چالش بزرگ پیش روی هر کسی که در انتخابات پیروز شد


Getty Images کارخانه سابق هوندا در Swindon در حال تخریب استگتی ایماژ

تاسیسات سابق هوندا در سویندون به یک انبار و تاسیسات لجستیکی تبدیل خواهد شد

در میان گستره وسیع قلوه سنگ، گرد و غبار و سر و صدا، یک جرثقیل سبز مانند دندانپزشکی ناامید که سعی دارد دندان عقل سرسختی را بیرون بیاورد، سقف راه راه را می کشد.

کارخانه هوندا Swindon – که زمانی یکی از پیشرفته‌ترین کارخانه‌های خودروسازی جهان بود – سه دهه پس از افتتاح در حال فروپاشی است.

این شهر یکی از سریع‌ترین شهرهای اروپا بوده است. این یکی از جواهرات سرمایه گذاری بود که توسط برند تجاری مارگارت تاچر در دهه 1980 به بریتانیا آورده شد. سویندون به او، جان میجر، تونی بلر، دیوید کامرون، ترزا می و بوریس جانسون رای داد. همچنین یکی از اولین شهرهایی بود که برگزیت را با 55 درصد اعلام کرد.

این رهبر سیاسی و نشانه اقتصادی اصلی است.

اما سال گذشته شورای آن به دست حزب کارگر رسید. هیئت مدیره باید به کاهش سرعت ادامه می داد خدمات محلی، اتخاذ بودجه ای با کاهش رکورد برای جلوگیری از ورشکستگی. تورم، افزایش هزینه های مراقبت و کاهش کمک های مالی دولت مرکزی به معنای کاهش کتابخانه ها، حمل و نقل عمومی Dial-a-Ride و کم نور شدن چراغ های خیابان بوده است. مالیات شورا تقریبا 5 درصد افزایش یافته است. رئیس شورا هشدار داد که هرگونه کاهش بیشتر خدمات خط مقدم را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

آنچه در سویندون اتفاق می افتد پیامد قابل مشاهده رشد اقتصادی درازمدت کند است. کاهش هزینه‌های عمومی، سطوح پایین سرمایه‌گذاری خصوصی، صنعتی‌زدایی و کاهش درآمد قابل تصرف حتی بر شهری که زمانی یکی از معروف‌ترین شهرهای بریتانیا بود، زخم‌هایی بر جای گذاشته است.

چند زن در خیابان سویندون قدم می‌زنند و مردی با کلاه سفید و عصا در سمت راست مقابل یک مغازه تخته‌شده در پیش‌زمینه قرار دارند.

نمایی از مغازه های کرکره ای در خیابان سویندون

سایت هوندا باید به یک انبار و تاسیسات تدارکات تبدیل شود. در دنیایی دیگر، یک تولید کننده بزرگ جهانی دیگر جایگزین آن می شود. به عنوان مثال، تسلا دعوت شد. در حالی که پنج سال پیش وعده تسطیح شهرهای شمالی داده شده بود، مکان هایی مانند سویندون احساس تسطیح می کنند.

مسئله رشد پیش روی این شهر برای هر کسی که در انتخابات پنجشنبه پیروز شود حیاتی است.

در سایر کشورهای جهان نیز سایت های مشابهی برای تولید خودروهای برقی تغییر کاربری داده می شود. آمریکایی ها پول های دولتی را به کارخانه های خود می ریزند تا با چین رقابت کنند، چینی که به زودی به بزرگترین صادرکننده خودرو در جهان تبدیل خواهد شد. کشورهای در حال توسعه از اندونزی گرفته تا ویتنام و ترکیه نیز در حال سرمایه گذاری و توسعه صنایع خودروسازی خود هستند.

در واقع، سال گذشته کل خط تولید هوندا، شامل ده‌ها ربات صنعتی که قبلاً استفاده نشده بود، بسته‌بندی شد و از طریق M4 و بندر بریستول به ترکیه ارسال شد.

Swindon فقط مربوط به هوندا نیست. این بخشی از کریدور M4 است که در آن مشاغل بسیاری در بخش های دانش و مالی مانند دفتر مرکزی سراسر کشور وجود دارد. نرخ کلی بیکاری تنها 2.6٪ است، اما تعداد افرادی که نه کار می کنند و نه به دنبال کار هستند 18٪ است.

فیصل اسلام و گری هوئت با دوچرخه در امتداد مسیر حرکت می کنند

فیصل اسلام برای دوچرخه سواری در اطراف سویندون به گری هیوت پیوست که در کمپین انتخاباتی صدای تو صدای تو بی بی سی با او تماس گرفت.

مارکوس کیتریج، مهندس سابق هوندا که اکنون یک کافه در مرکز شهر را با همسرش تریسی اداره می‌کند، اذعان می‌کند که هنوز «چشم‌اندازهای شغلی خوبی» وجود دارد، اما می‌گوید بسیاری از آنها «۵۰ درصد بالاتر» از حداقل دستمزد دارند و می‌گوید این به کاهش درآمد قابل تصرف در این کشور کمک کرده است. داخل شهر او به من می گوید: «این مانند شهری در شمال است که صنعت خود را در دهه 1970 از دست داد.

الان به خاطر گرانی انرژی کافه را هر روز ساعت 14 تعطیل می کنند. او انتظار دارد تا یکی دو سال آینده افزایش هزینه ها را به قیمت های بالاتر منتقل کند. آنها همچنین فروش اسموتی ها را پس از کاهش قابل توجه در دسترس بودن و کیفیت میوه های تازه متوقف کردند که دلیل آن تغییرات پس از برگزیت بود.

به ما گفته شد که کیفیت غذا پس از برگزیت بهتر خواهد شد، اکنون می توانم به شما بگویم که اینطور نیست. تریسی می‌گوید که من به ندرت نشنیده‌ام که سیاستمداری به آن اشاره کند، اما قطعاً ما را تحت تأثیر قرار داد.

شاید او با خرید محصولات تازه اش کمی بدشانس بوده است؟ او می گوید: “اگر من بدشانس باشم، هر روز بدشانس هستم و احتمالاً بدشانس ترین فرد روی زمین هستم.”

تجربه آنها نشان می‌دهد که برخی از جریان‌های زیرین رشد بلندمدت آهسته – قیمت‌های بالای انرژی، درآمد قابل تصرف پایین، سرمایه‌گذاری کم و موانع تجاری جدید – می‌توانند به روش‌های غیرعادی ترکیب شوند.

مارکوس کیتریج با یک تی شرت مشکی کافه Baristocats با یک لیوان آب پرتقال روی میز روبرویش در کافه خود نشسته است.

کارگر سابق هوندا که مارکوس کیتریج صاحب کافه شد

گری هیوث، یک طراح گرافیک بازنشسته نیز اهل سویدن، که به عنوان بخشی از پروژه صدای شما، رأی شما، بی بی سی با بی بی سی تماس گرفت تا از شما بخواهد به ما بگویید چه چیزی مهم است، می خواست بداند چرا مرکز شهر سویندون در حال “پوسیدگی” به نظر می رسد، و پرسید آیا همه چیز می تواند تغییر کند؟

اکنون ما اکثراً مغازه‌های پوندی داریم و صحنه شب‌های پر رونق دهه‌های 1980 و 1990 مملو از یوپی‌ها رفته و رفته است.»

گری هوت با کلاه بیسبال مشکی با عینک آفتابی، تی شرت مشکی و روسری طرح دار

گری هوت می‌خواهد بداند چرا مرکز شهر سویندون در حال پوسیدن است

محافظه کاران می گویند که شاخه های سبز در حال حاضر وجود دارند. آخرین ارقام رشد ژانویه تا مارس نشان می دهد که اقتصاد بریتانیا پس از یک رکود کوتاه در سال گذشته، اکنون سریع ترین رشد را در میان گروه اقتصادهای پیشرفته G7 دارد. رکورد شغلی سویندون همچنان قوی است. سرمایه گذاری جدید در سایت هوندا آمده است و مشاغل، هرچند در انبارها به جای تولید، باز خواهند گشت.

برای کارگر، سویندون – شهری پیشرو که ساکنان آن در 40 سال گذشته به همان روشی که برنده ملی نهایی رای داده اند – نشان می دهد که هیچ راه حل سریعی وجود ندارد.

آنها با سرمایه گذاری عمومی بزرگ در انرژی سبز با ایالات متحده یا اتحادیه اروپا (EU) رقابت نمی کنند. مخارج شورا همچنان آسیب پذیر است و در معرض همان فشار مداوم است. یک رژیم برنامه‌ریزی سست‌تر می‌تواند به ساخت خانه‌های بیشتر یا گسترش مزارع خورشیدی که در حومه شهر پراکنده هستند کمک کند. اما کار تحول بسیار واقعی است. در پاسخ به این سوال که اگر اقتصاد رشد نکند چه اتفاقی می افتد، حزب کارگر با چند گزینه پاسخ داد: “من بازنده نیستم” یا “ما می توانیم این کار را انجام دهیم”.

وقتی با صدراعظم سایه، ریچل ریوز، در سویندون مصاحبه کردم، گفتم که اگر او روی تغییرات برنامه ریزی برای تغییر چشم انداز رشد حساب می کند، باید یک «بیگ بنگ» انقلابی و تقریباً به سبک تاچر باشد. او به من گفت: “این اصلاح بزرگی است که ما پیشنهاد می کنیم… اگر اقتصاد را رشد ندهیم، در حلقه مرگ رشد پایین، مالیات های بالا و خدمات عمومی ضعیف گیر خواهیم کرد.”

حزب کارگر امیدوار است که بی ثباتی سیاسی و اقتصادی کشور مانع از سونامی سرمایه گذاری خصوصی شود. این حزب می‌گوید این مشکل با ده‌ها میلیارد دلار با یک دولت قدرتمند و باثبات حامی رشد قابل حل است.

هنگامی که من در اواخر همان روز با صدراعظم جرمی هانت در ساری ملاقات کردم، او گفت که تمرکز حزب اکنون بر کاهش مالیات است، که حزب او آن را به بالاترین سطح هفت دهه اخیر رسانده بود.

ما مالیات وضع کردیم زیرا به خانواده هایی که در یک بحران هزینه زندگی کمک می کردند کمک می کردیم. ما در مورد آن بسیار صادق بودیم، این کار درستی بود.

“تفاوت این است که ما فکر نمی کنیم که باید دائمی باشد و ما آماده انجام کار سخت برای کاهش مالیات هستیم زیرا می دانیم که یک اقتصاد رقابتی تر به معنای رشد بیشتر و سپس پول بیشتر برای NHS و مدارس است.”

هر کسی که بعد از انتخابات در شماره 11 باشد، سوئیندون نشان می دهد که چه وظیفه بزرگی در پیش دارد.

این نشان می دهد که اقتصادی که با نرخ معمول رشد نمی کند چگونه به نظر می رسد. شهر رونق سابق در حال مبارزه است. چالش تنها ارائه رشد اقتصادی قوی در اینجا و خیلی فراتر از آن نیست، بلکه اطمینان از اینکه این تجدید برای افرادی مانند گری، تریسی و مارکوس در اینجا در سویندون و دیگران، مشابه او، در سراسر کشور قابل مشاهده است.

شما می توانید لیست کامل نامزدهای حوزه انتخابیه Swindon North را در اینجا بیابید اینجاو همچنین برای حوزه انتخابیه سویندون جنوبی اینجا.

دیدگاهتان را بنویسید