی که در تأسیسات کوچک‌تر هستند، هزینه کمتری خواهند پرداخت.

تصویری که صورتحساب سالانه یک خانه کم مصرف را نشان می دهد 1148 پوند، خانه متوسط ​​1568 پوند و خانه بزرگ 2182 پوند است.

این به این دلیل است که سقف تعیین شده توسط Ofgem حداکثر قیمتی را که می توان برای هر واحد گاز و برق دریافت کرد، محدود می کند، نه کل صورت حساب.

این بر صورت‌حساب‌های گاز و برق 28 میلیون خانوار تأثیر می‌گذارد، اما بر مشتریان در ایرلند شمالی تأثیر نمی‌گذارد، جایی که این بخش به طور متفاوتی تنظیم می‌شود اما قیمت‌ها نیز در حال کاهش است.

قبوض برق پس از حمله روسیه به اوکراین، زمانی که دولت برای محدود کردن افزایش قبوض وارد عمل شد، بسیار کمتر از اوج خود است.

این منجر به کاهش نرخ کلی رشد قیمت شد که به عنوان تورم شناخته می شود.

با این حال، قبض برق معمولی یک خانوار حدود 400 پوند بیشتر از سه سال پیش باقی می ماند و بحث هایی را در مورد این موضوع در طول مبارزات انتخاباتی برانگیخت.

تصویری که افزایش و کاهش قبض برق یک خانوار معمولی را تحت سقف قیمت Ofgem نشان می‌دهد.

علاوه بر این، خانوارها یک بدهی جمعی به تامین کنندگان حدود 3 میلیارد پوند جمع آوری کرده اند که عمدتاً به دلیل فشارهای بالای قیمت است.

کاربران کنتورهای اعتباری، که تمایل دارند کنتورهای خود را در ماه‌های سردتر و تاریک‌تر شارژ کنند و اغلب تحت فشار مالی بیشتری هستند، تأثیر فوری کمتری از کاهش قیمت تابستان خواهند دید.

اکثریت قریب به اتفاق خانواده ها از طریق بدهی مستقیم پرداخت می کنند و پرداخت های آنها در طول سال هموار می شود. تامین کننده آنها باید در مورد آخرین تغییرات قیمت با آنها تماس می گرفت.

کارشناسان می گویند ایده خوبی است که اکنون از کنتورها استفاده کنید تا مطمئن شوید که نرخ درستی از پرداخت کنندگان دریافت می شود.

Ofgem در حال بررسی نحوه محاسبه سقف قیمت است، از جمله تجزیه و تحلیل طیف وسیعی از پاسخ ها به مشاوره هزینه های ثابت.

تغییرات اخیر در جزئیات

قیمت های جدید که از ژوئیه تا پایان شهریور اجرا می شود به این معنی است:

  • قیمت بنزین اکنون به 5.48 پنس در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) و برق به 22.36 پنس در هر کیلووات ساعت محدود شده است.
  • یک خانواده معمولی سالانه 2700 کیلووات ساعت برق و 11500 کیلووات ساعت گاز مصرف می کند.
  • خانوارهایی که از کنتورهای پیش‌پرداخت استفاده می‌کنند، کمی کمتر از آنهایی که از بدهی مستقیم استفاده می‌کنند، با قبض معمولی 1522 پوند پرداخت می‌کنند.
  • کسانی که هر سه ماه یک بار صورتحساب خود را با پول نقد یا چک پرداخت می کنند، مبلغ بیشتری را با قبض معمولی 1668 پوند پرداخت می کنند.
  • شارژ ثابت – یک شارژ ثابت روزانه که هزینه‌های اتصال به شبکه را پوشش می‌دهد – بدون تغییر در 60p در روز برای برق و 31p در روز برای گاز باقی می‌ماند، اگرچه این میزان در منطقه متفاوت است.
راه حل با هم است

نحوه کاهش مصرف انرژی و قبوض

کارشناسان سه نکته را به اشتراک گذاشتند تا از مصرف انرژی خود در فصل گرم استفاده کنید:

  • اگر آب داغ شما برای شستن دست ها خیلی داغ است، تنظیم شما خیلی زیاد است، بنابراین دیگ را کم کنید
  • پیش نویس های خود را کنترل کنید، به عنوان مثال با قرار دادن یک کیسه کاغذی مشکی مچاله شده در دودکش در زمانی که از آن استفاده نمی شود، یا محدود کردن سایر پیش نویس ها در خانه
  • زمان دوش گرفتن را به چهار دقیقه محدود کنید. Charity WaterAid لیست پخش آهنگ های چهار دقیقه ای را برای همگام شدن با زمان آماده کرده است

اگر برای پرداخت قبوض برق خود مشکل دارید اینجا را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید