انتظار می رود اتحادیه به اعتصاب در پورت تولبات پایان دهد


انتظار می رود اتحادیه یونیت اعتصابی را که برای 8 ژوئیه برنامه ریزی شده بود لغو کند تا امکان گفتگوهای بیشتر در مورد آینده بزرگترین کارخانه فولاد بریتانیا در پورت تولبات، ولز فراهم شود.

یک روز قبل از اعتصاب، مالکان تاتا تهدید کردند که بسته شدن برنامه ریزی شده هر دو کوره بلند باقیمانده را به تأخیر می اندازند و دلیل آن نگرانی های ایمنی ناشی از خروج کارکنان است.

اعتصاب Unite سایر اتحادیه‌ها را که نگران بودند بستن کوره انفجار شماره 4 را که تا سپتامبر تعطیل نمی‌شد، تسریع بخشد، ناامید کرده است.

انجمن و اتحادیه های GMB امیدوار بودند که این امر به آنها زمان برای مذاکرات بیشتر برای افزایش عمر کوره باقی مانده با یک دولت جدید بالقوه می دهد.

دولت متعهد شده است که 500 میلیون پوند کمک مالی برای توسعه یک کوره قوس الکتریکی جدید به ارزش 1.25 میلیارد پوند که ضایعات فلزی را بازیافت می کند، انرژی کمتری نیاز دارد، اما به کارکنان بسیار کمتری نیاز دارد، متعهد شده است.

بستن هر دو کوره 2800 شغل هزینه دارد و اگر کوره بلند باقیمانده تا زمانی که کوره قوس الکتریکی جدید در محل ساخته شود فعال بماند، افزایش عمر یکی از آنها 2000 شغل را نجات خواهد داد.

منابع نزدیک به این موضوع به بی‌بی‌سی گفته‌اند که یونیت بهانه‌ای عالی برای تعطیلی زودهنگام تاتا داده است و از دست دادن شغل را تسریع می‌کند.

اما مقامات یونیت این موضوع را رد کردند و گفتند که اقدام آنها “به تمرکز ذهن ها کمک کرد” و آنها مدعی پیروزی در برابر اخباری هستند که مذاکرات بعدی پس از انتخابات انجام خواهد شد.

با این حال، نامه‌ای به اتحادیه‌ها از تاتا که توسط بی‌بی‌سی مشاهده شد، روشن می‌کند که این شرکت قبلاً با مذاکرات بیشتر پس از انتخابات آینده موافقت کرده است.

مقامات اتحادیه های دیگر می گویند که یونیت به “چیزی جز هرج و مرج و هزینه برای اعضای خود دست نیافته است” – اشاره ای به ممنوعیت اضافه کاری قبلی که Unite بدون رضایت یا اطلاع سایر اتحادیه ها اعلام کرد.

مقامات اتحادیه اذعان می کنند که هیچ تضمینی وجود ندارد که تاتا با افزایش عمر یک کوره فراتر از تعطیلی برنامه ریزی شده در ماه سپتامبر موافقت کند.

اما مقامات ابراز امیدواری کرده اند که اگر حزب کارگر در انتخابات پیروز شود، مانیفست تعهد خود مبنی بر سرمایه گذاری 2.5 میلیارد پوندی در صنعت فولاد می تواند به نجات آنها کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید